"מקום בלב": תעשו מקום על הספה!

רגע לפני שהיא חוזרת למסך בעונה חמישית – קבלו 12 עובדות על הסדרה האהובה! ימי שלישי 21:15 yesDrama וב-yesVOD

yes

1. אריאן פארקרס לוקווד ודיוויד ברי (שמגלמים בסדרה את אוליביה וג'יימס) הכירו כבר בבית הספר למשחק, הוא למד שנתיים מתחתיה.

2. בתקופה בה צולם קו העלילה שבו ג'יימס מאושפז בניסיון לגמול אותו מהומוסקסואליות, הושפע ברי מאוד מהחוויות שעברה הדמות שלו ובהתאמה מגדיר את עצמו על הסט כ"אדם בלתי נסבל".

3. מרתה דוסלדרופ שמגלמת את שרה אדאמס האחות הנחושה, היא למעשה נכדתו של המולטי מיליונר האוסטרלי, דיק דוסלדרופ, המייסד של אחת מחברות הבניה והתשתית הגדולות באוסטרליה. החברה בנתה בין היתר חלק גדול מבית האופרה בסידני.

4. השורשים של דוסלדרופ הם הולנדים. יש לה קרובי משפחה שעדיין גרים שם. דוסלדרופ מספרת שהיא לא השתלבה באוסטרליה במשך שנים רבות ולמעשה עבדה בתיאטרון כי לא קיבלו אותה לתפקידים בטלוויזיה ובקולנוע, בין היתר משום שהמראה שלה לא התאים למודל האוסטרלי.

5. הביקור הראשון שהיא זוכרת בהולנד למעשה היה נקודת מפנה עבורה, כי היא קיבלה ביטחון במראה שלה לאחר שצפתה בנשים ההולנדיות ה"שיקיות", וכשחזרה לאוסטרליה ההערכה העצמית שלה עלתה.

6. מרתה דוסלסרופ ובנג'מין וויספר, שמגלם בסדרה את בעלה הראשון של שרה, שהקשר ביניהם נותק במהלך מלחמת העולם השניה, הם בעל ואשה גם בחיים האמיתיים, ויש להם שני ילדים.

7. יוצר הסדרה חשף כי בחר בשנות ה-50 לשמש רקע לעלילת הסדרה כי לדעתו "אנחנו חיים בתקופה תפלה ונטולת קונפליקטים וקונפליקט הוא ליבה של הדרמה".

8. השיבוץ הראשון של "מקום בלב" היה בדיוק ביום ובשעה שבו שודרה דרמה תקופתית אהובה אחרת – "אחוזת דאונטון". ואכן רבים משווים בין דמותה של אם משפחת בלייג', אליזבת', המגולמת על ידי נוני הייזל-הארסט, ובין הדמות האלמותית שמגלמת מגי סמית' בסדרה הבריטית.

9. הסדרה בוטלה לאחר העונה השניה, למרות שהעונה השלישית כבר הוזמנה. טלפון זועם שקיבל מנכ"ל ברשת שידור אוסטרלית אחרת (פוקסטל) מאחותו, שהביעה את כעסה על ביטול הסדרה,  ופעולות מחאה נזעמות נוספות של מעריציה, הובילו לשיתוף פעולה בין שתי הרשתות, לפיו הראשונה תפיק את הסדרה והשניה תשדר אותה. לאחר מכן זכתה "מקום בלב" לשתי עונות נוספות – הרביעית והחמישית.

10. למעשה סיום העונה השניה צולם פעם נוספת, כדי לאפשר את ההמשך בעונה השלישית.

11. הסדרה נמכרה לכ- 120 מדינות והפכה את השחקנים שהופיעו בה – בעיקר דוסלדרופ – לעסוקים ביותר.

12. אליזבת' מדברת מידי פעם בטלפון עם אשה בשם מילדרד ומבקשת ממנה לקשר אותה לאנשים אחרים בטלפון. מילדרד היא דמות דמיונית שמעולם לא הופיעה בסדרה.

"מקום בלב", ימי שלישי מה-26.12, 21:15, yesDrama

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *