ספיידרמן: 10 עובדות שאתם צריכים לדעת!

רגע לפני שאתם צופים בסרט "ספיידרמן: השיבה הביתה" (עכשיו ב-yes VOD, וביום שישי ב-22:00 ב-yes2), בואו לגלות כמה דברים על איש העכביש!

1. ספיידרמן נוצר על-ידי סטן לי – ספיידרמן, הידוע כפיטר פרקר, נוצר על-ידי היוצר האגדי והמפורסם ביותר של מארוול, סטן לי, יחד עם המאייר סטיב דיטקו. ספיידי הופיע לראשונה על דפי הקומיקס בשנת 1962.

2. מקור ההשראה של ספיידרמן הוא זבוב –  לאחר ההצלחה עם ארבעת המופלאים, סטן לי חיפש את הדבר הגדול הבא בקומיקס. אז דמותו של ספיידרמן הגיעה בהשראת זבוב רנדומלי, שטיפס מול עיניו של לי על קיר במשרדי מארוול

3. ספיידרמן הוא בן-הנוער הראשון שכיכב כגיבור-על – לא מעט בני-נוער הופיעו עם כוחות-על בקומיקסים שונים, אך ספיידי היה הטינאייג׳ר הראשון שכיכב כגיבור-על בפני עצמו, שלא פעל רק כסייד-קיק של גיבור-על בוגר.

4. הוריו היו סוכני ש.י.ל.ד –  מרי וריצ׳ארד פרקר היו סוכנים חשאיים שגויסו עבור ארגון ש.י.ל.ד, ואף הצילו במשימה את וולברין בכבודו ובעצמו.

5. מייקל ג׳קסון ניסה לקנות את הדמות (ואולי לגלם אותה) –  לקראת סוף שנות ה-90, מייקל ג׳קסון ניסה לרכוש ממארוול את הזכויות הבלעדיות לדמות, אך העסקה נפלה. לטענתו של לי, ג׳קסון לא רק רצה להפיק סרט עבור איש העכביש הפופולארי, אלא גם חשק לגלם אותו בעצמו.

6. טום הולנד גילה שהוא לוהק כספיידרמן דרך האינסטגרם – הוא סיפר שעבר תהליך של אודישנים במשך מספר חודשים, כשבסיומו מארוול אמרו לו שהתשובה הסופית תנתן בתוך יום. רק שישה שבועות נוספים לאחר מכן, מארוול הודיעו על בחירת השחקן דרך חשבון האינסטגרם שלהם – שהפנה להכרזה החגיגית באתר הרשמי. כך הולנד, בשיטוט אונליין מקרי, גילה שהוא עצמו עתיד לגלם את גיבור-העל האייקוני.

7. טום הולנד התחזה לתלמיד תיכון בניו יורק כהכנה לדמות – מארוול הכניסו במסווה את הולנד הלונדוני בעל המבטא הבריטי – בתור תלמיד זמני במסגרת מדעית בתיכון ניו יורקרי, כהכנה אידיאלית להכנס לדמותו של פיטר פרקר.

8. באטמן הפך להיות הנבל של ספיידרמן ב"השיבה הביתה" –  הנבל המרכזי של ספידי בסרט החדש הוא הנשר, בגילומו הנפלא של מייקל קיטון. בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, קיטון כידוע בעצמו גילם בסרטיו של טים ברטון גיבור-על פופולארי לא פחות, באטמן.

9. הדודה מיי נהיית צעירה יותר ויותר מדי ריבוט –  כש"ספיידרמן" יצא ב-2002, רוזמרי האריס, שגילמה את מיי דודתו של פיטר, היתה בת 74. כש"ספיידרמן המופלא" יצא ב-2012, את מיי גילמה סאלי פילד, שהיתה רק בת 65. ב"ספיידרמן: השיבה הביתה" החדש, מאריסה טומיי נכנסה לדמות האהובה כשהיא בת 52 בלבד.

החליפה של ספיידרמן נשואה לחליפה של איירון מן –  את קארן, קולה של מערכת הבינה המלאכותית בחליפה שאיירון מן עיצב לפיטר, מדובבת השחקנית ג׳ניפר קונלי. קונלי נשואה במציאות לשחקן פול בטאני, שדיבב במקור את קולו של ג׳ארוויס מחליפתו של איירון מן, וכיום מגלם את ויז׳ן הנוקם.

via GIPHY

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *