"מלחמת הכוכבים": 15 עובדות שכל מעריץ חייב לדעת

כל סרטי הסדרה האהובה מגיעים ל-yesVOD (מה-22.4). לפני שאתם צוללים למרתון – קבלו כמה עובדות מרתקות

1. תקציב מתנפח – התקציב של "מלחמת הכוכבים" (1977) היה 10 מיליון דולרים, תקציב רגיל לאותן שנים, ורוב הסרטים שחברת וולט דיסני הפיקה היו סביב התקציב הזה. התקציב של "מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום" (1999) כבר קפץ ל-115 מיליון דולרים, ואילו התקציב של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" (2015) מוערך בכ-245 מיליון דולרים.

zzz

2. קול אדוניו – את קולו של יודה בסדרת הסרטים מדובב פרנק אוז, שהוא אחד מהיוצרים של סדרת "החבובות", למרות שלוקאס לא רצה להשתמש בו. אוז, שגם הפעיל את בובת יודה בטרילוגיה המקורית, הוא גם קולם של פוזי הדוב ומיס פיגי.

 3. חבר מפלצת – רוברט אנגלונד, שעם הזמן יהפוך לפרדי קרוגר בסדרת סרטי "סיוט ברחוב אלם", נבחן לתפקיד האן סולו ולא התקבל. הוא חזר הביתה מבואס ודיבר עם שותפו לדירה באותו זמן, בחור צעיר בן 24 בשם מארק המיל, והציע לו ללכת לאודישן. מארק המיל ניסה את כוחו והשאר היסטוריה.

4. עשה לו טובה – הריסון פורד, שהופיע בתפקיד קטן בסרט קודם של ג'ורג' לוקאס, "אמריקן גרפיטי", בכלל לא נבחן לתפקיד של האן סולו, הוא עשה טובה לג'ורג' לוקאס והסכים להיות הקונטרה של השחקנים במהלך האודישנים השונים. עם הזמן, ג'ורג' לוקאס כל כך התרשם מיכולותיו של פורד, שאחרי שלא מצא שחקן מתאים, הציע לפורד את התפקיד. פורד הסכים, בשביל סכום פעוט של 10,000 דולר.

via GIPHY

5. עבודה קשה – כדי להפעיל את הבובה של ג'בה דה האט ב"שובו של הג'די" נאלצו להשתמש בארבעה אנשים, שלושה בובנאים (אחד מהם גמד) שהיו בתוך הבובה ומפעיל נוסף שהיה אחראי על הפעלת העיניים של הבובה.

Slimy Piece of Worm-Ridden Filth – Life Inside Jabba the Hutt – @Jamieswb from Filmumentaries – Jamie Benning on Vimeo.

6. אני, רובוט – שני הרובוטים, R2D2 ו- C3PO הם הדמויות היחידות שמופיעות בכל הסרטים שבסדרה.

7. נשמע טוב – הסאונד של ספינות המלחמה הקטנות של האימפריה, הטיי פייטרס, מורכב מקול קריאתו של פיל המשולב בקול רכב המחליק על כביש רטוב. הסאונד של יריות הלייזר הוא שילוב של מכות פטיש על כבל של חברת חשמל ופיצוץ של בזוקה.

via GIPHY

8. כשהחיים מתערבבים – בין צילומי "מלחמת הכוכבים" ל"האמפרייה מכה שנית", מארק המיל נפצע קשה בתאונת דרכים שהותירה את פניו מצולקים. סצנת הפתיחה ב"האימפריה מכה שנית" בה הוא מותקף על ידי ייצור בשם וומפה, נוספה כדי להסביר את הפציעות בפנים.

9. מספור לאחור – כש"מלחמת הכוכבים" יצא ב-1977, הוא לא נקרא "פרק 4" אלא עמד בפני עצמו. רק כאשר הובהר לכולם שמדובר בלהיט עצום, החליט לוקס להרחיב את הסדרה לשישה סרטים. כשהסרט חזר לבתי הקולנוע כשנה מאוחר יותר כבר נוסף לכותרות המיספור הידוע:

10. נקמת הפוסטר – "שובו של הג'די" נקרא במקור "נקמתו של הג'די", אפילו הוכנו פוסטרים וטריילרים עם השם הזה. אולם ברגע האחרון לוקס החליט שזה לא נכון לייחס נקמה לאבירי הג'די ושינה את השם ל"שובו של הג'די". פרק 3, על כן, נקרא, "נקמת הסית'" (כי הרעים תמיד נוקמים).

99

11. מוזמנים לבקר – "מלחמת הכוכבים" צולם בחלקו בטוניס, שם נבנה ביתו של לוק סקייווקר. המבנים וחלק מהתפאורות נשארו שם עד היום ומשמשים את התושבים המקומיים.

12. נפרד מהבייבי – בשנת 2012 חברת דיסני קנתה את חברתו של ג'ורג' לוקאס, "לוקספילם" תמורת סכום אגדי של 4 מילארד דולרים. עובדה זאת גרמה לכך שכעת הזכויות לכל פרנצ'ייז "מלחמת הכוכבים" שייכות לדיסני. ג'ורג' לוקאס לא היה מעורב בהפקת "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר", אחרי שדיסני דחו את התסריט שהציע.

via GIPHY

13. כוכבת לעתיד – קיירה נייטלי, אז נערה בת 14 וממש בתחילת הקריירה שלה, נבחרה לגלם ב"מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום" (1999) את סאבה, אחת המשרתות והכפילות של המלכה אמידלה (נטלי פורטמן).

14. אכזב וקוצץ – דמותו של ג'אר ג'אר בינקס נוצרה כאתנחתא קומית ל"מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום", אולם חלק גדול מהקהל והמבקרים לא אהבו אותו וטענו כי הוא דמות מגוחכת מדי. בשני הסרטים הבאים, "מלחמת המשובטים" ו"נקמת הסית'" התפקיד שלו צומצם מאוד ואין לו כמעט דיאלוגים.

via GIPHY

15. כולם רוקדים עכשיו – שאיר אתכם עם גרסת דיסקו של המוסיקה הנפלאה שכתב ג'ון ויליאמס לסרט. הגרסה הזו, הופקה בשנת 1977 ואפילו עמדה שבועיים ברציפות בראש מצעד הפזמונים.

כל סרטי "מלחמת הכוכבים" ב-yesVOD מה-22.4
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של ערוצי הסרטים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *