5 סיבות שבגללן אנחנו אוהבים את האמריקנים

הדרמה המשובחת חוזרת לעונה רביעית – ופולי וישנבצקי מתרגשת לפגוש מחדש את גיבוריה רבי המעללים והרגשות. "האמריקנים 4", ימי חמישי החל מה-31.3 ב-22:50, yesOh ו-yesVOD.

1. האקשן – כבר בשתי הדקות הראשונות שפותחות את הסדרה, אנחנו נזרקים לתוך העולם הסודי והמסתורי של הג'נינגסים, זוג מרגלים סובייטי שחי בארה"ב בזמן המלחמה הקרה. אליזבת בדיוק מפתה פקיד ממשלתי כלשהו בבר ופיליפ אורב בחשיכה לזה שאוחז במידע שהוא צריך. משימות הריגול שהג'נינגסים חייבים לפתור הן מסובכות כהוגן ומסתבכות אפילו יותר בזמן אמת, מה שמוסיף טרדות מרובות לחייהם ושלל שיערות לבנות בשיערם. את המשימות הרבות האלו מלווים אינספור מרדפים מטורפים, מערכות יחסים מתוסבכות ונוטפות סקס וכמובן המון זהויות בדויות שגורמות לנו לחשוב איזה אאוטפיט מטורלל תלבש אליזבת ואיזו פאה הזויה יחבוש פיליפ.

via GIPHY

2. הדרמה המשפחתית – סדרה טובה באמת מונעת על ידי דרמה אנושית, דמויות עמוקות ועגולות ודיאלוגים שנונים ורגישים. הורגלנו לטוב ביותר על ידי סדרות כמו הסופרנוס, עמוק באדמה, אוז וכו', כך שאנחנו ממש לא מסתפקים בעלילת אקשן קלאסית. מה שבאמת מוסיף את העניין אלו הדברים שמבעבעים מתחת לפני השטח והם אלו שגורמים לנו לחזור שבוע אחרי שבוע. לדוגמה – מערכת היחסים בין פיליפ ואליזבת לבתם פייג', שמראה כמה מערכות יחסים בין הורים לילדיהם סבוכות, כאשר הן נעות בין דאגה והרצון לשתף, לבין התפקחות וניכור. פיליפ ואליזבת ניצבים לא פעם אחת מול הדילמה האם גם בתם המתבגרת תמשיך את דרכם, או תתערה לחלוטין בחברה והתרבות האמריקאית (ואף תוטבל בכנסייה) ובכך בעצם תזנח כל קשר לזהות הסובייטית שלה.

3. הדרמה הזוגית – לצד הדרמה המשפחתית, יש לא מעט דרמה זוגית מתובלת בבגידות, תשוקות ואהבות ישנות וחדשות המתחוללת בין פיליפ לאליזבת. משידוך שנכפה עליהם אי שם לפני כמעט 20 שנה, הזוג הספיק לעבור תהפוכות רבות ביחסיהם הרומנטיים. בעוד שנראה שפיליפ הוא זה שתמיד רצה יותר ואליזבת הייתה סקפטית, אפשר לראות כיצד גם היא מתחילה להתרכך עם הזמן ולראות בפיליפ פרטנר של ממש. בינינו, מאוד מרגש (בלי ציניות!) לראות את ההתקרבות בין בני הזוג לאחר כל כך הרבה שנים של נישואים, הרי הם עברו כל כך הרבה ביחד ויש דברים שרק הם יודעים אחד על השנייה, אז לא הגיוני שהם גם יתאהבו כבר? בין אם זה מתבקש או הגיוני, כמו כל מערכות היחסים בחיים, גם מערכת היחסים הזו מורכבת ויש בה לא מעט פרפרים של התקרבות והתאהבות נעורים של ממש, אך גם רגעים של אכזבות ומשברים שלא תמיד פשוט להתגבר עליהם.

via GIPHY

4. האישיותת המורכבת –  לא פעם ולא פעמיים מצאנו את אליזבת ופיליפ עומדים לבדם בסלון, בחניה, בחדר השינה ופשוט בוהים לחלל האוויר, בעצם אנחנו יודעים שהם לא בוהים, הם בטח מודאגים לגבי המשימה הבאה שלהם או אולי הם בכלל נזכרים בילדות שלהם, אי שם ברוסיה הרחוקה. פיליפ ואליזבת הם קומוניסטים-אידיאליסטים מושבעים וככאלו העתיד מאוד חשוב להם; הם רוצים לשנות את העולם, להפוך אותו למקום טוב יותר, אבל גם לעבר יש מקום מאוד חשוב בחייהם. אין ספק שעבור מישהו שחי בהווה תחת זהות בדויה, העבר הוא רחוק ובלתי מושג יותר מאי פעם. אליזבת ופיליפ לא מורשים לדבר על העבר ביניהם, אבל בינם לבין עצמם כל אחד מהם נזכר בעברו ובאמצעות פלאשבקים אנחנו מקבלים טעימות קטנות מהילדות של כל אחד מהם, על החיים ברוסיה, על היחסים עם ההורים ועל אהבות קודמות ונכזבות שבאמצעותם הפאזל של הזהות האישית והאותנטית (אם באמת יש דבר כזה) שלהם לאט-לאט מתחיל להתבהר.

via GIPHY

5. הנוסטלגיה – הסדרה מתנהלת בשנות השמונים העליזות, עם לא מעט פלאשבקים לשנות הששים ואף שנים קודמות יותר, מה שמביא עימו לא מעט סטייל נשכח מן העבר: מכנסי קורדרוי, חולצות גולף, מכנסי ג'ינס מתרחבים וחולצות פסים מבד פוליאסטר מבריק. אבל מה שהכי מגרה את בלוטות הנוסטלגיה שלנו, זו העובדה שזה עולם פרה-אינטרנט וסמארטפונים, אין וואטספ, אין אינסטגרם ואין אופציות ריגול משוכללות. הכל קורה באולד פשיונד וויי. מסרים חשובים מועברים על ידי פתקים ומכתבים, וצפנים סודיים ביותר מפוענחים באמצעות תדרי רדיו לא יציבים. אין ספק שזה הופך את הזוג שלנו לזוג המרגלים הכי BADASS EVER! (אוקיי, אמנם מאותגר טכנולוגית, אבל עדיין בדאס!)

via GIPHY

"האמריקנים 4", ימי חמישי החל מה-31.3 ב-22:50, yesOh ו-yesVOD.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של yesOh

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *