13 מי יודע?

אייבי נחטפה בגיל 13. אחרי 13 שנה במרתף, היא יצאה לחופשי ומנסה להסתגל לחיים מחדש. פולי וישנבצקי מגישה 13 סיבות לצפות ב"13", דרמה פסיכולוגית בחמישה חלקים, בספריית yesLondon ב-yesVOD מה-21.7

1. בגלל הסיפור המרתק – המיני סדרה "13" מביאה למסך סיפור מצמרר – תוך שהיא חוקרת לעומק את ההשפעות שלו על כל המעורבים. אייבי מוקסאם, נערה בת 13, נחטפת ונמלטת מהשובה שלה כשהיא כבר אישה בוגרת בת 26. בדומה לצמד החוקרים שחוקרים את מקרה החטיפה, גם אנחנו מנסים להבין מה קרה לאייבי במרתף, כשהדברים שהיא מספרת, או לחילופין לא מספרת, יוצרים  בלבול, תסכול ולעתים אפילו פקפוק בכוונותיה. החוקרים מתקשים לרדת לעומקו של המקרה, ובינתיים – המשפחה של אייבי מנסה להשיב את הדברים לקדמותם. אייבי עצמה נאבקת בעברה ומייחלת להתחלה חדשה וחיים נורמליים (ככל שניתן…). המסע שלה לא פשוט בכלל, אבל היא עוברת אותו עם טונות של אומץ, תקווה ואינסוף כוחות נפשיים. האם אייבי מוקסאם זו אייבי מוקסאם האמיתית? מה קרה שם במרתף? למה אייבי מסתירה דברים? התשובות לא ממהרות לבוא והמתח רק מתעצם מפרק לפרק.

2. בגלל הרומנטיקה – עד כמה שזה נשמע מוזר, יש לסדרה גם זווית רומנטית. אייבי חוזרת הביתה אחרי 13 שנה של היעדרות היישר לידיו המנחמות של חבר הנעורים שלה, רק שב-13 שנה האלו הרבה דברים השתנו…

3. בגלל הפסקול – אין המון שירים בסדרה אבל אלו שכן מככבים בה ממש יפים, בעיקר שיר הפתיחה שהביא את כל המעריצים לחפש אותו ביוטיוב וללהקה Dark, Dark ,Dark את תשומת הלב הרצויה.

4. בגלל זוג הבלשים – צמד החוקרים בפרשה, ליסה ואליוט, מציג יחסי אהבה-שנאה קלאסיים – איך תשפיע עליהם החקירה?

5. בגלל אופי החקירה – איך חוקרים מישהי ששהתה שלוש עשרה שנה בשבי? איך משכנעים אותה לספר את מה שהדחיקה? הפעם, גם אם ראיתם ים של סדרות פשע, תתקלו בדילמות חדשות ויוצאות דופן.

6. בגלל המשחק – הקאסט של הסדרה מורכב משחקנים מוכשרים ומשכנעים שסוחפים אותנו איתם לתוך העלילה המורכבת ומלאת הטלטלות. אם ראיתם את "ד"ר פוסטר", אתם כבר יודעים שג'ודי קומר ענקית.

Picture shows: Ivy Moxam (JODIE COMER) úîåðåú äñãøä: ùìåù òùøä òåðä 1 (2016) *** Local Caption *** ùìåùòùøäò1ô0 ùìåùòùøä1 ùìåùòùøäòåðä1 ùìåùòùøäòåðä1ôø÷0 13ò1ô0 13òåðä1 13òåðä1ôø÷0

7. בגלל הצילום והעריכה – הסדרה מצולמת וערוכה בצורה מופתית, בעיקר בזכות סגנון זוויתי וקלסטרופובי שמעצים את המתח והאימה.

8. בגלל האפרוריות – כיאה לסדרה שמתרחשת בבריטניה האפורה, אנחנו מקבלים מנת קור מכובדת היישר לווריד שמתקבלת כמובן באהדה רבה בחום המעיק של יולי.

Picture shows: Behind-the-scenes filming "Thirteen". JODIE COMER (Ivy). úîåðåú äñãøä: ùìåù òùøä òåðä 1 (2016) úîåðåú ñè / àçåøé ä÷ìòéí *** Local Caption *** ùìåùòùøäò1ô0 ùìåùòùøä1 ùìåùòùøäòåðä1 ùìåùòùøäòåðä1ôø÷0 13ò1ô0 13òåðä1 13òåðä1ôø÷0

9. בגלל המבטא – אף פעם לא נמאס לנו לשמוע את הבריטים מדברים. הם נשמעים מתוחכמים יותר, מעניינים יותר ומסתוריים יותר, במיוחד המבטא הסקוטי ההורס של אליוט.

10. בגלל יחסי האם והבת – כל טינאייג'רית יודעת שאימא שלה לא מבינה כלום ואי אפשר לספר לה שום דבר. אייבי בת ה-26 היא עדיין טינאייג'רית בהמון מובנים. בסדרה היא מתחברת לאימה מחדש ומגלה שיש דברים שרק היא מבינה.

Picture shows: Angus (STUART GRAHAM), Ivy (JODIE COMER) and Christina (NATASHA LITTLE) úîåðåú ôø÷é äñãøä: ùìåù òùøä òåðä 1 - ôø÷ 1 (2016) *** Local Caption *** ùìåùòùøäò1ô1 ùìåùòùøä1 ùìåùòùøäòåðä1 ùìåùòùøäòåðä1ôø÷1 13ò1ô1 13òåðä1 13òåðä1ôø÷1

11. בגלל יחסי האחיות – גם אחיות זה לא פשוט והאחיות לבית מוקסאם עוברות מסע מרגש שנע בין חשד ואי אמון לבין ביסוס קשר חברי ואוהב.

12. בגלל התקווה – לאייבי היו חיים לא פשוטים בלשון המעטה, אבל למרות הקושי הרב, היא לא מאבדת תקווה, אוזרת את הכוחות האחרונים שנותרים בה ומתחילה לבנות את חייה מחדש.

13. בגלל שאפשר לראות את כל הסדרה במכה – מה-21.7 כל הפרקים בחינם ב-yesLondon 

תגיות:

תגובות

‏3 תגובות ל“13 מי יודע?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *