אוגוסט 2019: הבכורות של yes דוקו

לכבוד החופש הגדול – חודש אוגוסט ב-yes דוקו בסימן דוקו-ילדים וספיישל דוקו מיוזיק: גרסה ישראלית חדשה לסדרה שכבשה את העולם – "חייהם הסודיים של בני 4" ושלל סרטים ישראלים ובינלאומיים חדשים ומרגשים על ילדים. לרגל עונת ההופעות, נשדר במהלך שבוע שלם את סרטי המוזיקה החדשים והחמים ביותר בעולם, עם בכורה לסרט "בחזרה לוודסטוק" לציון 50 שנה לפסטיבל הבלתי-נשכח

yes

היֹה היה ילד |  בכורה: יום רביעי, 7.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

זוכה פרס השופטים ופרס הקהל – פסטיבל דוקאביב 2019! רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית, לגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי נסבלים ביניהם. הסרט מלווה את ההתמודדות היומיומית של רון ומשפחתו עם הפגיעה ואת הנסיעה של רון עם הוריו לארצות הברית, שם הוא עובר ניתוח מורכב שימנע הידרדרות במצבו. בכל אלה נחשפים הגישות השונות לחיים והמתחים הבלתי נמנעים שמלווים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, וכן תעצומות הנפש שאנשים מגייסים בהתמודדות עם גורלם.

פתח את הפה |  בכורה: יום רביעי, 14.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ב-yesVOD 

פסטיבל דוקאביב 2019 – הבחירה הרשמית. עומר, יזן ומוחמד, הם שלושה נערים בני 12 מהעיר לוד, הנמצאים בשנתם האחרונה בבית הספר היסודי, בשנה זו כל אחד מהם יעבור חוויה מטלטלת. עומר יתמודד עם מחלתו של אביו, מוחמד יעזוב את לוד ואת החברים שהוא כל כך אוהב ויזן יתמודד עם ההשלכות של התנהגותו האלימה. אלה, מורה למוזיקה שעלתה לארץ מברית המועצות לשעבר, פותחת מקהלה בבית ספרם ומזמינה אותם לסביבה פנטסטית ומוגנת, שתעמיד במבחן את המציאות שמחוץ לכתלי הכיתה ואת המסע האמיתי המתרחש בנפשותיהם של הילדים

ביחד לבד |  בכורה: יום רביעי, 21.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

רוית מקדישה את כל זמנה החופשי לחיבוק תינוקות נטושים. ללא חום ומגע התינוקות העזובים אינם מתפתחים, ואף עלולים שלא לשרוד. היא תמיד קיוותה לילד משלה אך החיים רצו אחרת. ללא זוגיות וילדים, היא חשה צורך להרעיף אהבה על כל מי שהיא יכולה. היא מבשלת מדי יום ארוחות למאות נזקקים וחסרי בית וגורמת להם להרגיש שיש להם לאן לחזור. לקראת גיל חמישים, כאשר שגרת חייה נקטעת בפתאומיות, רוית מוצאת את עצמה נטושה. היא מבינה שלא רק תינוקות זקוקים לחיבוק כדי לשרוד ויוצאת לחפש אחריו

ביחד לבד

שירה תמה |  בכורה: יום רביעי, 7.8, בשעה 20:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD

פרס ראשון בתחרות הסטודנטים – פסטיבל דוקאביב 2019. סרט התבגרות המתעד את שירה תמה, ילדה בת 12 שגרה בהתנחלות עמונה ומנהלת את מאבק חייה על מנת להציל את ביתה. כל זה קורה לשירה תמה ברגע הרגיש ביותר, של נערה הנפרדת מעולם הילדות ונכנסת אל תוך עולם הבגרות

סדרה חדשה בבכורה – החיים הסודיים של בני 4: ישראל: ימים ראשון-שלישי, 25.8-27.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו

כל פרקי הסדרה יהיו זמינים לצפייה ב-yesVOD מיום ראשון, 25.8

מה אנחנו זוכרים מגיל 4? מה אנחנו באמת יודעים על חייהם של ילדינו בגן? על הדרך בה העתיד שלהם מתעצב? "חייהם הסודיים של בני ה-4: ישראל", סדרה דוקומנטרית חדשה ומרגשת שעוקבת ומתעדת קבוצה של 12 ילדים מכל הארץ, שמגיעה לגן ילדים יוצא דופן. הגן כולו מרושת במצלמות ומיקרופונים בכל פינה, וביחד עם צמד הפסיכולוגים המומחים, רונן יעקובסון ושרון צונץ, אנו מקבלים הצצה נדירה אל עולמם המורכב של הילדים, ואל שלל הנושאים שמעסיקים אותם בגיל 4, כגון: תחילתן של מערכות יחסים, התמודדות עם גבולות, וכמובן ההצלחות והאכזבות היומיומיות. הסדרה, מבית היוצר של CHANNEL 4  הבריטי, מופקת ע"י "ארצה הפקות" עבור yes דוקו

לרגל שידור הסדרה הישראלית – נעלה ב-25.8 ב-VOD עונות חדשות של הסדרה, שטרם שודרו בישראל, ביניהן עונת "בנות בלבד" ושל ילדים אנגלים מהעונות הקודמות בעודם מבקרים בקפריסין ובטורקיה

קטע מתוך הגרסה הבריטית:

נשדר במהלך החודש סרטים נוספים על ילדים מהארץ ומהעולם:

תינוקות צוללים | בכורה: יום שלישי, 20.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

סנורי מגנוסון, מורה איסלנדי לשחייה, מאמין שתינוקות לומדים לצוף ולהתנועע במים בעודם ברחם ולכן כבר 25 שנה הוא רק דואג שהם לא ישכחו את מה שכבר למדו (כי ברגע שיתחילו ללכת – היכולות המולדות ייעלמו להם אם לא יתרגלו אותן). הסרט המקסים "תינוקות צוללים" הוא דיוקן עליז ומלא שמחה של המורה הרגיש והאוהב בעודו שר, רוקד, משפר את שיווי המשקל שלהם כשהם עומדים על כפות ידיו ובעיקר מחייך אל הגיבורים הקטנים שנשבים בקסמיו

בשם בנותיכם | בכורה: יום ראשון, 4.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

תקופת החופשה מביה"ס במהלך דצמבר בטנזניה נקראת בשם המצמרר – "עונת החיתוך". סיפורים מבעיתים על ילדות שמדממות למוות, חלקן מתחת לגיל 8, הנאלצות לקבל החלטה נוראית: להסכים "להיחתך" או לברוח מהבית, מבלי לדעת אם אי פעם יזכו לראות שוב את משפחתן. הסרט "בשם בנותיכם" עוקב אחר סיפורן של הילדות האמיצות, שמסכנות את חייהן כדי לברוח מפני ברית המילה הנשית ומפני החתונה שתיקבע להן מיד אח"כ. לצידן אנו פוגשים את רובי סמוולי, המנהלת הכריזמטית של בית המחסה לילדות הנמלטות. היא מסתובבת בין השבטים בטנזניה בניסיון להפסיק את המנהג האכזרי שנמשך כבר אלפי שנים. אפילו נשיא טנזניה כבר הוציא את המנהג אל מחוץ לחוק, אך המסורות העתיקות מסרבות לגווע.

צוות השוטרים, שעובד בשיתוף פעולה עם בית המחסה, מפקח על הפגישות קורעות הלב עם ההורים, כשעליהם להחליט האם הם יסכימו לחוס על הבנות ולקחתן בחזרה הביתה

 

 

דוקו מיוזיק

2019

לרגל עונת ההופעות, yes דוקו מציג שבוע של סרטי המוזיקה החדשים והחמים ביותר בעולם, עם בכורה לסרט "בחזרה לוודסטוק" –  לציון 50 שנה לפסטיבל הבלתי-נשכח.

מיום ראשון ה-11.8 עד יום שבת ה- 17.8ב-yes דוקו וב-yesVOD

 

בחזרה לוודסטוק |  בכורה: יום שבת, 17.8, בשעה 21:45 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

לציון 50 שנה לפסטיבל האגדי – הסיפור שמאחורי ה"שלושה ימים של שלום ומוזיקה" באוגוסט 1969, שבועות ספורים לאחר שהאמריקאי הראשון צעד על הירח, הגיעו כמעט חצי מיליון בני אדם לחווה בצפון מדינת ניו יורק כדי לשמוע מוזיקה, אך מה שקרה באותו אירוע הפך להרבה יותר מעוד קונצרט. שלושת ימי פסטיבל וודסטוק הפכו לאירוע אגדי, למהפכה תרבותית שהגדירה דור שלם וסימנה את סופו של אחד העשורים הסוערים ביותר בהיסטוריה המודרנית.

הסרט החדש "בחזרה לוודסטוק", שמציין 50 שנה לאירוע, מפנה את עדשת המצלמה אל האנשים שארגנו את הפסטיבל ואל הקהל הצעיר, הרטוב והמורעב, שצעד עשרות קילומטרים כדי להגיע אל העיר המאולתרת שנוצרה בין-לילה על כמה דונמים של אדמות חקלאיות והצליח לייצר מניפסט של "שלום ואהבה", לספק לעולם תרבות אנטי-ממסדית בלתי נשכחת.

וכמה ימים לפני הגעתם לארץ – סווייד: רוצים את הכל | Suede: The Insatiable Ones בכורה: יום ראשון, 11.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

להקת סווייד הוכתרה בשנות ה-90 כ"להקה החדשה הטובה ביותר בבריטניה" עוד בטרם שחררה אפילו אלבום בכורה אחד. עם צאת אלבום הבכורה Suede, שנמכר בטירוף, כבר הפכו חברי הלהקה לאחד הגורמים הדומיננטים בבריט-פופ.

הסרט החדש על הלהקה הבלתי נשכחת מביא גישה נדירה אל חברי הלהקה מרגע עלייתה ועד תחייתה המחודשת. בעזרת ארכיונים מקוריים מחלק הסרט את סיפור הלהקה לחמישה פרקים, מביא את רגעי השיא לצד רגעי השפל, בודק מה הביא  לפריצה הגדולה וסוקר את המאבק המתמשך של הכוחות הפנימיים בלהקה שרצו להתפצל, מאבק שרק מעטים האמינו שהלהקה תצליח לשרוד. הסרט מספר גם על ההצלחה הבינלאומית, על השימוש הכבד בסמים ועל התחייה האמנותית של הלהקה ב-2010, לאחר שכבר נראה היה שלא תחזור.

בסרט משתתפים ברט אנדרסון, מאט אוסמן, סיימן גילברט, ריצ'רד אוהקס ושאר חברי הלהקה, שמצטרפים לקאסט רחב הכולל את ג'סטין פרישמן, הגיסטריסטית הראשונה בלהקה שעזבה והקימה את אלסטיקה, ריקי ג'רוייס, המנהל הראשון, מייק ג'ויס, המתופף הראשון, המפיק המוזיקלי ריצ'רד אוסמן, המעצב האייקוני פיטר סאוויל, לצד בני משפחה ואנשים נוספים שעבדו עם הלהקה.

דוראן דוראן: יש משהו שאתם חייבים לדעת |  בכורה ב- VODב-yes: החל מיום ראשון, 11.8. שידור ביום שני, 12.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

שעה של נוסטלגיה מחממת לב עם הלהקה המיתולוגית משנות ה-80. הסרט החדש מבית ה-BBC מביא גישה בלעדית ואינטימית אל חברי הלהקה הבלתי נשכחת "דוראן דוראן" – ג'ון טיילור, ניק רודס, רוג'ר טיילור, סיימון לה-בון ואנדי טיילור – ומשרטט בעזרתם את סיפור הקריירה הארוכה שלה שנמשכה ארבעה עשורים. חברי הלהקה מספרים בראיונות כנים על העליות והמורדות, על המתח היצירתי לצד הצורך בהרס העצמי, תוך שהם מציגים את הלהיטים המוכרים לצד שירים שטרם נשמעו.

ג'ון מצולם בביתו בלוס אנג'לס, סיימון  מבקר בכנסייה ששימשה לו השראה בתחילת הדרך, רוג'ר חוזר לברמינגהאם, המקום שבו הכל התחיל, וניק מציג פריטים אופנה נדירים מתוך 10,000 הפריטים של הלהקה שנאספו וקוטלגו בקפידה לאורך השנים. בנוסף לחברי הלהקה מתראיינים בסרט גם המעריצים – הזמר בוי ג'ורג' והדוגמנית סינדי קרופורד, המפיק המוזיקלי מארק רונסון, הבמאי ראסל מולקהי ואחרים

קייט נאש: להמעיט בערכה |בכורה ב- VODב-yes וב-STINGTV: החל מיום ראשון, 11.8. שידור ביום חמישי, 15.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

"מוזיקה זה עניין של חיים ומוות עבורי – כי לעשות מוזיקה משאיר אותי בחיים ולהיות חלק מתעשיית המוזיקה כמעט הרג אותי" (קייט נאש)

כבר בגיל 18 הגיעה קייט נאש לפסגת מוזיקת ​​הפופ הבריטית. הילדה שהגיעה ממשפחה ממעמד הפועלים בלונדון והחלה לעסוק במוזיקה לאחר ששברה את רגלה כשעבדה ב"נאנדוס", זכתה באלבומי זהב, הגיעה לראש מצעד הסינגלים הבריטי ונהנתה מהצלחה מטאורית בסיבובי ההופעות שקיימה ברחבי העולם.

כמה שנים לאחר מכן, היא מתמוטטת, המנהל שלה הונה אותה ותעשיית המוזיקה, שלא מוצאת לה יותר מקום בתפקיד "נערת הפופ", זונחת אותה. קייט נאש, שהגיעה מסביבה יציבה ותומכת, מחליטה לבנות את עצמה מחדש כאמנית וכיוצרת עם קול אותנטי משלה ולא כרכוש ממוסחר של תעשיית המוזיקה. ב-2017 היא גם מתחילה לשחק  בסדרת הטלוויזיה של נטפליקס – GLOW.

הסרט החדש מביא את המוזיקה של נאש אל קדמת הבמה. לצד קטעי ארכיון והופעות עכשוויות, היא מספרת בעצמה על המסע הארוך שעברה ומעוררת השראה ללב היצירתי של כולנו: איך להיות אנחנו מבלי לפחד.

 

וו-טאנג קלאן: על אנשים ומיקרופונים  – סדרה חדשה בכורה ב- VODב-yes והחל מיום ראשון, 11.8. שידור בימים ב'-ה', 12.8-15.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו.

הרכב ההיפ הופ "וו טאנג קלאן" נחשב לאחד מהגדולים בכל הזמנים. הוא נוצר לפני 25 שנה כשיתוף פעולה בין עשרה ראפרים שהתאספו יחדיו, עוד לפני שהיו כוכבים, מתוך רצון להקים "הרכב-על" שיעזור להם בהמשך גם לקדם את קריירות הסולו.  שיתוף הפעולה עבד מעל ומעבר למצופה וחבריו הצליחו לבנות לעצמם קריירות מצליחות לצד הופעות בהרכב.

לציון 25 שנה להקמתו של "וו טאנג קלאן" נשדר את סדרת הדוקו-מיוזיק החדשה, בת 4 פרקים, שלוקחת את הצופים למסע בעקבות הקריירה הענפה של להקת ההיפ הופ ומשלבת ראיונות עם כל אחד מתשעת חבריה (שעדיין בחיים) לצד קטעי ארכיון שטרם נראו מהופעות ומאחורי הקלעים.

הסדרה תביא את סיפורם מעורר ההשראה של חברי להקה – מת'וד מן, RZA, GZA, רייקון דה שף, מאסטה-קילה, אינספקטה דק, יו-גוד, גוסטפייס קילה, אול דירטי באסטרד וקפדונה, שהצליחו להתגבר על עוני ואלימות בסטטן איילנד וברוקלין של שנות ה-70 וה-80 בזכות האמירה, המוזיקה וההרמוניה הקולית והפכו את מוזיקת ההיפ הופ לאחד הז'אנרים האהובים והמצליחים ביותר כיום

 

בלו נוט: כל הג'אז הזה | בכורה ב- VODב-yes וב-STINGTV: החל מיום ראשון, 11.8. שידור ביום שלישי, 13.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

"בלו נוט", חברת התקליטים מניו יורק, הוקמה ב-1939 ע"י אלפרד לאיון ופרנסיס וולף ("האריה והזאב"). ייחודה היה בהתמקדות הבלעדית שלה במוסיקת ג'אז אמריקאית, דבר שהיה פורץ דרך באותה תקופה. "בלו נוט" גילתה והפיקה נבחרת מרשימה של כוכבי ג'אז בינלאומיים, בינהם – מיילס דייוויס, הרבי הנקוק, ג'ון קולטריין, סוני רולינס, ויין שורטר, תלוניוס מונק וקווינסי ג'ונס. בתקופה שבה מוזיקאים אפרו-אמריקאיים בארה"ב הופלו ונדחו, "בלו נוט" כיבדה אותם כאמנים שווים. הם לא רק העריכו את הכישרונות שלהם, אלא גם סיפקו להם פלטפורמה להופעות, שהיתה מאד נחוצה להם באותה תקופה.

הסרט "בלו נוט: כל הג'אז הזה" מביא את סיפורם המרגש של שני החברים שהתאחדו בזכות אהבתם לג'אז, של האמונה  העמוקה שלהם בשוויון וחופש לכל בני האדם ושל המורשת המוזיקלית שהשאירו אחריהם.

 

להקת ברוס: אחרי שהצרחות פוסקות | בכורה ב- VODב-yes וב-STINGTV: החל מיום ראשון, 11.8. שידור ביום שישי, 16.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו.

בשנות ה-80 להקת "ברוס" נחשבה לאחת מלהקות הפופ הגדולות בעולם – למשך 15 דקות. האחים התאומים מאט ולוק גוס והחבר שלהם קרייג לוגאן היו הלהקה הצעירה ביותר שמילאה את אצטדיון וומבלי ואלבומם "Push" הגיע למקום הראשון במכירות בלמעלה מ-20 מדינות. אך למרבה הצער, הנפילה של הלהקה היתה מטאורית, בדיוק כמו עלייתה. הסרט החדש "להקת ברוס: אחרי שהצרחות פוסקות" מלווה את האחים מאט ולוק גוס למופע איחוד אחרי 28 שנים, שבהן בקושי דיברו אחד עם השני. האם יצליחו תוך 3 שבועות לשים את ההיסטוריה הקשה מאחוריהם ולהופיע כאחים בהופעה ענקית ב-O2 בלונדון? סרט משעשע ומרגש שמביא הסתכלות חדשה על החיים אחרי שמסתיימות 15 הדקות של התהילה

 

 

 באז | Buzz  בכורה ב-VOD ב-yes וב-STINGTV החל מה-8.8. הסרט ישודר ביום שני 19.8 בשעה 23:00 ב-yes דוקו.

 

העיתונאי והסופר ("אורות ליל שישי"), זוכה פרס פוליצר, באז ביסינג'ר, פותח את כל הקלפים בסרט חדש של HBO ומספר על השנה הסוערת בחייו האישיים, שנה בה שיתף פעולה, בין השאר, עם קייטלין ג'נר בכתיבת הביוגרפיה שלה.

ביסינג'ר חושף בסרט את רצונותיו הכמוסים באופן שמעמיד למבחן את חיי הנישואים שלו ואת משפחתו

באזז

 

סוף אלטרנטיבי: 6 דרכים חדשות למות באמריקה |  בכורה ב-VOD ב-yes וב-STINGTV החל מה-15.8. הסרט ישודר ביום שני 19.8 בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

כיצד חולים סופניים יכולים לבחור את האופן שבו יסיימו את חייהם? דוקו חדש מבית HBO עוסק במשמעות של להיות חולה סופני ומביא תיעוד כנה וישיר של תהליך קבלת ההחלטות לגבי הצורך והרצון בטיפול רפואי בסוף החיים. בעזרת סיפורים מרגשים של חולים מביא הסרט את הדרכים החדשות בהן יכול אדם לבחור לעצמו כיצד הוא רוצה לעזוב את העולם.

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *