אוקטובר 2018 ב-yes דוקו – תראו מה רואים!

סדרה מקורית חדשה על המוזיקה וההיסטוריה של ישראל, סדרת דוקו פשע מרתקת ועוד שלל סרטים מעניינים מרחבי העולם – כולם לפתוח יומנים!

yes

yes דוקו מציג סידרה מוסיקלית מקורית חדשה –  "בית. פזמון – הסיפור שלנו, דרך השירים של ישראל" בכורה: ימי רביעי, החל מה-3.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 כ-100 אמניות ואמנים ישראלים מובילים מספרים את סיפורה של החברה הישראלית דרך הפזמונים הגדולים שליוו אותנו, לכבוד חגיגות ה-70 למדינה.

המוזיקה היא פסקול חיינו. היא מנציחה עבורנו רגעים ויוצרת אותם, היא מספרת אותנו ועלינו, משקפת את תרבותנו, את קצב חיינו, את פעימתם וניגונם. התבוננות במוזיקה הישראלית מתחילת היותנו כאן ועד היום, משקפת את סיפורנו ההיסטורי והרגשי באופן ששום דבר אחר לא ידמה לו, כי השירים אוצרים בתוכם את זיכרונותינו ותמונות חיינו. שירים נוגעים לנו ישירות בלב.

העורכת המיתולוגית אתי אנטה-שגב (ששימשה בין השאר כראש מחלקת התרבות והמוזיקה בגל"צ), הבמאי אדם סנדרסון ("בתולות") והתסריטאית שירי ארצי ("תמיד אותו חלום") חברו למפיקה טמירה ירדני ליצירת הפרויקט המיוחד, שסוקר את התמורות בחברה הישראלית כפי שהן משתקפות במוזיקה שלנו. ששת פרקי הסידרה נעים בין השירים, הקולות והתמונות, תוך שהם מגבשת אמירה אודות מי שהיינו ומי שאנחנו עכשיו. כל אחד מהפרקים מביא זווית אחרת של ההוויה הישראלית: דמות הגבר, דמות האישה, אופייה של המולדת, הרב תרבותיות שהיא אנחנו, הקשר בין מוזיקה ואמונה, והגעגוע שמחזיר אותנו לשורשים מהם הגענו.

בכירי האמנים, היוצרים והמבצעים מספרים בסדרה את סיפוריהם של השירים כמו גם את הסיפור האישי שלהם כאנשים שצמחו ויצרו בארץ הזאת, כשהם משולבים בקטעי ארכיון ובקליפים מכל הזמנים, שקושרים את השירים לחיינו כאן.

בין המשתתפים: שלמה ארצי, יהודה פוליקר, חוה אלברשטיין, שלום חנוך, יהודית רביץ, איל גולן, נצ'י נצ', נורית גלרון, שרית חדד, עידן רייכל, ריטה, מוקי, רונה קינן, אביהו מדינה, אביב גפן, שלמה בר, צביקה פיק, נינט, יונתן רזאל, קובי אוז, דקלה, אביתר בנאי, אהוד בנאי, יהודה קיסר, גידי גוב, ריטה, שמעון בוסקילה, "קפה שחור חזק", שולי רנד, מירי מסיקה, שלומי שבת, ועוד רבים רבים אחרים.

יוצרת ועורכת הסידרה: אתי אנטה-שגב | עורכת תסריט: שירי ארצי  | במאי צילומים: אדם סנדרסון | עורכים: יוני כהן, מני ורסס, יובל גבע, שגיא צורף, רייצ'ל  קירשן, איתי מור  | הפקה: טדי הפקות, טמירה ירדני

הופק עבור yes דוקו וערוץ 10 (6X45, ישראל, 2018)

 RBG: רות ביידר גינסבורג | בכורה: יום ראשון, 14.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

איך הפכה השופטת היהודייה הצנומה וחמורת הסבר, בת ה-84, לאייקון בתרבות הפופולארית בת זמננו ולמקור השראה לדור החדש של הפמיניסטיות? ככל שהפסיקות של בית המשפט העליון בארה"ב נוטות ימינה, כך מחזקת השופטת רות ביידר גינסבורג את מעמדה כ"כוכבת רוק" ואת התואר לו זכתה בבלוג המצליח – "Notorious RBG". הבלוג הפופולרי ברשת מתעדכן מדי שבוע ומציע אלפי תמונות וטקסטים העוסקים בגינסבורג ופועלה. לצידו מודפסות  חולצות, ספלי קפה, תחפושות האלווין וכרטיסי ברכה עם פניה, דמותה מככבת בקביעות במערכונים של "סטרדיי נייט לייב" וכוכבות טלוויזיה כמו לנה דנהאם ("בנות") וגבי הופמן ("טרנספרנט") חולמות להיות כמוה.

אז מה הסיבה לאהדה הרבה לה היא זוכה מצד הציבור? רצף ההישגים המשפטיים שלה, בעבר ובהווה, בהגדרת חוקים למען זכויות הנשים והמיעוטים בארה"ב. באמצעות ראיונות אינטימיים וגישה חסרת תקדים לחייה של גינסבורג מחוץ לכותלי בית המשפט, אנו עדים לסרט מרגש על יחסי האהבה שלה עם החוקה האמריקאית, כמו גם עם בעלה האהוב מרטין ד. גינסבורג, שהלך לעולמו לפני 8 שנים. הסרט מביא את מסע חייה, מסע שהוביל אותה להפוך לסמל של צדק בבית המשפט הגבוה ביותר בארה"ב.

שבויה |  בכורה: יום ראשון, 21.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

סיפור מצמרר על עבדות בעולם המודרני. פגישה מקרית עם אישה המתרברבת כי היא מחזיקה בבית משרתים ללא תשלום הובילה את הבמאית ברנדט טוּצָה-ריטר לתגלית מפתיעה: העבדות היא עובדה קיימת בימינו, בלבהּ של אירופה. מאריש, גיבורת הסרט, מוחזקת כבר 11 שנה כשפחה בביתה של משפחה הנוהגת בה בגסות ובאלימות ואף גוזלת ממנה את הכסף שהיא מרוויחה בעבודה נוספת בבית חרושת. ה"מעסיקה" שלה אינה טורחת להסתתר, ודורשת (ומקבלת) תשלום תמורת האפשרות לפגוש ולצלם את מאריש. אלא שהמפגש הזה מתגלה כמפגש גורלי. האינטימיות המיוחדת הנוצרת בין שתי הנשים מובילה אותן לשתף פעולה בצעד שישנה את חייהן.

התיבה של אנוטה |  בכורה: יום ראשון, 7.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מה קורה כאשר המדינה שלך עומדת להיבלע בתוך הים? שינויי האקלים הקשים שעוברים על כדה"א, מאיימים על קיומה של קיריבטי, מדינת איים באוקיינוס השקט, שעומדת  לשקוע לתוך האוקיינוס. תושביה נאלצים כעת לחפש פתרונות שיאפשרו לה לשרוד. הסרט "התיבה של אנוטה" מביא, בעזרת צילומים מרהיבים, את סיפורה העצוב של המדינה דרך עיניהם של אנוטה טונג, הנשיא האהוב,  שמנסה לחפש פתרונות בעזרת העלאת המודעות העולמית לבעיה, ודרך עיניה של סרמרי, ילדה פיקחית ושנונה בת 6, שצריכה להחליט עם משפחתה האם לעזוב את התרבות היחידה שהיא מכירה על האי ולעבור לחיות חיים חדשים בניו זילנד. סרטו של הבמאי מתיו ריץ' משרטט דיוקן מאיים ומעורר מחשבה של אנשים הנאלצים להתמודד באמצע חייהם עם כוחו הבלתי מוגבל של הטבע.

Anote's Ark – Official Trailer – Sundance 2018 from EyeSteelFilm on Vimeo.

משבצת דוקו-Crime, מדי שלישי ב-22:00, חוזרת אחרי החגים עם סדרת פשע אמיתי חדשה ומצמררת –  הסיפור הרדיקלי של פאטי הרסט , בכורה: ימי שלישי, החל מה-2.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

סדרה חדשה על פרשת החטיפה של ביתו של הטייקון האמריקאי,  שזעזעה את האומה האמריקאית. פטי הרסט היתה נכדתו של איל העיתונות ויליאם רנדולף הרסט. היא נולדה לתוך מעמד של עושר וכוח, גדלה בשכונת הילסבורו היוקרתית בסן פרנסיסקו, למדה באוניברסיטת ברקלי ועמדה להינשא לבחיר ליבה. מודעת האירוסין שפורסמה בעיתון של סבה עוררה את תשומת ליבם של חברי ארגון טרור קטן –ה-"SLA". ב-4 בפברואר 1974 החליטו חברי הארגון לחטוף אותה מביתה. הם כלאו אותה למשך חודשיים בארון, היכו ואנסו אותה. סיפור החטיפה הקשה של הרסט נחשב באותה תקופה ל"פשע של המאה".

אך סיפור החטיפה קיבל תפנית מעניינת כשכמה חודשים לאחר מכן נצפתה הרסט במצלמות האבטחה, כשהיא שודדת בנק בסן פרנסיסקו. הרסט שינתה את שמה לטניה, הפכה לפעילת טרור בעצמה ולאחר שעורכי דינה לא הצליחו לשכנע את בית המשפט שמדובר ב"תסמונת סטוקהולם" קלאסית היא נשלחה לכלא.

כעת, יותר מ-40 שנה לאחר האירוע, סדרת הפשע האמיתי החדשה מבית CNN מביאה ב-6 פרקים עדויות שטרם נחשפו ושופכת אור על השתלשלות האירועים.  בעזרת חומרי ארכיון נדירים הכוללים הקלטות של הרסט עצמה ושל החוטפים, לצד עדויות של מקורביה, של בן זוגה שנכח בזמן החטיפה ושל אחד מחברי ארגון הטרור שנותר בחיים, מעלה הסדרה מחדש את השאלה – מי היתה באמת פאטי הרסט: קורבן טרור או טרוריסטית?

החל מאוקטובר נשדר את העונה החדשה של הסדרה – ההיסטוריה של הקומדיה 2 |  בכורה: ימי שני וחמישי, החל מה-8.10, בשעה 21:15 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מהסיטקומים והסטנד אפ, דרך תכניות האירוח של ה"לייט נייט", ועד הרכבי האימפרוביזציה, העונה החדשה של הסדרה "ההיסטוריה של הקומדיה" מספרת לנו הכל על התפתחותה של הקומדיה. קטעי ארכיון, קורעים מצחוק, מוצגים לצד ראיונות מרתקים עם "אגדות" מתחום הקומדיה ועם קומיקאים בני-זמננו. 6 פרקי הסדרה צוללים אל תוך מוחו של הקומיקאי, בודקים מה גורם לנו לצחוק ומוכיחים כיצד היתה לקומדיה גם השפעה חברתית ופוליטית על ההיסטוריה שלנו.

שני סרטי דוקו שוֹק! חדשים ישודרו באוקטובר ויספקו הצצה לעולמם המסקרן של עשירי בריטניה: תינוקות מיליארדרים |  בכורה: יום חמישי, 18.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

הסרט מלווה את מארגנת המסיבות "טרום-הלידה" היוקרתיות והראוותניות ביותר, קריסטל דה-גל, בעודה נפגשת עם אירן, לקוחה מיליארדרית חדשה. כמו כן נצפה בעבודתן של דבי ווינגהאם, מעצבת עוגות ימי ההולדת המפוארות לעשירי בריטניה, באמנדה מרטינז, שמעצבת מיטות לנסיכות קטנות בעשרות אלפי דולרים (בין לקוחותיה – גם דיוויד וויקטוריה בקהאם),  ובלולו גווין שמארגנת מסיבות תה וינטאג' יוקרתיות לפעוטות.

ושבוע לאחר מכן נשדר את הסרט –  ילדים מיליארדרים | בכורה: יום חמישי, 25.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

ממארזי אייפד מוזהבים, דרך שעונים מעוצבים, דגמי מכוניות מיניאטוריות, ועד בתי בובות שעולים 50 אלף פאונד – היכנסו אל עולמם חסר הגבולות של ילדי המיליארדרים בבריטניה. אורח החיים הראוותני של הילדים כולל רכישות אינסופיות של שעונים ובגדים בחנויות היוקרתיות, אימוני כושר עם מאמני הסלבס הגובים את המחירים הגבוהים ביותר בשוק וכל זה כמובן זמני – עד שיגיעו סופסוף לגיל שיאפשר להם לעבור את הניתוחים הקוסמטיים הפופולאריים ביותר בקרב עשירי בריטניה – הגדלת שפתיים ושאיבת שומן.

 הקו המקווקו |  בכורה בערוץ: יום שבת, 6.10, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

בעולם של היום, חלק מהסוכנים שמאחורי השחקנים נחשבים לאנשים היותר שנואים בעולם הספורט המקצועני. אך כאשר מתקיים מו"מ על חוזה ענק בין שחקנים מיליונרים לבעלי קבוצות מיליארדים – רק סוכני ספורט מהרמה הגבוהה ביותר יכולים לתווך בין שני הצדדים. הבמאי המוערך זוכה האוסקר ("לאכול בגדול") מורגן ספרלוק, מביא בסרט שלפנינו ראיונות עם סוכנים מהמעלה הראשונה, בינהם דיוויד פאלק, פיטר גרינברג ויוג'ין לי ומביא תובנות משלו על התעשייה הסודית והמאד תחרותית הזו.

עולם גדול מופלא: יום אחד |  בכורה: יום שבת, 6.10, בשעה 18:30 ב-yes דוקו, וב-yesVOD 

סרט ההמשך המרהיב לסרט הטבע פורץ הדרך של ה-BBC מ-2007 –  "עולם גדול מופלא". הסרט החדש מביא את ההתרחשויות של יום אחד בכדור הארץ – מפסגות ההרים הגבוהים, דרך המדבריות הצחיחות, מהאיים המרוחקים ביותר ועד הג'ונגלים האקזוטיים. ההתקדמות הטכנולוגית המדהימה שהתחוללה בשנים האחרונות מאפשרת לקרב את הצופים למקומות שמעולם לא היו נגישים עד היום ולדמויות בלתי נשכחות: גור זברה מיואש שמנסה לחצות את האגם, פינגווין אמיץ, שיוצא מדי יום למסע מסוכן כדי להאכיל את משפחתו, משפחת לוויתנים אימתנית, עצלן שמחפש אהבה ואחרים. הסרט האינטימי והמהפנט הזה מסופר עם הרבה הומור בקריינותו של רוברט רדפורד, מלווה במוזיקה קלאסית שהולחנה ע"י אלכס הפס ("לגעת באינסוף") ומציג בפנינו כמה הרבה דרמות רחוקות מהעין מתחוללות מדי יום בטבע שעל פני כדור הארץ.

 לא עוד |  בכורה בערוץ: יום שבת, 13.10, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

סיפור רצף הקרבות המיתולוגיים ב-1980 בין הגיבור האמריקאי, זוכה מדליית הזהב מאולימפיאדת  76, המתאגרף שוגר ריי לאונרד ובין המתאגרף, האלוף לשעבר במשקל קל, רוברטו דוראן. קרבות שהוכרעו עם כניעתו של דוראן ומשפט שאמר ברגע של זעם, שמעורר עד היום מבוכה ותככים.

מג'יק ג'ונסון: ההודעה |  בכורה בערוץ: יום שבת, 20.10, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

ב-1991 מג'יק ג'ונסון הדהים את העולם כשכינס מסיבת עיתונאים והודיע שהוא נשא של נגיף ה-HIV ועומד לפרוש מכדורסל בגיל  32. הבמאי נלסון ג'ורג' חוזר בסרט לאותה הודעה דרמטית ומספר איך הקסם של מג'יק ממשיך להשפיע גם שני עשורים אחריה.

 בוקו חארם: הנערות החטופות  בכורה ב-yesVOD ביום שלישי, 23.10. שידור ביום שני, 29.10  בשעה 22:00 וב-yes דוקו

בשנת 2014 נחטפו  276 תלמידות ניגריות מבית ספרם בצ'יבוק שבצפון ניגריה. חטיפתם נעשתה ע"י התנועה המוסלמית האלימה "בוקו חראם". התלמידות הוחבאו ביער סמביסה העצום למשך 3 שנים במטרה למכור אותן בשוק כשפחות. לפני שנה שוחררו  82 מהתלמידות. הסרט שלפנינו מביא את סיפורן המצמרר של אותן בנות (שמכונות "בנות הצ'יבוק") במהלך תקופת השבי ועוקב אחרי חזרתן לחיים בעודן שוהות במקלט סודי ממשלתי באבוג'ה, בירת ניגרה, בשנה שלאחר שחרורן.

12 Nigeriasstolendaughterspressstill

פעם אחים | בכורה בערוץ: יום שבת, 27.10, בשעה 14:00 וב-yes VOD

סיפור החברות בין שניים מכוכבי הכדורסל האירופי של כל הזמנים, בני דור הזהב של הכדורסל היגוסלבי – דראז'ן פטרוביץ ("המוצארט של הכדורסל") וולדה דיבאץ', האחד קרואטי והשני סרבי. 2 השחקנים שפתחו את דלת ה-NBA לשחקנים אירופאים נוספים ומערכת היחסים החברית ביניהם שהתדרדרה על רקע מלחמת האזרחים ביוגוסלביה, עד סופה הטראגי עם מותו הפתאומי בתאונה של פטרוביץ'

שנה של תקווה | בכורה: יום ראשון, 28.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

טרייסי, ג'ושוע ופבלו גרים ברחובות מנילה בפיליפינים, כמו ילדים רבים אחרים. רוב הזמן הם מסוממים, עוברים התעללות מינית ונאלצים לגנוב לעצמם אוכל ובגדים. הקרן "Stairway Foundation" שפועלת למען אותם צעירים מוציאה אותם ל"שנה של תקווה". הנערים מועברים מהרחובות למרכז שיקום על אי, הרחק מרחובות העיר. שם הם מקבלים הזדמנות לשנות את חייהם לנצח. לצד תנאי המחייה המשופרים הם גם לומדים לראשונה שגופם שייך רק להם. השיחות קורעות הלב של הילדים נחתכות בשוטים מחוספסים מרחובות מנילה וכל אלה מדגישים את הניגוד בין העיר האפלה לחוף השמשי שבו הילדים יכולים לשוב ולהיות ילדים. אך החיים ברחוב ממשיכים לחכות להם ברקע.

רג'י מילר נגד הניקס  בכורה בערוץ: יום שבת, 3.11, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

הבמאי זוכה פרס הפיבודי, דן קלורס, מביא את סיפורו של הכדורסלן רג'י מילר, שהצליח לקלוע עבור אינדיאנה 8 נקודות ב-8.9 שניות בסיבוב השני של הפלייאוף ב-1995, והפך בכך לאויב מספר אחד של העיר ניו יורק ושל הניו יורק ניקס במהלך שנות ה-90.

 

Winning Time Reggie Miller Vs Ny Nicks 1 Yesdocu Espn

 שתי אמריקות | בכורה ב-yesVOD ביום שלישי, 30.10. שידור ביום שני, 5.11  בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

הבמאית והמפיקה עטורת הפרסים וזוכת האמי®, אלכסנדרה פלוסי ("המילים שבנו את אמריקה", "לפגוש את התורמים", "הזדמנות שנייה") בוחנת בסרטה החדש את 10 השאלות החשובות ביותר איתן מתמודדים אזרחי ארה"ב כיום. הסרט מציג פרופילים קצרים המאירים את נושאי היום לצד תגובות מנהיגי העולם, נבחרי ציבור, סלבריטאים ומגוון רחב של אזרחים בגילאים ומרקעים שונים.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *