"גרוטראלי – שובם של ילד אוכל מפח" – הסיפור שמאחורי הסרט

יוצר הסרט ששודר השבוע בבכורה, רותם קפלנסקי, מספר על הרעיון שעומד מאחוריו, האתגרים והחוויות

yes

"ילד אוכל מפח", להקה של להיט אחד, התפרקה בשנת 2015, וכעת מתאחדת למופע בפסטיבל הטבע "מערות מנשק במדבר". בנסיעה לפסטיבל הם מאבדים את הדרך ונקלעים למסע אתגרי של גרוטאות שטח. האופציה היחידה שלהם לעלות חזרה על דרך המלך, ולהגיע בזמן להופיע, היא אם יצטרפו למסע. חברי הלהקה מצטרפים בעל כורחם למסע הגרוטאלי המאתגר (מסע אמיתי שיוצא לדרך אחת לחודש בישראל) והחוויה מעמידה את החברות שלהם במבחן. הצלחת העבר של הלהקה מבוססת על שקר שסיפרו לקהל שלהם, שקר שהפך אותם לסטארים, אבל השקר מפורר את הלהקה מבפנים. האם השקר יתגלה? הסרט "גרוטראלי – שובם של ילד אוכל מפח" צולם במשך 3 ימי מסע הגרוטראלי האמיתי. הצילומים התקיימו בלוקיישנים המקוריים של המסע ולקחו בהם חלק צוותי המסע האותנטיים ומכוניותיהם.

יוצר הסרט ובמאי: רותם קפלנסקי, ספר קצת על עצמך – מה עשית בעבר?

"סיימתי לימודי קולנוע בירושלים ומאז עשיתי שני סרטים קצרים עלילתיים ואני כותב סרט עלילתי ארוך. בצד זה בעיקר התעסקתי ב'ערוץ הכיבוד', מעל שנתיים שאנחנו עושים מערכונים, פינות טלוויזיוניות ושירי פופ".

כיצד נולד הרעיון לסרט?

"חברים שלי השתתפו במסע ההזוי והמדהים של 'הגרוטראלי'. כשסיפרו לי על זה הבנתי שזו תפאורה נהדרת לסרט מוקומנטרי".

מה היו האתגרים העיקריים בצילומים?

"לצלם סרט עלילתי זה קשה ויקר, לצלם סרט דוקומנטרי זה קצת יותר זול אבל קשה באופנים אחרים – לצלם סרט שלא החליט מה הוא מבין השניים ולעשות זאת בשלושה ימי צילום תוך רדיפה אחרי מסע של גרוטאות החוצות את הארץ בשבילים אתגריים – זה דווקא קל.  ה'גרוטראלי' הוא מסע שמנסה להביא את הכלי הלא נכון לביצוע המשימה, מתוך הבנה שכך נוצרת חוויה וכך נוצרת התפתחות. במובנים רבים אנחנו אנשי הצוות עברנו חוויה עוצמתית של 'מסע' לפחות כמו הדמויות בסרט ואפילו יותר. 

"גרוטראלי – שובם של ילד אוכל מפח", זמין כעת ב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *