"רק להיום" היא הדרמה החדשה והמטלטלת שתיכנס לכם ללב

אחרי שזכתה בפרס בפסטיבל Series Mania היוקרתי "רק להיום" מגיעה ל-yes, עם סיפורם של אסירים משוחררים שמתמודדים עם השאלה האם יצליחו להשתלב בחיים בחוץ או שיחזרו לכלא

yes

ז'אנר: דרמה ישראלית

בקצרה: סיפורים בלתי נשכחים של אסירים משוחררים והמטפלים שלהם, שמנסים למצוא את מקומם על רקע סגירת ההוסטל בו הם חיים.

שחקנים: הנרי דויד, טל ליפשיץ, אימרי ביטון, ענבר מרקו מורד חסן, בת אל מוסרי, שלומי ארבע ועוד.

צפיית חובה עבור: מי שמחפש דרמה אנושית ומרגשת, שמורכבת מסיפורים על המפגש בין חלומות גדולים לבין המציאות.

 

600

 

סדרת הדרמה החדשה "רק להיום" אותה כתב וביים הבמאי ניר ברגמן, שחזר לטלוויזיה לאחר שנים של עשייה קולנועית, כבר הספיקה להגיע להישג יוצא דופן. בחודש מרץ האחרון, עוד טרם עלייתה לאוויר, גברה על סדרות נוספות מרחבי העולם עם זכייה בפרס חבר השופטים בפסטיבל הטלוויזיה היוקרתיSeries Mania 2019. עכשיו היא מגיעה ל-yes ביצירה אחת שתשודר בשלושה חלקים – עם שלושה פרקים חדשים שיעלו בכל סוף שבוע.

"רק להיום" הוא שמו של הוסטל לשיקום אסירים העומד במרכז הסדרה, תחנת מעבר ומקום להזדמנות אחרונה בין החיים שבכלא ולפני החיים בחוץ. בהוסטל חיים יחד מספר אסירים משוחררים, כאשר מדי יום נבחנת השאלה האם יוכלו להשתקם, לחזור לחברה ולהגשים חלומות או שיחזרו לחיים של אלימות ופשע. בינם לבין השיבה לכלא עומד צוות מטפלים השוהה במחיצתם שעות ארוכות, עם התפיסה המאתגרת לפיה "או שזה חיובי או שזה בדרך להיות חיובי".

 

אל תפספסו את הסדרה הממכרת הזאת >> הצטרפו לטריפל החדש של yes

 

ענת (טל ליפשיץ) מנהלת ההוסטל, מתנהלת למעשה בין שני בתים – הבית בו היא ישנה וההוסטל שהיא נמצאת בו לאורך כל היום והפך למעשה לביתה השני. בתחילת הסדרה היא מגלה להפתעתה שהמטופל החדש שהגיע אליה הוא ניקו (הנרי דוד), אסיר משוחרר איתו ניהלה רומן קצר כשהייתה עובדת סוציאלית צעירה בהתמחות. היא חוששת שניקו לא הגיע למקום במקרה אלא במטרה לנקום, והסיפור שלהם מצליח לטלטל גם את עולמה וגם את ההוסטל כולו.

 

900

 

יחד עם ענת נמצאים במרכז הסדרה גם שלומי (אימרי ביטון), בן חורג לראש עירייה בתקופת בחירות שמנסה לחזור לבית שלא רוצה אותו; ג'אמיל (מורד חסן), מורה ערבי שישב לחינם בכלא ומחפש נקמה; ומאיה (ענבר מרקו), עובדת סוציאלית צעירה וחדורת רצון להציל את מטופליה. דמויות אלו ואחרות נשזרות יחד למבנה מיוחד המשלב חזרה בזמן לנקודת שבר בחיי הגיבורים כולם – סגירת ההוסטל.

הסדרה מבוססת על תחקיר ארוך ושהות ממושכת של ניר ברגמן ורם נהרי בהוסטלים ובבתי כלא בארץ, כאשר כמעט כולם נסגרו במהלך התחקיר והכתיבה עקב בעיות תקצוב. האסירים ששהו בהם נזרקו חזרה לעולמם כמו גיבורי הסדרה "רק להיום", ולא ידוע מה עלה בגורלם לאחר מכן. לצד השחקנים המנוסים, נבחרו להשתתף בסדרה גם שחקנים שחוו בעצמם מסלול דומה לזה של הדמויות. מדובר בשחקנים שהם אסירים לשעבר אשר עברו שיקום, שלא שיחקו מול מצלמות עד היום ושהסדרה הייתה ההתנסות הראשונה שלהם בתחום.

 

 

גיבורי "רק להיום", שבסיטואציה אחרת היו יכולים להגיע למקומות שונים בחייהם, נרדפים אחרי העבר אבל מנסים לפצות עליו ולחיות יום ביומו מתוך האמונה לפיה "אם נצליח לעבור את היום בשלום, אולי נצליח לעבור גם את מחר". אתם מוזמנים להצטרף אל המסע האישי שלהם בדרמה מרגשת ומטלטלת שתיכנס לכם ישר ללב.

 

רק להיום | החל מה- 5/9 ימי חמישי ב-22:00 (פרק אחד) וימי שבת ב- 22:00 (שני פרקים ברצף) | yesEDGE  וב-yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *