נחצ'ה: איש חמוץ מתוק

ענת גורן, יוצרת הסרט הדוקומנטרי על המלחין האגדי (בכורה, רביעי, 21:00, yes דוקו), בטור אישי

yes

פרמיירה. שתי שורות לפני יושב נחצ'ה. הוא בן 80. נורית, מי שהיhתה חברתו בזמן צילומי הסרט, יושבת לצידו. היא בת 39. לידה, המטפל הפיליפיני שלו. כמה שורות מעליי יושבת סי, עם בעלה ובנה הצעיר. בילי, בתו השנייה של נחצ'ה אי שם באולם, או שהלכה כבר…הסרט מתחיל, ואני מתחפרת בתוך רביב, ומתוך מבוכה, חלק נכבד ממנו רואה מבין האצבעות.

לפני שלוש שנים התחלתי לצלם סרט על המלחין נחום היימן. דיברנו על תרבות ועל יצירה, ומצוקה, דיברנו על נשים ועל החיים והזיקנה. הייתי אתו בהופעות בהן הוא מוכר דיסקים שלו בצד, בסיפור האהבה שלו, במעבר להתנחלות, ובמימוש חלום חייו – הקמת מקדש לזמר העברי. ואז הוא שוב מעד, וסי הגיעה לעזור, וברור היה מיד שהסרט הוא גם על אבא ובת, על הרוקרית היימן והצל שמעליה, ועל הדואט הזה שביניהם.

נחצ'ה
נחצ'ה

 

יצא מין סרט חמוץ מתוק כזה. כמו נחצ'ה. גם מצחיק גם עצוב. אחר כך חשבתי, שיש אולי דרך אחרת לספר על נחצ'ה, אבל ככה גם הוא היה מספר את עצמו. לא מייפה, ולא מסתיר, ואם יש איזו פרה קדושה באזור, הוא היה מעדיף אותה לצד יין אדום.. ככה הוא גם עושה מוסיקה, ומנגן אותה על הכאבים שלנו, והגעגועים, והעצבים החשופים, וכזה גם הסרט. הוא כן וחשוף, ומאיר צד נוסף באיש הזה, על הקשיחות שלו, והאגו והחוכמה שלו, על הרגש וחוסר הרגש, ועל הקסם הנחצ'אי החד פעמי הזה.

נחצ'ה, יום רביעי, 25/3,  21:00 וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק הרשמי של yes דוקו

 

 

 

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *