"שלג צח": 16 עובדות מפתיעות על אלון אבוטבול

השחקן הישראלי מככב דרמת פשע חדשה שעולה הערב (17.9 ב-22:00, yesOh וב-yesVOD). בואו לגלות איך הוא פישל בבאטמן, איפה הוא הכיר את אשתו ומה הוא עשה בצבא!

yes

"שלג צח" היא דרמת פשע חדשה ומדוברת מבית FX (ערוץ הסדרות הטוב ביותר בארה"ב, "האמריקנים", "טאבו", "אטלנטה", "אויבות"), שיצר ג'ון סינגלטון ("החבר'ה מהשכונה") המתרחשת בלוס אנג'לס בשנת 1983 ובמרכזה תחילתה של מגפת הקוקאין והקראק וההשפעה המהותית והקיצונית שהיתה לה על התרבות שאנו מכירים היום.  בשל הצלחתה הסדרה חודשה כבר לעונה שניה. אלון אבוטבול מככב בסדרה כאחת הדמויות המרכזיות ולחלוטין גונב את ההצגה במשחק משובח.

הסדרה משרטטת את הדרך שבה הקראק זלג לתוך השכונות (בעיקר שחורות ועניות יותר) החלשות וכיצד הממשלה העלימה עין או עודדה את הסחר בשל אינטרסים גדולים יותר, ובכך יצרה את המגפה הנוראית ביותר שהיא מתמודדת איתה כיום. העלילה סובבת סביב מספר דמויות במסלול התנגשות אלים, ומספר עלילות מקבילות. ביניהן: פרנקלין סיינט (דמסאן אידריס), יזם-רחוב ונער צעיר שמנסה לשפר את חייו, בעודו חי עם אמו הקפדנית (מייקל הייט "הסמויה", "ריי דונובן") וסוחר בקטנה בגראס עבור דודו ג'רום (אמין ג'וזף). חברותו עם נער עשיר לבן תוביל אותו למקומות שלא חלם עליהם.

גוסטבו זפאטה (סרג'יו פריס-מנצ'טה) מתאבק מקסיקני הלכוד במאבק כוחות בתוך משפחת פשע ובהשפעת זוג המפעיל אותו, טדי מקדונלד (קרטר הדסון) סוכן CIA  המנסה להשאיר מאחור את עברו האפל, אך בעקבות תקרית הקשורה בסוכן אחר, מוצא את עצמו עובד מול מורד ניקראגווי ומבריח קוקאין (חואן חבייר קרדנס השרמנטי) הקשור לארגון הקונטראס שפעל בניקרגואה, ולוסיה וילנואבה (אמילי ריוס, אנדראה ב"שובר שורות") בתו של ברון סמים מקסיקני, המנסה להכנס לעסקי הקרטל. הנקודה ישראלית מגיעה בדמותו של אבי דרקסלר (אבוטבול) סוחר סמים לא צפוי הפועל בעמק סאן-פרננדו ומתחבר לפרנקלין. בוושינגטון פוסט כינו את הסדרה "מדוייקת ומאיימת. למרות שהיא עוסקת במשבר מדכא (ואלים) בחברה האמריקאית, היא צפיית חובה לכל אחד השנה".

אלון אבוטבול – קבלו את העובדות המפתיעות!

1. הורים שלו נפרדו כשהוא היה בן 16 ובעקבות המשבר הוא הגיע לתל אביב עם אמא שלו.

2. הבתים שלו כרווק צעיר נודעו בין חברים בריהוט המינימליסטי שלהן, בלשון המעטה – מזרון על הרצפה, שולחן אוכל קטן, גיטרה ופוסטר של רוברט דה נירו מנהג מונית.

3. מדובר במשפחה יצירתית. אמא שלו היא אחותו של המחזאי והסופר יצחק גורן, שנשוי לשחקנית שושה גורן, ובמאי הסרטים עמית גורן הוא בן דוד שלו.

4. בחורף 86' יצאו בבת אחת ארבעה סרטים שאבוטבול השתתף בהם. בגיל 21 הוא כבר השתתף בשבעה סרטים, ביניהם "הקרב על הועד", "בר 51" ו"שתי אצבעות מצידון".

5. בערב ההקרנה החגיגית של "כל אהבותי" הובטחה לקהל רוכשי הכרטיסים הובטחה לקהל נוכחותם של כוכבי הסרט – רוזנפלד ואבוטבול. אחרי 40 דקות כשאלון עדיין לא הגיעה התקשרו לסוכנת שלו לברר מה איתו והיא ענתה שאין לו איך להגיע ואין לו כסף למונית.

6. הראשון שנתן לו צ'אנס היה הבמאי-מפיק יעור לבנון, בסרט "הפנימיה". בבית הספר לאמנויות תלמה ילין שבו למד אז אילצו אותו לבחור בין ההשתתפות בסרט ובין הלימודים בבית ספר. בהמשך רמזו לו שעדיף שיחזור רק לבחינות הבגרות, וזה מה שאבוטבול עשה.

7. אנחנו מכירים אותו בעיקר מתפקידי חיל בקולנוע אבל אבוטבול התקשה להסתגל להווי הצבאי ואפילו בילה שבוע בכלא צבאי.

8. בכלא הצבאי הוא שמע שהסתיימו הבחינות לסרט "שתי אצבעות מצידון" שמפיק הצבא וכשהוא יצא התברר לו שהליהוקים כולם הסתיימו חוץ מהתפקיד הראשי. אבוטבול נבחן וקיבל את התפקיד.

9. עד שהוא הגיע לתלמה ילין הוא לא הבין שהוא מזרחי. כשהוא הגיע לתלמה ילין קראו לו צחצח והוא היה בטוח שזה בגלל שהוא בא מקרית אונו.

10. הוא הגיע לסוכנת שלו רודיקא בגיל 16 וחצי, היא התעקשה שהוא ישנה את השם שלו מאבוטבול אבל הוא סירב. הוא המשיך לסרב גם כשעיתונאים שראיינו אותו טענו באוזניו שאבוטבול זה שם של עבריינים.

11. כשפרצה האינתיפאדה של שנת 2000 כשאריק שרון עלה להר הבית, אבוטבול בדיוק צילם בארץ סרט של ואן דאם. כשפרצו המהומות הצוות ההוליוודי התקפל וברח מפה, ואבוטבול מצא את עצמו באיזה חור בבולגריה, מצלם סרט כשאשתו והילדים לבד בבית והארץ בוערת.

12. את אשתו לשעבר הוא הכיר בחוף הדולפינריום, היא אהבה להקיף את שובר הגלים וזה גם מה שהוא עשה הפגישה הראשונה היתה זוועתית – כשהם עלו לחוף התברר שכל אחד מהם בא עם כלב והכלבים שלהם לא סבלו אחד את השני.

13. הסרט האמריקני הראשון שהוא שיחק בו היה "עלייתו של האביר האפל" מסדרת באטמן. הוא הגיע אחרי שנתיים שלמות בארה"ב. הוא התבקש בפירוש לא לדבר על זה עם אף אחד אבל אשתו פרסמה את זה בבלוג שלה, ומפה זה עבר לטוויטר וכולם כבר דיברו על זה. נציגי וורנר התקשרו ונזפו בו קשות, ולאחר מכן הוסיפו בלוגים וטוויטר לחוזי הסודיות עם עם שחקנים שלהם בכל העולם כדי לוודא שזה לא יקרה שוב.

14. את התסריטים לבטמן הוא היה מקבל במעטפה בסמטה אפלה. אסור היה לו להוציא אותם החוצה אז הוא התחיל לצייר על המעטפות.

15. הוא הגיע להופעת אורח בעונה השלישית של טווין פיקס שהסתיימה לא מזמן, בתפקיד איש תובלה.

16. הוא עשה פעם ויפאסנה כשהוא היה במשבר. הוא טוען ששם "ראה את האמת והתחיל לחיות אחרת".

"שלג צח", ימי ראשון 22:00, yesOh וב-yesVOD

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *