דצמבר 2018: הבכורות של yes דוקו

4 סרטים ישראלים מקוריים בבכורה, סדרה חדשה על ההתאבדות ההמונית הגדולה בהיסטוריה וספיישל חנוכה חגיגי שחושף את האמת מאחורי הסרטונים הוויראלים ברשת

yes

"פרא" | בכורה: יום רביעי, 5.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

מערכת יחסים בין חולה לרופא היא דבר מורכב תמיד, אבל כשמטופל לא יכול לדבר או לקבל החלטות עבור עצמו, זה הופך להיות מסובך במיוחד. ככה נראית המציאות היומיומית איתה מתמודדים גיבורי הסרט אריאלה ושמוליק, וטרינרית ומטפל ראשי בבית החולים לחיות בר, מקום שהוא יקום מקביל עם שאלות וחוקים משלו. מה עושים כשמצבו של מטופל שלך עלול להחמיר רק מעצם הקרבה אליך?

עם המון אהבה ועבודה סיזיפית הם מנסים להתקרב ומתעמתים עם שאלות שנכונות גם לחיים מחוץ לכותלי המרפאה – האם שווה לחיות ולהחיות בכל מחיר, מתי העזרה והטיפול רק מאריכים את הסבל, ואיך אפשר לדעת מתי הרגע הנכון לשחרר.

בימוי ותסריט: אוריאל סיני, דנאל אל-פלג | עריכה: נילי פלר | צילום: אוריאל סיני | פסקול: אביב אלדמע | מוזיקה: אופיר ליבוביץ | הפקה: שלום גודמן | חברת הפקה: אנמוס הפקות.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' לאומנויות, מפעל הפיס ו-CoPro – הקרן לשיווק סרטי תעודה.

"המרפא הפצוע" | בכורה: יום רביעי, 12.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

ד"ר דן פיליפ, קרימינולוג, מטפל לאורך שנים בעברייני מין ובעובדי תעשיית הזנות. חייו המקצועיים מזמנים אותו למפגשים אינטנסיביים עם הרוע, השיגעון וחוסר הגבולות. דן טוען שהיחס של החברה לעברייני מין מלא בצביעות ומונע מפחד מלפגוש את הסטייה שקיימת עמוק בכל אחד מאתנו. שגרת החיים של דן נקטעת כשהוא מוזמן לעיר הולדתו אאכן שבגרמניה, לטקס זיכרון לגיזלה, חברת ילדות שלו שנספתה בשואה. החזרה לגרמניה חושפת סוד אפל בעברו של דן ומכריחה אותו להתמודד עם אירועים מכוננים וקשים שחווה כילד רדוף ביער. המסע שופך אור חדש על בחירתו המקצועית ועל המשיכה האובססיבית שלו אל הרוע האנושי.

בימוי ותסריט: יוחאי רוזנברג | עריכה: יצחק סברדלוב | צילום: דנור גלזר | פסקול: אבי מזרחי | מוזיקה: אשר גולדשמידט | הפקה: רון עופר. הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה.

"מסיבת פרישה" | בכורה: יום רביעי, 19.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מיד לאחר פרישתה המיוחלת לגמלאות, חלתה חנה בפיברומיאלגיה. בעלה טוביה אינו מוכן לקבל את העובדה שגם מועד פרישתו מתקרב, הוא חושש שיאבד את מקומו בעולם וישקע יחד עם אשתו הדואבת, בעוד היא מחכה לרגע שיהיה לצידה וייתן לה את תחושת הביטחון שכל-כך חסרה לה. בתווך עומד בנם, אסף, במאי הסרט, שמנסה לסתום את החורים בסכר המאיים להתמוטט. החוטים העדינים המרכיבים את מערכת היחסים ביניהם נחשפים בתקופה של הסתגלות לחיים חדשים, מצב המאלץ אותם אחרי 45 שנות נישואין לנסות ולברוא את עצמם מחדש.

בימוי: אסף ארנרייך | תסריט: אסף ארנרייך, טלי גולדרינג | צילום: אילן טיילר, אסף ארנרייך | עריכה: טלי גולדרינג, מוסיקה: דידי ארז | עיצוב פסקול: רותם דרור | הפקה: יורם עברי, דיויד נוי – סינמקס הפקות בע"מ, גבעתיים. הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן תרבות חיפה.

"המזכיר" |  The Secretary בכורה: יום רביעי, 26.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 דרמה מטלטלת שתחילתה באהבה חלוציות ואידיאלים, המשכה בהקמת משפחה, חינוך, הובלת הקהילה, וסיומה בהתנפצות הקשרים המשפחתיים, החברתיים והתאבדותו של יפתח – המזכיר. זהו תחילתו של מסע אל נפשן של בנותיו ובנו, מסע אל רגשות מעורבים של אהבה, בגידה וסליחה, מסע של בדיקת הערכים השיתופיים והמשפחתיים.  בדרך הם מנסים באומץ וכנות למצוא את האמיתות לאורך חיי אביהם והיכן הכל השתבש? המעילה, הגרוש מגן העדן, השקרים והשנים האחרונות שקברו במפולת את כל זכויותיו של יפתח ואת השנים בהן נתן, תרם והוביל

בימוי: מולי לנדסמן | תסריט: מולי וצליל לנדסמן | צילום: יוסי סלס | הקלטה: חיים שפיר | מוסיקה מקורית: דניאל סלומון עיצוב פסקול: ארז עיני שביט | עיצוב תמונה: אבירן אלדמע | הפקה: שדות הפקות. הסרט הופק עבור yes דוקו.

The Secretary 11 Yesdocu

במשבצת דוקו Crime, מדי שלישי ב-21:00, נשדר את סדרת ה"פשע אמיתי" החדשה המביאה את סיפור ההתאבדות ההמונית הגדולה בהיסטוריה: ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל | בכורה: ימי שלישי, החל מה-25.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

ב-18 בנובמבר 1978 הזדעזע העולם כש-909 חברי כת "מקדש העם" מתו יחדיו לאחר ששתו משקה מהול ברעל. סדרת הפשע החדשה, "ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל", מביאה את סיפור פרשת ההתאבדות הגדולה בהיסטוריה וחושפת את הסיפור האמיתי והטראגי מאחורי המטיף האניגמטי ג'ים ג'ונס וההבטחה שלו כלפי מאמיניו לעולם של שוויון כלכלי וגזעי. הבטחה שהובילה בסופו של דבר לרצח ההמונים הבלתי-נתפס.

בעזרת קטעי ארכיון נדירים שטרם נראו מתוך חיי הכת והקלטות של ה-FBI וה-CIA, מספרת הסדרה את סיפורם של האנשים שהצטרפו לכת "מקדש העם" והלכו בעקבות ג'ונס מאינדיאנה לקליפורניה ואל מותם בגיאנה. ארכיונים מצמררים בהם מטיף ג'ונס למאמיניו תוך שהוא מציע להם מקומות עבודה פוטנציאלים, בתים ותחושה של מטרה משותפת. לצד אלו מציגה הסדרה עדויות של חברי הכת לשעבר שבקושי נמלטו מהמוות (מבין חמשת האנשים ששרדו רק שלושה נותרו בחיים), ראיונות עם בניו של ג'ונס – סטפן ג'ונס וג'ים ג'ונס ג'וניור וראיון עם העיתונאי ג'ף גווין שתיאר את השתלשלות האירועים הדרמטיים בספרו "הדרך לג'ונסטאון".

ארבעת פרקי הסדרה מעלים גם את השאלה המתבקשת  – מה הניע אלפי אנשים להצטרף לכת? והאם בכלל מדובר בהתאבדות או ברצח?

 "פרלמן" | בכורה: יום ראשון, 2.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-yes VOD

אין עוד אדם שמזוהה כל כך עם המוזיקה היהודית ועם נגינת הכינור כמו יצחק פרלמן. הכנר, המנצח והמורה למוזיקה, שחלה בילדותו במחלת הפוליו ומאז מתמודד עם נכותו הפיזית, לוקח אותנו למסע מרתק ורווי הומור בו הוא מציג את סיפור חייו, בעזרת הנגינה בכינור שכל כך מזוהה איתו.

הבמאית אליסון צ'רניק ("מאתיו בארני: ללא ריסון") מלווה את פרלמן מקרוב בין חזרות להופעה עם בילי ג'ואל, בישול מרק לאלן אלדה, פגישה עם משפץ כינורות וביקור מולדת בישראל, לצד שיחות שקיימה עם בני משפחתו, חבריו ועמיתיו למקצוע. התוצאה היא דיוקן נוקב של אמן בינלאומי, המתגבר על אתגרים בעזרתה של המוזיקה, ומבקש לשמש גשר בין העבר להווה ולעתיד.

 "עזרת נשים" | בכורה: ראשון, 16.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

בשכונת "בורו פארק" בניו יורק שוכנת הקהילה היהודית האורתודוקסית הגדולה בארה"ב. בתוך הקהילה פועלים מספר ארגונים, שנועדו לשרת את חבריה, כולל שירותי הצלה רפואיים. הבעיה היא שארגון "ההצלה" המרכזי מורכב מגברים ובמקרים רבים, ביניהן לידות – נפגעת טהרת הצניעות של נשות הקהילה.

קבוצת נשים חסידיות עקשניות מתוך העולם האורתודוקסי הקשוח החליטו לנפץ את הפטריארכיה בקהילתן ולהקים את ארגון "עזרת נשים" שבו מתנדבות למעלה מ-40 נשים. ארגון ההצלה שלהן נועד לשרת רק נשים והוא הארגון ההתנדבותי היחיד לשירותי הצלה ברחבי ניו יורק.

הסרט שלפנינו מביא גישה חסרת תקדים אל תוך החברה האורתודוקסית ואל ארגון "עזרת נשים" ומציג תמונה יוצאת דופן של קבוצת נשים דתיות שהחליטו לקחת את העניינים לידיים שלהם במטרה לשנות את הקהילה שלהם מבפנים.


"ג'ואן ג'ט", בכורה: יום ראשון, 23.12 , בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

אמרו לה שבנות לא מנגנות רוקנרול, אבל לג'ואן ג'ט לא היה אכפת. בגיל 17 היא הקימה את ההרכב הכל-נשי – The Runaways, שזכה להצלחה עצומה באירופה וביפן, ולבסוף כבשה גם את המצעדים האמריקאים עם Joan Jett & the Blackhearts

ג'ט, גיטריסטית מסעירה, הייתה בשנות השבעים אייקון פמיניסטי לוחמני, שהמבקרים כינו "נוסעת בזמן", כי כמו דייוויד בואי, היא עשתה תמיד מוזיקה שהקדימה את זמנה. הכריזמה המינית והעוצמה האידיאולוגית של ג'ט לא התעמעמו עם השנים. בסרט גדוש קטעי הופעות מאז ומהיום היא מצהירה: I don't give a damn about my bad reputation"".

 

"הגורים הטובים ביותר" |   בכורה: יום ראשון, 9.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 מסע מעורר השראה על 5 גורי כלבים בדרך להכשרתם ככלבי נחייה לעיוורים. מהרגע שפוטומק, פרימורס, פיל, פטריוט ופופט נולדו נקבע הייעוד שלהם לשמש ככלבי נחייה לעיוורים. הסרט שלפנינו מלווה אותם ואת המאמנים שלהם במהלך 20 חודשי ההכשרה.  כיצד מלמדים גור כלבים להיות אחראי על חיים של בני אדם ולעשות הכל נכון ב-100% מהזמן, שכן טעות אחת שלהם יכולה להביא לאסון טרגי. מהצד השני של המתרס מביא הסרט את סיפורם של העיוורים שנעזרו עד היום במקל הנחייה המגביל ומחכים לקבל לעזרתם את כלבי הנחייה שישנו את חייהם לעד.

 

Pick of the Litter Festival Trailer from Don Hardy on Vimeo.

במהלך ימי החנוכה, חג הניסים והנפלאות, נשדר את הסדרה: "אמיתי, מזויף או לא ידוע" |  בכורה: שידור יומי, החל מיום שני, 3.12, בשעה 18:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

הסדרה שאחריה לא תאמינו יותר לשום קטע וידאו ויראלי באינטרנט. אדם שמצליח לחלוף מתחת לרכבת נוסעת, גולש "הוברבורד" בקו הרקיע של דובאי, רוכב אופנוע שרוכב על גלי הים, מפגש פנים מול פנים עם טורנדו קטלני ותקיפה אימתנית של אריה. האם הקטעים המולטי-ויראליים האלו קרו באמת או שמדובר בצילום מפוברק ועריכה דיגיטלית מתוחכמת?

הסדרה "אמיתי, מזוייף או לא ידוע" תעזור לכם לעשות סדר במה שאתם רואים. בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך, ניתוח מדויק של מיטב המומחים, סיור בלוקיישנים בהם צולמו הקליפים ומפגש עם יוצריהם, הסדרה חושפת את האמת מאחורי הקטעים שעוררו תדהמה בקרב מיליוני צופי האינטרנט ברחבי העולם.

Real, Fake or Unknown? from Wild Dream Films on Vimeo.

"חייה ומותה של סנדרה בלנד", בכורה ב-yesVOD מיום שלישי, 4.12. שידור ביום שני 10.12 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

סרט חדש מבית HBO המביא את סיפור מותה של סנדרה בלנד, אקטיביסטית פוליטית, אפרו-אמריקאית  בת 28, שנמצאה תלויה בתא המעצר 3 ימים לאחר שנעצרה ב-10 ביולי 2015 על עבירת תנועה בעיירה קטנה בטקסס. הצילומים ממצלמת הדשבורד של ניידת המשטרה, בהם נחשף הוויכוח האלים שהתרחש בינה ובין השוטר, בריאן אנסיניה, נהיו ויראליים ועוררו מחאה נרחבת ברשת. יוצרי הסרט עקבו אחר מקרה התביעה, שהחל זמן קצר לאחר מותה של בלנד ונמשך שנתיים, חושפים מה באמת קרה לה ועוסקים בסוגיות הכואבות של הקשר בין גזענות ואכיפת החוק בארה"ב.

 

"דומיניק שייך לנו" |  בכורה בערוץ: יום שבת, 8.12, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

סיפור הצלחתו של כדורסלן ה-NBA, דומיניק ווילקינס, שנחשב לאחד מהמטביעים המרשימים ביותר בהיסטוריה של ליגת ה-NBA, בתקופת ראשית הקריירה שלו באוניברסיטת  ג'ורג'יה.

Dominique Belongs To Us Trailer – ESPN Films from Corey Frost on Vimeo.

 "Vice: אמני ההפחדה", בכורה ב-yesVOD מיום שלישי, 11.12. שידור ביום שני 17.12 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

תחקיר מיוחד מסדרת תוכניות התחקירים Vice, שעוסק בהשלכות הפוליטיות והכלכליות של המשבר הכלכלי העולמי של 2008 – 10 שנים אחרי.

רגע לפני חג המולד נשדר את סרט הדוקושוק! "המתנות היקרות בעולם" | בכורה: יום חמישי, 20.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מה נותנים לאנשים שכבר יש להם הכל? אופניים מצופים זהב, תלבושות לכלבים ב-40,000 פאונד, שעונים שעולים מיליון דולר… סרט הדוקו-שוק שלפנינו מכניס אותנו אל עולמם של האנשים שיוצרים את המתנות המפוארות ביותר עבור עשירי העולם.

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *