אריק קלפטון: 9 עובדות שאתם צריכים לדעת

רגע לפני שידור הבכורה של הדוקו המרגש על המוזיקאי הנפלא, אתם מוזמנים להכיר אותו טוב יותר ("אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות", בכורה, מוצ"ש 25.8, 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD)

yes

1. אמא שלו הייתה בת 16 כשילדה אותו, ואבא שלו היה חייל קנדי שהוצב באנגליה בתקופת מלחמת העולם השנייה, ולפני שאריק נולד הוא חזר לקנדה, לאשתו. קלפטון גדל אצל סבו סבתו וחשב שהם הוריו, עד שהיה בן 9. הוא גם חשב שאימו היא אחותו עד אותו הגיל. בגיל 9 הוא גילה את האמת, כאשר אמא שלו, שבינתיים התחתנה ועברה לקנדה בעקבות בעלה, חזרה לביקור באנגליה עם בנה בן השש. שהיה למעשה אחיו למחצה.

2. ליום ההולדת ה-13 שלו הוא ביקש גיטרה. הוא קיבל גיטרה זולה מתוצרת גרמנית שהתקשה מאוד לנגן עליה בגלל מיתרי המתכת שלה, וזנח אותה.

3. יש לו אוסף של מכוניות פרארי. הוא אומר שהוא אוהב את הסאונד של מנועי הפרארי ושכמוזיקאי הוא מוכן לאשר שמדובר במוזיקה ראויה. במיוחד המוזיקה שמייצר מנוע ה-12 פעימות, שהוא לדבריו הצליל הקסום ביותר בעולם.

4. הוא המוזיקאי היחיד שנכנס שלוש פעמים להיכל התהילה של הרוק, המוזיאון שמתעד את ההיסטוריה של מוזיקת הרוק. הוא נכנס לשם ב-1992 עם ה"יארד בירדז", שנה מאוחר יותר שוב עם "קצפת", ובשנת 2000 כמוזיקאי עצמאי.

5. קלפטון וג'ורג' הריסון היו חברים טובים, אבל קלפטון סלד מהביטלמניה, וטען שהיא תופעת העדר בהתגלמותה המכוערת ביותר. זה לא הפריע לו לנגן בשיר של ג'ורג' הריסון במסגרת הביטלס, "While my guitar gently weeps". עוד מכנה משותף לקלפטון והריסון הוא פטרישיה בוי, שהיתה אשתו של הריסון ועזבה אותו לטובת קלפטון. את השיר "לילה" כתב קלפטון עבורה. הם נשארו יחד חמש שנים.

6. קלפטון מקושר רומנטית גם לזמרת שריל קרואו, וכפי הנראה הלהיט שלה "הטעויות האהובות עלי", נכתב עליו.

7. בצעירותו זכה קלפטון לכינוי "סלואו האנד" (יד איטית), שעל שמו נקרא גם אחד האלבומים שלו. הוא קיבל את השם לא משום שהוא מנגן לאט, אלא כי בהופעות בתחילת דרכו הוא הרבה לקרוע מיתרים בגיטרה. בזמן שהוא החליף אותם הקהל נהג למחוא כפיים באיטיות, ואחד מחברי הלהקה שלו הצמיד לו את הכינוי.

8. בשנות השבעים סבל קלפטון מהתמכרות קשה להירואין, ואחרי שנגמל ממנו התמכר לאלכוהול. רק בשנת 1987 נגמל קלפטון סופית מהאלכוהול הודות ל"תוכנית 12 הצעדים". בעקבות הגמילה הקים קלפטון בשנת 1998 מרכז גמילה מסמים ומאלכוהול בשם "קרוסרודס" על האי אנטיגואה. בכדי לממן אותו העמיד קלפטון 100 מהגיטרות שלו למכירה פומבית, וכך גייס כ-5 מליון דולר.

9.  בנו של קלפטון והדוגמנית האיטלקיה, לורי דל סנטו, קונור, נהרג כשנפל מהקומה החמישית בבניין הדירות בניו יורק שבו גרה אימו. הוא היה בן ארבע שנים וחצי, ועליו כתב קלפטון את השיר "tears in heaven".

"אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות", בכורה, מוצ"ש 25.8, 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

 

 

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *