"שני גברים וחצי" – משפחה מודרנית עוד יותר

זו הולכת להיות עונה מעניינת, מרגשת, מצחיקה ואפילו חתרנית. אבנר ברנהיימר מתרגש מעונת הסיום של הקומדיה המצליחה

זאת העונה ה-12 של "שני גברים וחצי", מהסיטקומים המצליחים בהיסטוריה של הטלוויזיה. והעונה הרביעית עם אשטון קוצ'ר בתפקיד וולדן שמידט, מיליארדר אינטרנט שהפך לשוגר-דדי של אלן הרפר (ג'ון קראייר).

לאחר שתי עונות מוצלחות ברייטינג, שהצליחו להשכיח את הנטישה המפוארת של צ'ארלי שין באמצע העונה השמינית, העונה ה-11 רשמה את הרייטינג הנמוך ביותר בתולדות הסדרה, והעונה החדשה הוכרזה כעונת הסיום. אם לשפוט לפי שני הפרקים הראשונים, זו הולכת להיות עונה מעניינת ומרגשת, כמו שהיא מצחיקה.

שני גברים וחצי
שני גברים וחצי

 

הסיפור העונתי מתחיל בהתקף לב של וולדן בליל כל הקדושים, שמוביל להחלטה שלו לאמץ ילד, כי החיים קצרים. לאחר שהעובדת הסוציאלית בסוכנות האימוץ מודיעה לו שאין סיכוי שגבר סטרייט רווק יקבל אישור לאמץ, ושולחת אותה לאמץ כלב, וולדן חוזר הביתה, כורע ברך ומציע לאלן נישואים.
http://youtu.be/CpZH-zFD9cE?list=UUljRE_acPpAaKI9yPfVZduA

אלו ימים מעניינים בקליפורניה, וזוגות הומואים יכולים לאמץ ילד בקלות רבה יותר מרווקים סטרייטים. כל מה שנותר עכשיו לאלן, הוא להגיד כן. הוא עושה את זה בפרק השני של העונה ומיד מתכנן את החתונה הגדולה שמעולם לא הייתה לו. וולדן דווקא חשב על משהו צנוע יותר, בבית המשפט, והוא אף מנסה להחתים את אלן על הסכם ממון, מה שכמעט מטרפד את האירוע. אמו של אלן, אוולין (הולנד טיילור הנהדרת), מחזקת את בנה המדוכדך ואומרת לו "כשמרטי ואני התחתנו, המסמך היחיד שהסכמתי לחתום עליו היה 'נא לא להחיות'". בסופו של דבר יש חתונה, מרגשת אפילו, עם הזמר הסכריני מייקל בולטון בתפקיד עצמו, ששר "כשגבר אוהב גבר… " (על משקל When a man loves a woman), נדרים ואפילו נשיקה על השפתיים. שתי האמהות החמות, אוולין ורובין (טיילור ומימי רוג'רס בהתאמה), מסיימות את הערב ביחד במיטה עם בולטון, בעוד שני החתנים מתכננים עתיד משותף ביחד.

http://youtu.be/8qh6lNb0JSA?list=UUljRE_acPpAaKI9yPfVZduA

"שני גברים וחצי" היא עוד חוליה בהיסטוריה של הוליווד, שבמשך שנים רבות הכניסה שני גברים תחת קורת גג אחת, אך דאגה להבהיר בכל בדיחה שנייה בערך שהם לא הומואים. ב-1970 עלה הסיטקום "הזוג המוזר", על שני גברים גרושים שחולקים דירה, רימייק לסרט קולנוע באותו שם. הסיטקום רץ חמש עונות בהצלחה גדולה עם טוני רנדל בתפקיד פליקס, גבר אנאלי נוירוטי, וג'ק קלוגמן, בתפקיד אוסקר הספונטני והפרוע. כמעט אחד לאחד האפיונים של אלן וצ'ארלי או וולדן ואלן, מלבד העובדה שצ'ארלי ואלן הם אחים. ערימות של מאמרים נכתבו בחוגים למגדר על הזוגיות של "הזוג המוזר", פורמט שאפשר להראות לעולם זוגיות של שני גברים המנהלים משק בית משותף, מבלי להסתכן ולהגיד שהם הומואים. ב-2015 אמור לעלות רימייק של "הזוג המוזר" מהסבנטיז, עם מאת'יו פרי בתפקיד אוסקר ותומאס לנון בתפקיד פליקס. אם זה יקרה, הם יחליפו את הזוגיות המהממת של וולדן ואלן בשני גברים וחצי, אלא שהאחרונים לא מתכוונים לפרוש בלי לצאת לקרב מאסף.

בחוכמה רבה החליטו יוצרי הסדרה צ'אק לורי ולי ארונסון, להעלות על פני השטח את הסאב-טקסט ההומוסקסואלי. זה קרה כבר בעונות הקודמות, כשאלן מפתח אובססיה לאיבר המפואר של וולדן, וכך גם בפרק הראשון של העונה ה-12, הוא לא מצליח להפסיק להסתכל על הבליטה במכנסיו. הפרק הפותח של העונה מסתיים בכך שוולדן כורע ברך מול מפשעתו המופתעת של אלן, בעוד ברטה (קונצ'טה פארל), סוכנת הבית הבוצ'ית, מעירה שתמיד הייתה בטוחה שזה יהיה הפוך. כלומר, אלן יכרע מול מפשעתו של וולדן. בפרק השני כאמור יש כבר חתונה ונשיקה, בפרק השלישי הם צריכים לשכנע את העובדת הסוציאלית שהם זוג מאוהב ומגיע להם לאמץ ילד, ובפרק הרביעי יש אישה שמעוניינת למסור להם את הילד שלה. לפי הצהרת הכוונת של מפיקי הסדרה, בהמשך העונה, נראה את השניים מאמצים ומגדלים ילד ביחד. מי אמר "משפחה מודרנית" ולא קיבל.

כמו שזה נראה עכשיו, העונה האחרונה של "שני גברים וחצי" עשויה להיות חתרנית ומפתיעה בכך, שהיא תציג על המסך מודל של שני חברים שחיים ביחד בלי אהבה רומנטית או סקס (זה עם זה), ועדיין הם יכולים להיות הורים ראויים ומשפחה. משום מה, למרות כישלונה הצורב של האהבה הרומנטית להחזיק מעמד בקרב רבים מהזוגות הנשואים, עדיין הם עומדים בראש התור לאימוץ, פונדקאות או משכנתה.

http://youtu.be/N7W8XpG7EpE?list=UUljRE_acPpAaKI9yPfVZduA

מי קבע, שחברים טובים לא יכולים להיות הורים טובים לפחות כמו זוגות נשואים, שיש ביניהם אהבה רומנטית וסקס? האם סקס ורומנטיקה בין בני זוג נשואים מבטיחים בהכרח הורות משובחת או משפחה מאושרת? כולנו הרי יודעים שזו שטות מוחלטת, ועדיין נותנים למודל הזה עדיפות בחיים, כמו גם בטלוויזיה ובקולנוע. מיליוני סיפורים שוברי לב על ילדות אבודה במשפחות שהיסודות שלהם נבנו על אהבה רומנטית, לא מצליחים לשבור את הפנטזיה שזה הפורמט המוצלח ביותר לבנות עליו משפחה.

במובן הזה, העונה האחרונה של "שני גברים וחצי" עשויה להיות מעודכנת יותר מ"משפחה מודרנית", בכך שתטען, שלא צריך להיות זוג מאוהב כדי לגדל ילד. מספיק לתת לו בית חם והורים, חברים טובים, שיאהבו אותו.

 

מה חשבתם על פרק השבוע של "שני גברים וחצי"? בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק הרשמי של yes comedy

"שני גברים וחצי" משודרת בכל שבת ב- 19:55 ב- yes comedy

צפו בסדרה בכל מקום ב- yesGO

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *