"מקביל": 12 עובדות שצריך לדעת על ג'יי קיי סימונס

הוא זכה באוסקר, כיכב ב"חוק וסדר" ו"אוז", ודיבב בפרסומת אהובה במיוחד – תכירו את הכוכב של סדרת המתח/ריגול/מד"ב החדשה שלנו (ימי א', 22:50, yes EDGE ו-yes VOD)

yes

1. הוא נולד בינואר 1955, בדטרויט, מישיגן

2. אבא שלו היה מורה למוזיקה ומנצח, וכשהוא היה צעיר הוא חשב שהוא ילך בכיוון אחר מאביו. לבסוף הוא מצא את עצמו לומד באוניברסיטה הלחנה, שירה וניצוח.

3. הוא פרץ כשגילם את ורנון שילינגר, אסיר ניאו נאצי סאדיסט בסדרת הכלא "אוז" של HBO, ב 1997. הוא אחד השחקנים היחידים שהופיע בכל הפרקים של הסדרה. זאת היתה הופעת הבכורה שלו בטלוויזיה.

4. אשתו היא השחקנית מישל שומאכר, הם נפגשו במהלך סיבוב הופעות של ההצגה "פיטר פן". היא גם שיחקה איתו ב"אוז" מאוחר יותר, אבל מעולם הם לא חלקו סצינה.

5. כמתבגר באוהיו הוא שיחק פוטבול לכמה שנים אבל הברכיים שלו הלכו ונשחקו עד שהוא "הפך מספורטאי להיפי, זאת היתה החלטה מאוד חדה". הוא מצא את עצמו עם שאר ההיפים מאזין לג'ניס ג'ופלין וג'ימי הנדריקס.

6. במסגרת העבודות הצדדיות שכל שחקן לוקח על עצמו עבד סימונס בחברה המספקת מברקים מזמרים. הוא היה מקבל כתובת, לוקח איתו כמה בלונים ומופיע ושר את המברק כשהוא לבוש בחצאית טוטו.

7. הוא היה כמעט בן 40 כשקיבל את התפקיד הראשון שלו בקולנוע, עד אז הוא הופיע בעיקר בתיאטרון ובמחזות זמר. כשנולדו שני הילדים שלו הוא נטש את הבמה לחלוטין והתמסר לטלוויזיה ולקולנוע.

8. מאז 1996 – יותר מ- 20 שנה – הוא הקול מאחורי הבוטן הצהוב בפרסומות של M&M. הוא החליף את ג'ון גודמן בתפקיד.

9. הוא גילם את דוקטור סקודה ב"חוק וסדר", והוא אחת הדמויות היחידות בסדרה ששיחק בכל הגלגולים שלה.

10. ההון שלו מוערך ב- 10 מיליון דולר. חוץ ממשחק התחביבים שלו כוללים בייסבול ופוקר.

11. הוא אושפז עם מקרה חמור של אבנים בכליות אחרי שהעלה מעל ל-20 קילו עבור התפקיד שלו בסרט "New in Town".

12. הוא זכה באוסקר על התפקיד שלו בסרט "וויפלאש".

"מקביל"', בכורה, יום א', 22:50, yes EDGE וב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *