"מציאות נושכת": 13 עובדות שאתם צריכים לדעת!

אאוץ! 25 שנה עברו מאז שיצאה לקולנוע הדרמה שהגדירה בעבור רבים את הניינטיז. מוזמנים להיזכר, הערב, 20.1 ב-22:00 ב-yes3 וגם ב-yesVOD

yes

1. התסריטאית של הסרט, הלן צ'יילדרס, מעולם לא רצתה להיות תסריטאית. היא רצתה להיות משוררת, אבל בשירה אין מספיק כסף. אז היא כתבה תסריט על צעירים בשנות ה- 20 שלהם שחיו בשנות ה-90 המוקדמות, וזה היה בדיוק מה שהמפיק של הסרט חיפש.

2. היא היתה בת 19 כשהיא סיימה לכתוב אותו ובת 24 כשהסרט יצא לקולנוע, והוא היה התסריט הראשון והאחרון שלה שהופק.

3. בן סטילר, שביים את הסרט וגם גילם את אחת הדמויות (מייקל) עשה כמה שינויים בתסריט המקורי של ציילדרס, שכללו בעיקר הפחתה בתפקידים של רוב הדמויות והגדלת נפח היחסים של ללניה (וינונה ריידר) וטרוי (איתן הוק), בגלל שהרגיש שהוא לא מסוגל לספר את כל הסיפורים בסרט אחד.

4. הדמות של סטילר, מייקל, היתה במקור בחור בן 35 שחלם ליצור סוכריות יפניות שפופולריות בארה"ב וסטילר הפך אותה למפיק תוכנית טלוויזיה בשנות העשרים שלו.

5. בשלב הראשון נדחה "מציאות נושכת" על ידי כל האולפנים. הסיבה: הוא עסק בבני עשרים ומשהו, בדומה לסרט "סינגלס" שיצא שנה קודם לכן ולא הוכיח את עצמו כרווחי במיוחד בקופות.

6. וינונה ריידר היתה זו שדחפה ללהק את איתן הוק לתפקיד של רוי, אחרי שראתה אותו בסרט אחר (Midnight Clear). היא כללה בחוזה שלה סעיף בו היא מתנה את המשחק שלה בסרט בזה שהוק ישחק בתפקיד הגברי מולה.

7. ריידר סיפרה שהסכימה לשחק בסרט אחרי ששיחקה ברצף בכמה סרטים תקופתיים וחיפשה משהו קליל יותר, שהיא "תוכל ללבוש בו מכנסי ג'ינס לשם שינוי". היא חשבה שהתסריט מאוד מציאותי, עד כדי כך שהיא האמינה שהיא היתה מתגלגלת להיות ללניה אם לא היתה עובדת כשחקנית.

8. בדיעבד סיפר הוק ש"מציאות נושכת" הציל את הקריירה שלו, שלא הלכה לשום מקום אחרי שהאפקט של ההופעה שלו ב"ללכת שבי אחריו" הלך ודעך.

9. השם המקורי של הסרט היה "העולם האמיתי", והוא שונה בגלל שבמהלך העבודה של הסרט עלתה ב-MTV סדרה באותו שם ממש, שסיקרה את חייהם של בני עשרים ומשהו אמיתיים ובישרה את בוא הריאליטי לטלוויזיה.

10. למרות הנאום האנטי-צרכני של ללניה בתחילת הסרט, "מציאות נושכת" מלא בהתייחסויות למוצרים אמיתיים ומותגים בדיאלוגים, כולל גאפ, דיאט קולה, פיצה האט ועוד. סטילר סיפר שלא היתה לא התנגדות להכניס את האזכורים כי אף אחת מהחברות המסחריות לא התעקשה על שינויים בתסריט כתוצאה מכך.

11. רנה זלווגר הגיחה להופעת אורח קצרצרה באחת הסצנות הראשונות כבחורה שמאוהבת בטרוי.

12. גם אמא של בן סטילר הגיעה לביקור על הסט – היא האשה שמבקשת מריידר להגדיר מהי אירוניה.

13. קוונטין טרנטינו רצה לכלול את השיר "מיי שרונה" בפסקול של הסרט "ספרות זולה", אבל בבדיקה התברר לו שהשיר כבר רשום על שם "מציאות נושכת" והוא וויתר.

"מציאות נושכת", ראשון, 20.1 ב-22:00, yes3 ו-yesVOD

 

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *