"המלחמה האחרונה של קטי": המסע הטרגי לאמת

במשך 44 שנה חלמה קטי לגלות מה קרה לאחיה במלחמת יום כיפור – ואז היא החליטה לפתוח את קברו. דוד אופק, יוצר הסרט "המלחמה האחרונה של קטי", מספר עליו לקראת שידור הבכורה ביום ראשון, ערב יום הזכרון ב-yes דוקו

yes

הסיפור של קטי – הסרט מספר על גיבורה יוצאת דופן בשם קטי. אחיה ציון נהרג או נעדר מימי מלחמת יום כיפור. למעלה מ-44 שנה היא מנסה לפענח מה קרה לו ולהתמודד מול מערכת שאדישה לכאב ולתסכול שלה, עד שהיא מחליטה לקום ולעשות מעשה שהוא גם הרואי אך גם מסוכן.

הדרך אל המסך – את קטי הכרתי בנסיבות אחרות. אבל האופן שבו היא נלחמה על מנת להבין מה קרה לאחיה תמיד עורר בי השתאות. כשהיא סיפרה לי על התוכנית שלה לפתוח את קברו על מנת לגלות אם גרסת הצבא שהוא אכן מת במלחמה ונקבר בהר הצופים היא אכן נכונה, הבנתי שאני חייב לצלם את הסרט.

לא מטורפת – כשגיבורת הסרט עושה מעשים שהם כל כך קיצוניים ונלחמת באופן כל כך אינטנסיבי מול כולם, יש חשש שהצופה יפסיק להזדהות איתה ויברח למוצא הקל ויגדיר אותה לעצמו כמטורפת. רציתי בכל מאודי שהצופה לא רק שיבין את התסבוכת העובדתית שגרמה לקטי להאמין שאחיה לא מת על החרמון המלחמה אלא גם יבין וירגיש את העומק הרגשי שממנו נובעים המעשים הכל כך קיצוניים שקטי עושה.

פותחים את הלב – הרגע החזק ביותר בצילומים היה רגע חפירת הקבר של אחיה ציון, על מנת לגלות אם הוא או מישהו בכלל אכן קבורים שם. האושר של קטי שהנה סוף סוף היא עושה את מה שליבה מצווה עליה כבר ארבעים ומשהו שנה וכמובן מה שהיא מגלה

המלחמה האחרונה של קטי, בכורה יום ראשון, 30.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *