"החבר הגרמני שלי": הסיפור שמאחורי הסרט

ראיתם את סרטה יוצא הדופן של נגה נצר ששודר השבוע בבכורה? מוזמנים לקרוא גם ראיון לא שגרתי איתה…

yes

ספר/י קצת על עצמך – מה עשית בעבר?

עשיתי כמה וכמה דברים בעבר, אני גאה בעיקר בראיון שלי בערב חדש עם אראל סגל ב 2013- נתתי שם הופעה בלתי נשכחת, וגם בשרשור שנפתח עלי בפורום של אתר כיפה וסחף מאות מתנחלים מיהודה ושומרון. אלו שני ההישגים הגדולים שלי מהסרט הקודם "החבר הערבי שלי". מקווה גם הפעם לשחזר את ההצלחה.

כיצד נולד הרעיון לסרט?

הרעיון נולד ברגע של בדיחות דעת והיום כולנו משלמים את המחיר. אני חושבת שבאופן כללי זאת הטרגדיה שבעשיית סרט-  אתה מתחיל משהו שאין לך מושג איך הוא יסתיים. בדרך כלל מדובר בסוג של התאבדות נפשית וכלכלית. הרעיון הקטן והמבדח שהגית בינך לבין עצמך ברגע של שעמום הופך למפלצת שמשתלטת ומשעבדת לך את החיים, ובסופו של דבר זאת החלטה שאי אפשר לחזור ממנה אחורה כי כבר השקעת בזה יותר מדי. הלקח הוא פשוט להישאר בשלב הרעיון ולגנוז אותו כמה שיותר מהר.

1

מה היו האתגרים העיקריים בצילומים? האם היתה חוויה מיוחדת בצילומים שנחרטה בך?

האתגר העיקרי היה ללא ספק לשמור על שפיות בתוך ארבע שנים של סיוט מתמשך, כלומר רק לשרוד את הדבר הזה. עשיית סרט זאת יציאה למלחמה, אני לא מצליחה להבין אנשים שאומרים שהם אוהבים את זה ונהנים מזה, אין בזה טיפה של נחת. הפרויקט הזה במיוחד דרש שעבוד והקרבה נפשית ופיזית גדולה מאוד בכל שלביי העשייה שלו.

מה היו התגובות שקיבלת ממי שכבר צפה בו?

בגדול, רוב הצופים הקיאו עליי אבל היו גם תופעות מסוימות של הערצה. הסרט עורר גל של סלידה וזעזוע בקרב רוב הצופים הישראלים בדוקאביב. שתי פסיכולוגיות בקהל ניגשו אלי אחרי ההקרנה עם כרטיסי ביקור. גרמנים שראו את זה התפלצו ונעלבו עד עמקי נשמתם. להפתעתי גם חלק מידידיי הטובים הוכו בהלם, חלקם לא מסוגלים לדבר איתי עד היום. זה בהחלט לא סרט לרכיכות. מניחה ומקווה שכבר היום אמצא קללות וגידופים בטוקבקים ובתיקיית ה others בפייסבוק כמו בסרטי הקודם.

"החבר הגרמני שלי" זמין לצפייה ב-yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *