"ריי דונובן": 7 דברים שלא ידעתם על ג'ון וויט

ג'ון וויט הענק חוזר למסך שלכם בעונה חדשה של "ריי דונובן" – וזה בדיוק הזמן לצלול להיסטוריה של השחקן המופלא

1. כן כן, אנחנו יודעים שכולם כבר יודעים, אבל לטובת אלה שלא: ג'ון וויט הוא אביה של השחקנית והדוגמנית אנג'לינה ג'ולי. במשך שנים רבות היו השניים מסוכסכים וג'ולי סירבה לדבר עם אביה, אך בשנים האחרונות חזרו להיות בקשר רציף.

via GIPHY

2. הוא שיחק בתפקיד נשיא ארה"ב, פרנקלין ד. רוזוולט, בסרט פרל הארבור (2001)

3. וויט היה מועמד לפרס האוסקר ארבע פעמים שונות (שלוש פעמים על תפקיד ראשי ופעם אחת לשחקן משנה) וזכה בפסלון פעם אחת ב-1986 על תפקידו בסרט "השיבה הביתה".

via GIPHY

4. השחקן הוותיק קיבל ארבע מועמדויות לפרס האמי, שתיים מהן על תפקידו כמיקי דונובן, אך מעולם לא זכה בפרס. כמיקי דונובן הוא קיבל גם שתי מועמדויות לפרס גלובוס הזהב וזכה פעם אחת.

via GIPHY

5. השחקן מעורב פוליטית זה שנים רבות. בשנות ה-60 היה שותף פעיל בהפגנות כנגד המלחמה בוייטנאם, אך בשנים שלאחר מכן הצטרף למפלגה הרפובליקנית ואף לאחרונה פרסם סרטון תמיכה בדונלד טראמפ. וויט הוא גם פרו-ישראלי אקטיבי ביותר ואף ביקר בישראל.

6. הוא הופיע בתפקידי אורח רבים בטלוויזיה לפני שחזר כמיקי דונובן, כשההופעה הזכורה ביותר הייתה בפרק של "סיינפלד" האלמותית. במהלך הפרק, ג'ורג' סבור שהוא רוכש מכונית שהייתה שייכת לוויט, שמאוחר יותר נושך את קרמר בידו.

7. הוא פרץ לתודעה ב-1969 לאחר יציאתו של "קאובוי של חצות", זוכה האוסקר לפרס הסרט הטוב ביותר (וויט ודסטין הופמן קיבלו מועמדות לפרס השחקן הטוב ביותר) וויט גילם את ג'ו באק, שעובד כנער ליווי בניו-יורק. הסרט היה שנוי במחלוקת וקיבל את סיווג הצפייה X – המחמיר ביותר שקיים.

via GIPHY

"ריי דונובן," עונה 5, ימי ג', 23:00, yesOh וב-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *