"משמר המפרץ": ידעתם שדיקפריו כמעט השתתף בסדרה?

הביקיני, החופים, החתיכים והחתיכות – מתגעגעים לסדרה המיתולוגית? בואו לגלות תריסר עובדות מפתיעות עליה, לקראת שידור הבכורה של סרט הקאמבק בשבת!

yes

1. רשת NBC לא רצתה את הסדרה כשזאת הוצגה לה בפעם הראשונה, בטענה ש"אין מספיק קווי עלילה שעשויים להתרחש סביב צוות הצלה בחופי הים". כדי לשכנע אותה לקח המפיק צילומים של מצילים בחוף וניס בלוס אנג'לס והצמיד להם את השיר "The Boys of Summer" של דון הנלי. למרות שהצילומים לא היוו הוכחה חותכת לקיומה של עלילה אפשרית, הרשת רכשה את הסדרה.

via GIPHY

2. לסדרה היתה סדרת בת שנקראה "לילות משמר המפרץ", שנועדה לקהל מבוגר יותר והתמקדה בפתרון תעלומות בלשיות. היא שרדה שתי עונות.

3. הוויזואליה המזוהה ביותר עם הסדרה היא של המצילים רצים על החוף בבגדי ים בסלואו מואשן. את הרעיון קיבלו היוצרים מאחד המפיקים השותפים שבדיוק חזר מצילומי המשחקים האולימפיים של 1988. האסלהוף טען מאוחר יותר שלא פעם שודרו קטעים בסלואו מואשן כדי להאריך פרקים קצרים מדי.

via GIPHY

4. בעונה העשירית נתקלה ההפקה בקשיים כלכליים ולכן שקלה לעבור לאוסטרליה, אלא שאזרחים אוסטרלים מחו בטענה שהצילומים עלולים להבריח את דובי הקואלה מאזורי המחיה שלהם וההפקה עברה לתוכנית ב': שתי העונות האחרונות צולמו בהוואי.

via GIPHY

5. בסדרה חברים ג'ואי וצ'נדלר הודו ש"משמר המפרץ"היא הסדרה האהובה עליהם ותמיד צפו בה יחד. יותר מזה, הם קראו לברווז המחמד שלהם על שם יסמין בליט שגילמה את קרוליין הולדן.

6. לתפקיד של הובי, הבן של האסלהוף, המפיקים בחנו את ליאונרדו דה קפריו ומאוד התרשמו מיכולות המשחק שלו, אבל הרגישו שהנער בן ה-15 קצת מבוגר מידי לתפקיד. במקומו לוהק ג'רמי ג'קסון, שצעיר ממנו בארבע שנים.

via GIPHY

6. הגולש המקצועי קלי סלייטר לוהק לתפקיד ג'ימי סלייד, אבל די מהר התעייף מהעלילות המופרכות של התסריטאים. באחד הפרקים כתבו התסריטאים על תמנון שגונב גלשנים ומחביא אותם במערה סודית וסלייד אמור היה להילחם בו. זה היה התמנון ששבר את גב הגמל וסלייטר ביקש שיכתבו אותו החוצה מהסדרה.

7. דיוויד האסלהוף הוא גם זמר, והוא מאוד פופולרי בגרמניה ובאוסטריה.

8. כש"משמר המפרץ" עלתה ב-1989 היא הצליחה מאוד מחוץ לארה"ב אבל האמריקנים לא התלהבו, והיא סיימה במקום ה 74 מתוך 111 סדרות. היה זה האסלהוף ששכנע את היוצרים להמשיך את הסדרה עבור הקהל האירופאי, והוא הסכים להפחית משכרו לשם כך, תמורת אחוזים מהרווחים מחוץ לארה"ב.

via GIPHY

9. טומי לי לא היה אוהד גדול של סצנות האהבה של אשתו דאז, פמלה אנדרסון. הוא נהג להגיע לסט בזמן הסצנות, לשבור חלונות ולצרוח כדי לפרוק חלק מהעצבים עד שהאבטחה ליוותה אותו החוצה.

10. לדיוויד האסלהוף ופמלה אנדרסון יש הופעות אורח קצרות בסרט.

11. החוזים עליהם הוחתמו השחקנים כללו סעיף אחד בולט: על השחקנים נאסר באיסור חמור להעלות במשקל. גם הגברים, למקרה שחשבתם אחרת.

12. "משמר המפרץ" היתה פופולרית להדהים, גם בקרב קהלים פחות צפויים. באיראן, למשל, אזרחים שהיו להם בבית טלוויזיות עם לוויין מכרו כרטיסים לצפייה בתוכנית בסלון הביתי שלהם.

"משמר המפרץ", הסרט בבכורה, שבת 6/1 22:00, yes2

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *