12 עובדות שלא ידעתם על מעצב העל ג'אני ורסצ'ה

הוא היה אחד ממעצבי האופנה הגדולים בעולם – אך היה מר. בואו להכיר את הגיבור הטרגי של הסדרה החדשה "הרצח של ורסאצ'ה" (ימי חמישי ב-22:00 ב-yes Edge וב-yes VOD)

yes

1. ג'אני ורסצ'ה נולד ב-2 בדצמבר, 1946, בעיר בדרום איטליה. אמא שלו, שהיתה תופרת במקצועה, היתה המורה הראשונה שלו לאופנה. היא לימדה אותו לחתוך בדים לגזרות ואיך לתפור בגדים.

2. בגיל 26 הוא עבר למילאנו (1972) והחל לעבוד כמעצב לכמה פירמות איטלקיות במקביל.

12 עובדות שלא ידעתם על מעצב העל ג'אני ורסצ'ה

3. את הקולקציה הראשונה שלו לנשים הוא השיק ב- 1978. את הבוטיק הראשון הוא פתח באותה שנה במילאנו. תוך עשר שנים התרחב עסק האופנה שלו לאימפרייה ששוויה 800 מליון דולר.

4. הוא נהג להשתמש במגוון רחב של חומרים לעיצובים שלו, בין היתר אלומיניום, גומי וזמש. העיצובים שלו נחשבים צעקניים, לא שגרתיים ולא מאופקים.

5. הוא היה אחד המעצבים הראשונים שהזמין סלבס לתצוגות האופנה שלו. הוא היה ידוע בקשרים שלו עם מוזיקאים ואמנים מפורסמים ובהמשך עיצב תלבושות במה לכוכבי פופ רבים כמו אלטון ג'ון ומדונה.

6. אחד העיצובים הידועים שלו הוא "שמלת המהדקים המוזהבים" שהשאיל לידידו הטוב, יו גרנט, עבור בת זוגו דאז, השחקנית הלא מאוד מוכרת, אליבזת הארלי. הארלי לבשה אותה לפרמיירה של שובר הקופות "ארבע חתונות ולוויה אחת", ונחשבת לשמלה שהשיקה את הקריירה שלה ושינתה את אופנת השטיח האדום.

12 עובדות שלא ידעתם על מעצב העל ג'אני ורסצ'ה

7. תצוגת האופנה האחרונה שלו התקיימה שבוע לפני מותו בפריז. הוא חזר לחברה שלו אחרי היעדרות של שנתיים בעקבות התמודדות עם סרטן נדיר באוזן הפנימית.

8. הוא לא האמין שישרוד את הניתוח שהצריך הטיפול וכתב צוואה, בה ציין מי ינהל את האימפריה לאחר מותו. 50 אחוז מהאימפריה הוא הוריש לאחייניתו, אלגרה, שהיתה בת 11. הוא החלים לחלוטין חצי שנה לפני הרצח וחגג את ההחלמה במסיבת ענק.

9. הוא נרצח ב 15 ביולי 1997, בגיל 51. הוא נורה כשחזר לביתו במיאמי, פלורידה, מהליכת הבוקר הקבועה שלו. לרוב העוזר שלו היה מביא את עיתוני הבוקר אך באותו הבוקר הוא ביקש לעשות זאת בעצמו. החשד המרכזי נפל על אנדרו קונאנן בן ה 27, זונה ממין זכר, שנמצא מת במיאמי בבית-סירה שבוע לאחר מכן.

10. את בן הזוג שלו, איתו נשאר ביחסים זוגיים עד מותו, הוא פגש ב- 1982. אנטוניו דמיקו עבד כמעצב בחברת האופנה של ורסצ'ה. בצוואה שלו הוריש ורסצ'ה לדמיקו פנסיה של כ-26 אלף שקל לחודש, לכל ימי חייו, פלוס הזכות להתגורר בכל אחד מהבתים שלו באיטליה או בארה"ב. בעקבות התערבות של משפחת ורסצ'ה דמיקו נאלץ להסתפק בסכום קטן הרבה יותר.

11. ההלוויה התקיימה במילאנו, אלטון ג'ון וסטינג שרו את השיר "אדוני רועי", וליידי דיאנה, אחת מהלקוחות הקבועות שלו, נכחה במעמד.

12. האחוזה שלו הפכה למלון יוקרה עם עשר סוויטות, מסעדה, בר, ובריכת-ורסצ'ה מרוצפת בסמל המדוזה, שהוא לוגו המותג שלו.

"הרצח של ורסאצ'ה", החל מה-18.1, ימי חמישי ב-22:00 ב-yesEdge וב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *