5 סיבות למה כדאי לכם לצפות ב"יריית פתיחה"

הביקורות אהבו, הנושא אקטואלי והשחקנים מצויינים – פלורה צפובסקי ממליצה לכם לצפות בסדרה החדשה שבודקת את הפצעים הפתוחים של ארה"ב

יריית הפתיחה של סדרת המתח והדרמה החדשה "יריית פתיחה" נורתה השבוע ואם טרם צרפתם אותה לרשימת החובה שלכם לקיץ הקרוב – מהרו לעשות זאת בהקדם. הסדרה, אקטואלית מתמיד באקלים הפוליטי והחברתי הנוכחי בארה"ב, התקבלה בזרועות פתוחות על ידי המבקרים באמריקה, שקראו לה מדויקת, מוצדקת ומלאה בניואנסים – מצרך נדיר בסדרות הנוגעות לאלימות משטרתית וליחסי רחוב-משטרה. הנה עוד 5 סיבות אותנטיות להתחבר להייפ:

1. השחקנים הראשיים – מתי בפעם האחרונה ראיתם מיני-סדרה שזוכה למיקום נחשק בטבלת הצפייה כשהיא מובלת על ידי שחקנים לא מוכרים, צעירים ומבטיחים? ברשת FOX הימרו על שניים כאלה, וההימור משתלם – סנאה ליית'ן, המגלמת את הסוכנת אשה אקינו וסטיבן ג'יימס, בתפקיד התובע הצעיר פרסטון טרי, אולי מוכרים למי שצפה, בהתאמה, בסרט המבעית "התפשטות" ובדרמה הפוליטית "סלמה", אך בגדול מדובר בפנים חדשות על המסך. הליהוק המפתיע תורם לאותנטיות של העלילה, העוסקת בפרשת ירי מורכבת בעיירה בצפון קרוליינה, וכבר מייצרת באזז עונת פרסים סביב השחקנים.

2. הזווית האקטואלית – מקרי ירי קטלניים בידי שוטרים הפכו בשנים האחרונות לסיפור חדשות מוביל בארה"ב, מפרגוסון ומיזורי עד סן דייגו קליפורניה. במקרים רבים מדובר בשוטרים לבנים היורים למוות בחשודים באפרו אמריקאים או היספאניים – חמושים או לא. "יריית פתיחה" משבשת את הנרטיב המוכר עד כאב עם תסריט הפוך – השוטר הוא שחור, והקורבן לבן, מה שחושף ביתר שאת את המחלוקות, הסטריאוטיפים והמתחים במדינת צפון קרוליינה המעורבת. וזה שהחקירה רק הולכת ומסתאבת ורבדים חדשים של שחיתות וטיוח נחשפים? זו כבר עלילה בינלאומית שלא צריך להיות אמריקאי כדי להזדהות עמה.

5 סיבות למה כדאי לכם לצפות ב

 3. אנחל בונני – כן, יש שחקן ישראלי בקאסט. אנחל הצליח לקבל את תפקיד בעלה לשעבר של אשה, ולזכות לכמה רגעי תהילה הוליוודיים. חפשו אותו על המסך!

 4. הפורמט הידידותי – יותר ויותר מפיקים מבינים כי בעידן הקשב המוגבל מיני-סדרה היא הדרך הנכונה לזרום, או, יותר נכון – פורמט שמאפשר לחדש את הסיפור בכל עונה תוך שמירה על האופי הכללי. ראינו כבר לא מעט דוגמאות מוצלחות לחשיבה החדשה הזו, וגם  במקרה של "יריית פתיחה", על עשרה פרקיה המהודקים, מדובר בבחירה הנכונה.

5. הקאסט התומך – 'יריית פתיחה' מחזירה לטלוויזיה כמה פרצופים שמזמן לא ראינו – ומהסוג שתמיד כיף לפגוש שוב. הלן האנט הנהדרת בתפקיד פטרישיה אמונס, מושלת מאופקת בעיצומה של מערכת בחירות, סטיבן מוייר, הערפד ביל מ"דם אמיתי" כקצין ותיק שנקלע לקונפליקט, ריצ'רד דרייפוס החד פעמי כאיש הון עם אינטרסים מפוקפקים ומארק ווילדס, המוכר היטב למעריצי "הסמויה", כסגן השריף האפרו-אמריקאי שיורה בסטודנט הלבן ומעורר את כל המהומה. כיף לצפות בכל אלה מגלמים תפקידים מרעננים כנגד הטייפ-קאסט הרגיל שלהם, ומשמח במיוחד לקבל את פניה של האנט, אחת השחקניות שהכי מגיע להן עוד סדרה משלהן.

5 סיבות למה כדאי לכם לצפות ב

"יריית פתיחה", ימי שני 21:15, yesDrama וב-yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *