סמואל ל. ג'קסון בן 70! הנה 13 דברים שצריך לדעת עליו

סמואל אל ג'קסון, אחד מהשחקנים הידועים והאהובים בקולנוע, חוגג יום הולדת 70 – ב-21/12 נחגוג לו ב-yes4 ובקטגוריה מיוחדת ב-yesVOD

yes

1. למרות שהוא לא זכה להכרה משמעותית עד שנות הארבעים שלו, ג'קסון הספיק לשחק ביותר ממאה סרטים.

2. הוא נולד בוושינגטון וננטש על ידי אביו לאחר הלידה. מי שגידלו אותו היו סבא סבתא שלו. אמא שלו היתה מגיעה לבקר פעמיים בשנה: בחג המולד ובחופשת הקיץ.

3. הוא פגש את אביו במהלך חייו רק פעמיים.

4. היתה לו בעיית גמגום בילדות והוא התגבר עליה בעזרת הביטוי "מאדר פאקר", אותו אמר כל פעם שנתקע בדיבור.

via GIPHY

5. בתקופה מסוימת בלוס אנג'לס הוא התפרנס כעובד סוציאלי.

6. הוא למד בקולג' באטלנטה מתוך כוונה להיות ביולוג ימי, פרש ועבר ללימודי ארכיטקטורה. אפשר להגיד שג'קסון כמעט השתלם בכל המקצועות שג'ורג' קוסטנזה מסיינפלד העמיד פנים שהוא עובד בהם.

7. בשנת 1968ג'קסון השתתף בלוויה של מרטין לות'ר קינג כאחד הסדרנים, ומשם טס לממפיס והצטרף לתנועת מחאה. "ההתנקשות הכעיסה אותי מאוד אך לא הפתיעה אותי", הוא אמר.

8. במהלך הלימודים שלו הוא הושעה לשנתיים בעקבות פעילות אקטיביסטית בלתי חוקית שכללה מעורבות בקבוצת מחאה שהחלה לצבור נשק. ה-FBI התריע בפני אמא שלו שג'קסון ימות תוך שנה אם ימשיך בפעילות, והיא בתגובה שלחה אותו ללוס אנג'לס, שזו, אגב, פחות או יותר העלילה של "הנסיך המדליק מבל אייר".

via GIPHY

9. בתחילת הקריירה שלו הוא לוהק רק לתפקידים קטנים, אבל נהנה משירותי המנטור של השחקן מורגן פרימן.

10. במשך שלוש שנים ג'קסון עבד כניצב תאורה של ביל קוסבי (אדם שממלא את מקום הכוכב במהלך כיווני התאורה על הסט) בתוכנית "משפחת קוסבי".

11. במשך 10 שנים ג'קסון שיחק במחזות פרינג' בניו יורק, אבל למרבה הצער פיתח התמכרות לאלכוהול וקוקאין, שמנעה ממנו להמשיך עם המחזות כשהם עברו לברודווי. כשההתמכרות החמירה הוא אף לקח מנת יתר כמה פעמים, עד שהמשפחה שלו הכניסה אותו לגמילה. 10 ימים אחרי שהשתחרר מגמילה הוא שיחק מכור לקראק בסרט של ספייק לי, "קדחת הג'ונגל", זאת בניגוד לעצת הפסיכולוג שלו במרכז הגמילה.

12. התפקיד של ג'ולס וינפילד בסרט "ספרות זולה" של קוונטין טרנטינו ("רויאל וית' צ'יז") נכתב במיוחד בשבילו והיה זה שהביא לו הכרה בינלאומית.

via GIPHY

13. כשהוא התחיל להקריח הוא החליט לגלח את כל שיער הראש שלו כי רצה "למצוא את עצמו ברשימות הקירחים היפים במגזינים". זה לא הפריע לו לדובב את הדמות "סמוראי האפרו", לוחם חרבות קשוח עם ערימת שיער הגונה על הראש.

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *