8 דברים מפחידים ומרתקים שקורים בצד האפל של הרשת

חטיפה, סחיטה, ניצול, אבל גם תקווה לחיים חדשים ושחרור מכבלים ומוסכמות. הסדרה "הצד האפל של הרשת" מציגה את העולם המופלא והמפחיד של האינטרנט. yes דוקו, 17-23.4 וב-yesVOD

1. אהבה בלי מגע – האינטרנט וההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה מביאים עימם סוגים חדשים של מערכות יחסים רומנטיות. בד"כ, כשאנחנו חושבים על החצי השני שלנו או על קראש חדש, אנחנו משתוקקים למגע חם וליטוף אוהב. עבור אנשי הרשת האפלה, לעומת זאת, מגע פיזי הוא ממש אובר-רייטד.

2. שדרוג קיצוני – משחר ההיסטוריה, אנשים שאפו לשדרג ולשפר את עצמם בדרך להיות "על-אדם". בהעדרם של גאדג'טים טכנולוגיים הם פנו לספורט, כתיבה וקריאה של הגות פילוסופית. בעשורים האחרונים, הטכנולוגיה שמתפתחת בקצב מסחרר מאפשרת לנו להגיע לרמה חדשה לגמרי של שדרוג עצמי. כל מה שצריך לעשות זה להכניס שבב מתחת לעור או להתקין מצלמה במקום עין ואלו כבר ינווטו את החיים שלנו.

3. ניצול ונקמה – הצד האפל של הרשת רווי באתרים קשים וחשוכים, החל מאתרי נקמה באקסים וכלה באתרי פורנוגרפיה של ילדים. הדברים שיהפכו לכם את הבטן הם מה שאחרים מקבלים ממנו סיפוק.

4. חטיפה וסחיטה – פעם, בשביל לחטוף מישהו, היה צריך לצאת מהבית, להשתמש בכוח ולהסתכן בפריצה של יחידת ימ"מ. כיום, אפשר להשתלט לך על החיים מרחוק בקלות – ולדרוש כופר.

5. חשמל בכל פינה – רואים את "סמוך על סול"? הסתמונת המסתורית ממנה סובל אחיו של ג'ימי היא אמיתית. החיים המודרנים עתירים בקרינה, ואי אפשר לחמוק ממנה. יש אנשים, שזה הורס להם את החיים.

6. אור בקצה המנהרה – למרות שלא חסרות כאן דוגמאות לכוחו השלילי וההרסני של האינטרנט, לפעמים יוצא גם משהו טוב מכל העסק הזה. בין השאר, לאוטיסטים רבים, שמגלים מחדש את העולם באמצעות הטכנולוגיה.

7. לצבוע את העולם בצבע אחר –  עבור אישה פמיניסטית-שחורה בארצות הברית של ימינו עם בטן מלאה על חוסר הצדק (ובצדק), האינטרנט מאפשר לצאת למאבק בלי שישתיקו אותה. להתחזות ברשת יש סכנות רבות, אבל לפעמים היא יכולה דווקא להועיל לחברה ולחשוף את צביעותה.

8. שומרים על השומרים – כל מי שרואה טלוויזיה, יודע שלפעמים, השוטרים לא פחות מסוכנים מהפושעים. עידן הרשת, מאפשר לאזרחים להפוך לשוטרים של השוטרים, ולייצר מנגנון פיקוח חדש.

 "הצד האפל של הרשת", 17-23.4, yes דוקו ו-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *