ממלכת עדני: כובש את הלב

יוצר הסרט הדוקומנטרי "ממלכת עדני" ראובן ברודסקי, שישודר בבכורה ביום רביעי ה-17.2, כותב בטור אישי על גיבור הסרט חננאל עדני

yes

היופי בעשייה הדוקומנטרית הוא שהיא מביאה אותך למקומות שלעולם לא היית מגיע אליהם ומפגישה אותך עם אנשים שבחיים לא היית פוגש. בסרט הזה היו לי הרבה מפגשים כאלה, אבל המשמעותי ביותר הוא המפגש עם חננאל עדני – היו"ר המיתולוגי של הפועל מרמורק, גבר תימני קשוח, בן 74, שלא בורר מילים ולא דופק חשבון לאף אחד.

החלטתי שגם אני לא אדפוק חשבון ובסוף יום הצילום הראשון אמרתי לו: "חנן, יש בך משהו מקסים, אתה נובח הרבה, אבל אתה לא נושך". חנן צחק ואמר: "אל תדאג, כשצריך לנשוך אני נושך, אפילו שהשיניים שלי כבר לא מה שהיו פעם". במשפט הזה, חנן, אסטרטג מהולל, ניבא את הקרב הגדול שלו על עתידה של הפועל מרמורק ועל מקומו בקבוצה.

עדני כבש את ליבי מיד. התאהבתי בחיתוך הדיבור שלו, בכפות ידיו המנצחות על דיבורו האמוציונאלי ובהופעתו הבלתי פורמאלית. אף תסריטאי בעולם לא היה יכול להמציא את דמותו של חנן, לכתוב לו את השורות המצחיקות שחלקן הפכו למטבע לשון אצלי בבית. חנן איפשר לתעד אותו ללא כל הגבלה. לא היה רגע אחד שהוא ביקש לכבות את המצלמה, נהפוך הוא, ברגעים הכי דרמטיים ובסיטואציות הכי חושפניות בחיי הקבוצה, הוא איפשר למצלמה לנוע בחופשיות במשכנו המעושן. כאשר ניגשנו לעשיית הסרט, היה ברור שאנחנו הולכים לתעד עולם הולך ונעלם. יש שיגידו: "וטוב שכך". אולי… מי אני שאשפוט? אני בסך הכול עובר אורח שנפל בחלקו להנציח כמה רגעים שלא יחזרו.

"ממלכת עדני" ישודר בבכורה, יום רביעי, 17.2, בשעה 21:00 ב-yes דוקו ובחינם ב-yesVOD.
הצטרפו לעמוד של yes דוקו בפייסבוק.

תגובות

‏2 תגובות ל“ממלכת עדני: כובש את הלב

  1. חייב לציין שחנן משנת 91 כראש עמותה שמנהלת את מרמורק.האיש שדד את קופת הקבוצה וגורם למועדון קושי קיומי
    מה שאומר בתור אוהד הפועל מרמורק זה ברוך שפטרנו ושאלוהים ישלם לו על התעללותו בבני אדם.איש רע שנקווה שימשיך לחיות מספיק שנים כדי לשלם על פשעיו

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *