יוני 2018 ב-yes דוקו – תראו מה מחכה לכם!

הזוכה הגדול של "דוקאביב 2018", סרטי מקור מרתקים על משה כחלון, המחתרת היהודית ורצח ארלוזורוב, ושפע של סרטים משובחים וסדרות מהעולם – פתחו יומנים!

yes

עם מספר שיא של 12 סרטי מקור שהשתתפו בפסטיבל דוקאביב, yes דוקו גאה להציג את העונה החדשה של דוקו-ישראלי,  עם שפע של תכני מקור חזקים בבכורה, שישודרו מידי שבוע מיוני ועד סוף השנה. הדגש המרכזי בעונה זו – מאחורי הקלעים של הפוליטיקה הישראלית:

"המועמד" בכורה: יום רביעי, 20.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

ב-2012, לאחר קדנציה מוצלחת כשר התקשורת והרווחה מטעם הליכוד (ביבי לשריו בעקבות מהפיכת הסלולר: "תהיו כחלונים"), הודיע משה כחלון שהוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. פחות משנתיים מאוחר יותר, הוא הכריז כי הוא עוזב את הליכוד, כור מחצבתו, ומקים מפלגה חברתית חדשה. הוא אוסף סביבו קבוצה קטנה של אנשים שמתחילים מיד – בתקציב זעום ובזמן מינימלי – להרים קמפיין בחירות, שמטרתו: להוביל את המועמד היישר לכיסא של שר האוצר. במקביל, מאשר לראשונה האיש הכי חידתי ודיסקרטי בפוליטיקה הישראלית, שסופג בקדנציה הנוכחית ביקורת קשה מימין ומשמאל, להכניס מצלמה אל תוך המטה האישי שלו, שמורכב משחקני מפתח בזירה הפוליטית של היום.   סרטם של טלי שמש ואסף סודרי ("מוות בבאר-שבע", זוכה פרס אופיר 2016) מציג לראשונה הצצה אינטימית לקמפיין הבחירות של המפלגה החדשה שהקים כחלון, ומלווה אותו ואת הצוות הקרוב אליו – בהם ראש המטה אבי גבאי (לימים יו"ר מפלגת העבודה), הפרסומאי אודי פרידן, והיועץ האסטרטגי ליאור חורב – מקמפיין הבחירות ב-2015 ועד לכניסתו ללשכת השר.

בימוי, צילום והפקה: טלי שמש, אסף סודרי | תחקיר: טלי שמש |  עורך: אסף לפיד | מוסיקה מקורית: תומר יוסף |

Hamuamad 003

"המחתרת היהודית" בכורה: ימי רביעי, החל מה-27.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD. מיני-סידרה בשלושה פרקים

תחילת שנות השמונים. שרשרת התפוצצויות של מכוניות בערים פלסטיניות תופסת את השב"כ בהפתעה גמורה.   אלא שלחוקרים, המנוסים בסיכול טרור פלסטיני נגד ישראלים, לא היה ולו קצה חוט כדי להבין מי האנשים שעומדים מאחורי הפעולות הללו. לחטיבה היהודית בשב"כ היו אז שני עובדים. רק בתום 4 שנים של חקירה מאומצת ודרמטית, וסידרה נוספת של פעולות טרור, מצליחים החוקרים לשים את ידם על מנהיגי המחתרת היהודית – ההתארגנות הטרוריסטית הגדולה והסדורה ביותר של הימין המתנחלי. אז גם יתגלו מִצבוֹרי חומרי הנפץ, שיחשפו את התכנית הגדולה והאולטימטיבית של המחתרת: לפוצץ את כיפת הסלע בהר הבית, המקום הרגיש ביותר במזרח התיכון. באמצעות חומרים שטרם פורסמו, תמונות, הקלטות ועדויות ממקור ראשון – הן של אנשי השב"כ והן של אנשי המחתרת, מציג הבמאי שי גל מותחן בלשי-פוליטי מטלטל, שחושף, שלב אחרי שלב: כיצד קמה המחתרת ואיך פעל מנגנון הפיגועים; באילו שיטות נקטה היחידה המיוחדת שהוקמה בשב"כ במיוחד עבור מבצע "אור ירוק" שמטרתו – לכידת חברי המחתרת ולהביאם לדין; ולבסוף – איך הפכו מורשעי המחתרת למושכים בחוטי השלטון היום.

בימוי ותסריט: שי גל | עריכה: ארז לאופר | צילום: דניאל קדם, אייל בן יעיש, רם שוויקי, אוריאל סיני | תחקיר: שי גל, מיטל שבתאי, חגית בן יעקב, איה בק | פסקול: תולי חן | מוזיקה: שמואל נויפלד, רועי נויפלד | הפקה: ליסה שילוח-עוזרד, עידית מיסטריאל, עמית סטרטינר, יוסי עוזרד, גיא יקואל – יולי אוגוסט הפקות  | עריכה: ארז לאופר

הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

The Jewish Underground 002

לכבוד חודש הגאווה, נשדר מה-6.6 עד ה-9.6, סופשבוע ארוך שכולו סרטי גאווה, ובמרכזו שידור הבכורה של הסרט הישראלי: "משפחה בטרנס", הזוכה הגדול של דוק אביב 2018, בכורה: יום רביעי, 6.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

ביום שבו עמית מספר לאשתו גלית שתשוקתו הכמוסה היא להפוך לאישה ושהוא מתכוון סופסוף להגשים אותה, חייהם של בני הזוג מנהריה וארבעת ילדיהם משתנים מהקצה אל הקצה. בזמן שעמית מתחיל את המסע המפרך לשינוי המגדר שלו, גלית מקבלת החלטה לא פשוטה: להמשיך את חייהם כזוג נשוי וכמשפחה מאוחדת, מתוך רצון לשמור על התא המשפחתי ועל אהבתה לעמית שלא כבתה.

הסטיגמות החברתיות, היציאות מהארון מול המשפחה המורחבת ומול השותפים העסקיים, וכמובן ההליך הרפואי המסובך – כל אלה לא מרפים את ידיה של גלית, והיא שם במלוא עוצמתה, תומכת ואוהבת ללא תנאי. אלא שאחרי שהאבק של המפנה הדרמטי מתחיל לשקוע, כשנדמה שהחיים חוזרים למסלולם השגרתי, גלית מתחילה להבין שמרוב טיפול ברצונותיה של עמית – היא קצת הזניחה את רצונותיה שלה. ואז היא מחליטה לעשות את המפנה הדרמטי שלה…

בימוי, צילום והפקה: אופיר טריינין | מפיקה שותפה: טל ברדה | צילום נוסף ושותף אומנותי: אורי לוי | עריכה: רועי בן עמי | מוזיקה: אופיר לייבוביץ | עורך פסקול: רותם דרור | עריכת און ליין: שחר בן חור.

הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור ומפעל הפיס

Mishpacha Betrans Frame 1

סרט נוסף שישודר בבכורה בסופשבוע הגאווה – "הגיור הגאה שלי", בכורה: יום חמישי, 7.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

האם ישראל היא המקום הטוב ביותר בעולם לחיות כהומו?  סימון אטקינס, צעיר בריטי הומו וקתולי המתגורר במערב אירלנד, אף פעם לא הרגיש באמת מקובל על ידי הכנסייה שלו. זאת בניגוד למתיו, בן זוגו היהודי מצפון לונדון, שמעולם לא נאלץ להתמודד עם דחייה מצד הקהילה היהודית המקומית שלו. כעת סיימון מתחיל לתהות האם יכול להיות שהדשא היהודי ירוק יותר, ואולי בכלל כדאי לו לחשוב על גיור.

לשם כך הוא יוצא למסע משעשע וחוצה-גבולות בעקבות הקשר שבין היהדות והישראליות להוֹמוֹאיוּת. ראשית, הוא פונה להתייעצות אצל הרב המקומי בלונדון  אך משם הוא ממשיך במסע אל ישראל. הוא נוחת ברחובות תל אביב, "העיר העליזה ביותר על פני כדור הארץ" ונתקל בהומואים מכל תחומי החיים, כולל חיילים גייז בצה"ל. אך כשהוא ממשיך את המסע לעבר ירושלים, מתגלה לו כבר סיפור שונה לחלוטין. האם בסופו של המסע יחליט סיימון ללכת בעקבות אהוב ליבו ולהתגייר?

Simon Atkins- My Big Gay Jewish Conversion trailer from JNM on Vimeo.

רצועת ה"פשע אמיתי" החדשה של yes דוקו, ממשיכה מידי שלישי, וביוני –  בכורה לסרט הישראלי החדש, לציון 85 שנה לרצח שהשלכותיו הפוליטיות מהדהדות עד עצם היום הזה –

"הרצח: תעלומת מותו של חיים ארלוזורוב", בכורה: יום שלישי, 12.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

ביום שבת ה-16 ביוני 1933, בסביבות השעה 10 בלילה, כאשר טייל עם אישתו סימה בסמוך לחוף ימה של תל –אביב נורה למוות ראש הלשכה המדינית של הסוכנות היהודית וכוכב עולה בשמי התנועה הציונית – חיים ארלוזורוב. מוקדם יותר באותה שנה יצא ארלוזורוב לברלין בניסיון לנהל מו"מ עם הממשלה הנאצית על העלאת יהודי גרמניה, עם רכושם לארץ. ניסיון זה נתקל בביקורת חריפה של התנועה הרוויזיוניסטית, שהאשימה אותו בעיתונות בתקיעת "סכין בגב האומה".

הרצח שלו באותו לילה, יומיים אחרי חזרתו מברלין, היה יריית הפתיחה למחול שדים, שטלטל את הישוב היהודי בישראל, והשפעותיו ניכרות עד היו במאבק שבין ימין ושמאל. האם היה זה אכן היה הרצח הפוליטי הראשון של יהודי בידי יהודי, כפי שטען השמאל בתקיפות? או שאולי קונספירציה ערבית? גרמנית? בריטית? או שאולי בכלל היה זה רצח פלילי אקראי?

85 שנה אחרי הרצח, צולל הבמאי אבי וייסבלאי ("הטקס" – פרס חביב הקהל דוקאביב) ומתאר באופן מרתק את נפתולי הפרשה. דרך ראיונות, תמונות, קטעי ארכיון ומסמכים נדירים יחד עם משפחת ארלוזורוב ומנגד עם צאצאי התנועה הרוויזיוניסטית שהואשמו ברצח ובהסתה ובהם בנו של אב"א אחימאיר, חוזר הסרט אל הרצח שהיווה את נקודת השבר הבולטת ביותר בין המחנות הפוליטיים של ישראל ומספר את סיפורה של הפרשה שעד היום נותרה בגדר תעלומה.

בימוי, תסריט והפקה: אבי וייסבלאי | צילום: רותם ירון | תחקיר ויזואלי: לילי יודינסקי | מוזיקה מקורית: עמית פוזננסקי

עיצוב פסקול: ארז עיני שביט | עיצוב תמונה: תומר בהט

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

Haretzach Img 3985

עוד ברצועה החדשה במהלך יוני  – "נטלי ווד: מוות במים אפלים" |  בכורה: יום שלישי, 5.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

37 שנה לאחר מותה הטראגי של הכוכבת ההוליוודית נטלי ווד ("סיפור הפרברים"), עדויות חדשות ומצמררות לגבי נסיבות מותה נחשפות בסרט פשע אמיתי חדש. נטלי ווד, שחקנית הקולנוע והטלוויזיה היפיפייה, היתה מועמדת לאוסקר® שלוש פעמים: על תפקידה בסרט "מרד הנעורים" לצידו של ג'יימס דין; על משחקה בסרטים "זוהר בדשא" ו"אהבה עם הזר המושלם". ווד התפרסמה מאד בעולם גם בזכות הסרט המיתולוגי "סיפור הפרברים" וסדרת הטלוויזיה "מעתה ועד עולם", עליה זכתה בפרס גלובוס הזהב. אלא שבשיא הקריירה שלה, בתקופת הצילומים לסרט "סערת מוחין", בהיותה על היאכטה המשפחתית בדרום קליפורניה, לצד בעלה השחקן רוברט ווגנר כמו גם השחקן כריסטופר ווקן (ששיחק איתה ב"סערת מוחין"), טבעה ווד באופן מסתורי.

דו"ח החקירה מנובמבר 1981 קבע כי ווד, בת ה-43, נפלה שיכורה אל המים לאחר שנחבטה בראשה. בנובמבר 2011, שנים רבות לאחר האירוע, בעקבות טענות חדשות של משיט היאכטה לפיהם נתן עדות שקר בשנת 1981, יוצא ג'ון קורינה, סגן מחלקה במשטרת לוס אנג'לס בהודעה דרמטית שהחקירה נפתחה מחדש. לדבריו, ווגנר היה האדם האחרון ששהה עם נטלי לפני מותה ובעקבות שינוי הגרסאות של משיט היאכטה ושל וגנר עצמו (ששינה את גרסתו מספר פעמים מאז פתיחת התיק) עולה חשד מחודש שהיה מעורב במותה של ווד. כעת,  6 שנים מאז פתיחת התיק – מציג הסרט עדים חדשים לאירוע, הוכחות נוספות ותאוריות שונות למותה המסתורי של ווד.

"ילדים רוצחים" בכורה: יום שלישי, 19.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

דוקו מצמרר ולא קל לצפייה, המביא את סיפוריהם האישיים של ילדים רוצחים.  אריק סמית בן ה-13 מסבונה, ניו יורק, שסבל מבריונות ואהב להתבודד, רצח באוגוסט 1993 את הילד הצעיר ממנו, דריק רובי, רק כי היה בקרבת מקום; נתניאל ברזיל בן ה-13 מלייק וורט', פלורידה, הביא במאי 2000 אקדח לבית הספר, לאחר שקיבל השעייה על זריקת בלוני מים, וירה במורה שהעיר לו ודניאל פטריק בן ה-16 מוולינקטון, אוהיו, ירה באוקטובר 2007 בשני הוריו ורצח את אימו, לאחר שהתמכר למשחקי וידאו אלימים.

הצעירים ובני משפחותיהם מספרים למצלמה על הרגעים הטרגיים והכואבים, שהביאו אותם לאלימות ולשימוש בנשק, לצד קטעי הום-וידאו מקסימים ו"נורמטיביים" מהילדות המוקדמת שלהם. הסרט גם מביא ראיונות עם בני משפחות הרוצחים והנרצחים בהם הם מספרים על הסיוט של כל הורה שקרה דווקא אצלם בבית ועל ההשפעה של הרצח מאז ועד היום.

Kidswhokill 16 9 Yesdocu

"לחזות את פשעי העתיד" |  בכורה: יום שלישי, 26.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

מה אם הרצח של המחר יוכל להימנע כבר היום? האפשרות לחזות פשע עתידי הופיעה כבר ב-2002 בסרט המדע הבדיוני המצליח של ספילברג –  "דו"ח מיוחד", אך למעשה ב-2017 היא כבר מתממשת: מחשבי ענק ומצלמות נרחבות אוספות בכל רגע מידע עלינו ממגוון מקורות ואחרי ניתוח והערכת המידע, בעזרת אלגוריתמים, הוא מועבר לתוך מאגר דאטה ענק שמור. לפי כל תנועה שביצענו, הודעה ששלחנו או רכישה שקנינו – מצמיד לנו האלגוריתם את  אחוז הסיכון שיש בנו ומאפשר למחשבים להוציא פלט של רשימת האנשים שעתידיים לבצע פשעים.

אבל מה קורה אם המחשב טעה? מה קורה אם אתה רוצה לצאת מהרשימה? או מוכנס אליה בטעות? איך אנחנו עלולים להיות נאשמים בדברים שלא עשינו? הסרט "חיזוי פשע עתידי" יוצא למסע בין שיקגו, לונדון, פאריס, מינכן ומקומות אחרים בעולם כדי להציג את הטכניקות הקיימות של איסוף המידע וחיזוי הפשע העתידי, מעלה על פני השטח את הסכנות הכרוכות בשימוש בהן ומציג את אלו שכבר נהיו הקורבנות של השיטה. על מי מגן האלגוריתם ועל מי לא? סרט חשוב, שהוא "קריאת השכמה" לכולנו – האם נהיה הדור הראשון שמעביר למחשבים את היכולת לשלוט בחופש שלנו? ועל כמה חופש אנחנו מוכנים לוותר בשביל הביטחון האישי?

מיוחד! הסדרה החדשה והמדוברת מאת הבמאית זוכת האמי® והמועמדת לאוסקר® ליז גרבוז ("מה קרה, מיס סימון?") , המביאה גישה חסרת תקדים אל  מערכת עיתון ה-"New York Times" ואל האופן בו מסקר העיתון את הנשיא דונלנד טראמפ – "הרשות הרביעית: לסקר את טראמפ" ' בבכורה בערוץ פחות משבוע לאחר הבכורה הטלוויזיונית בארה"ב: ימי ראשון, החל מה-3.6, ארבעה פרקים, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב הציתה מחדש את המאבק בין התקשורת לממשל על השאלה – מי ימסור את האינפורמציה לציבור ומי ישלוט ב"אמת". ההתבטאויות של הנשיא טראמפ, שכינה את ה"ניו יורק טיימס" "מאד לא מדוייק" באופן שבו הוא מסקר את השלטון שלו, דרך הטענה השקרית שלו שהעיתון "נכשל" ומאבד אלפים מקוראיו וההצהרה האולטימטיבית שלו שרוב אמצעי התקשורת מייצרים "Fake News", כל אלה הביאו לכך שהמשימה העיקרית של ה"טיימס" הפכה להיות החיפוש אחר הכיסוי הכי מדויק והכי אמיתי של הנשיא החדש והלא קונבנציונאלי.

הבמאית המוערכת,  ליז גרבוז, זוכת האמי®, שהיתה גם מועמדת לאוסקר® (על סרטה "What Happened, Miss Simone?") מקבלת כעת גישה חסרת תקדים אל מאחורי הקלעים של מערכת הניו יורק טיימס, העיתון האייקוני היומי, השני בתפוצתו בארה"ב, שזכה עד היום ב-122 פרסי פוליצר. בארבעת פרקי הסדרה היא מביאה צילומים אותנטיים מתוך מערכת העיתון, מיום השבעתו של הנשיא טראמפ ומכל התקופה הסוערת של כהונתו, מלווה את עבודתם של העיתונאים הבכירים ואפילו מציבה מצלמות בקודש הקודשים של העיתון: חדר הישיבות של עורכי החדשות.

בתיעוד כנה ובלתי מתפשר עוקבת גרבוז אחר האופן בו מסקר העיתון את הנשיא האמריקאי, שידוע כאינו מחובבי העיתון בלשון המעטה, ואת פועלו ומאפשרת לנו להיות עדים לתקופה הסוערת שעוברת התקשורת ולסיכונים הצפויים לדמוקרטיה ככל ששלטונו של טראמפ יתחזק. הפסקול המקורי לסדרה נכתב ע"י טרנט רזנור ("ניין אינץ' ניילס", "מלחמת וויאטנם") ואטיקוס רוס (שכתב איתו את פסקול הסרט "הרשת החברתית", עליו זכה באוסקר®)

רגע לפני טקס הפתיחה של מונדיאל 2018 נשדר בבכורה את הסרט –  "גביע העולם בריגול" | בכורה: יום ראשון, 10.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD.

מאחורי הקלעים של הקרב האדיר שהתחולל בין אנגליה לרוסיה על הזכות לארח את מונדיאל 2018. דמויות מרכזיות מכל אחד משני צדי המתרס, איש מסתורין בינלאומי מעולם הכדורגל וספ בלאטר, נשיאה לשעבר של פיפ"א, בעצמו, חושפים בסרט שלפנינו את סיפור ה"מלחמה הקרה של עולם הכדורגל" שהתחולל, בלי ידיעתנו, בין שתי המעצמות – אנגליה ורוסיה – על הזכות לארח את מונדיאל 2018.

הבמאים נילס הולם וג'ון אדלסטן מביאים את השתלשלות האירועים שקדמו להחלטה לקיים את המונדיאל במוסקבה, על אף היותה המועמדת הפחות מתאימה לאירוח, תוך שהם נכנסים לעולם האפל של סוכנויות המודיעין הפרטיות, חושפים את הסודות האפלים, את ההתערבות הפוליטית ברמות הגבוהות ביותר ועוקבים אחרי סכומי הכסף העצומים המתגלגלים בין הידיים של האוליגרכים הנאמנים של פוטין לאצטדיוני הכדורגל.  עוד סיפור מעורר השתאות של מזרח מול מערב – הפעם בעולם הסוער של הכדורגל.

World Cup Of Spies 6

 לכבוד אירועי "שבוע הספר העברי" 2018 נשדר בבכורה את הסרט – "אתגר קרת: שקרן דובר אמת" | בכורה: יום רביעי, 13.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-yes VOD

הסיפורים הקצרים של אתגר קרת נעים תמיד על הגבול הדק שבין פנטזיה למציאות. סיפור חייו של קרת גם הוא למעשה סוג של סיפור אגדה מודרני. הדוקו שלפנינו מביא את סיפור חייו יוצא הדופן של הסופר הישראלי המצליח לצד אנימציה של סיפוריו המיוחדים ומסביר  למה היכולת של קרת לספר שקרים הייתה כל כך נחוצה להישרדותו.

"רגע של קסם"' בכורה בערוץ: יום שבת, 2.6, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

באמצע שנות ה-90, הקבוצה של אורלנדו עוררה הרבה עניין בליגת ה- NBA. כוכבי הקבוצה, שאקיל אוניל ופני הארדוויי הפכו לצמד מלהיב ואימתני, הובילו את הניצחון על מייקל ג'ורדן וקבוצת הבולס האדירה בדרך לגמר ה- NBA של  1995. הם אמנם הפסידו לרוקטס באותה שנה אך היה ברור ששחקני אורלנדו בדרך להצלחה. אך משום מה הקסם של הקבוצה לא מומש במלואו. הסרט מביא את הסיפור קלאסי של "מה שיכול היה להיות" ואיך ההצלחה המהירה גם התפוגגה מהר.

"ג'ון מקיין: למי צלצלו הפעמונים",  בכורה ב-yesVOD: מיום שלישי, 29.5. שידור ביום שני, 4.6, בשעה 22:30 ב-yes דוקו

סיפור החיים המרתק של הפוליטיקאי האמריקאי ג'ון מקיין נראה כאילו נלקח מסרט הוליוודי. מ-1982 הוא כיהן 6 כהונות כסנטור מטעם אריזונה, בשנת 2008 היה המועמד של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות והפסיד לבסוף לברק אובמה, וכל זה לאחר שעבר עינויים קשים כטייס אמריקאי בשבי הווייטנאמי במשך יותר מ-5 שנים. כעת, הבמאי זוכה האמי®, פיטר קנהרדט ("מרטין לותר קינג: השנים המכוננות") ושני בניו, ג'ורג' וטדי (שזכו ביחד איתו באמי® על הסרט "ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי") מציגים סרט חדש ובו דיוקן ייחודי של אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה האמריקאית.

מקיין ששירת 31 שנה בצבא האמריקאי ו-36  שנה כסנטור, נאות להשתתף בסרט זמן קצר לאחר שהתגלה במוחו גידול סרטני. תיעוד הקרב שלו במחלה מדגיש את רוח הלחימה והחוסן של האדם יוצא הדופן הזה, שלא מפסיק להילחם למען הדברים בהם הוא מאמין. הסרט מביא גישה חסרת תקדים אל חיי היומיום שלו בוושינגטון די. סי. ובסדונה, אריזונה, לצד ראיונות עם בני משפחתו, חברים ודמויות מפתח מהפוליטיקה האמריקאית. מבט יוצא דופן על פוליטיקאי נדיר, שהלוואי וישמש השראה לדור החדש של הפוליטיקאים

"נברטילובה ואוורט: אין כמותן" בכורה בערוץ: יום שבת, 9.6, בשעה 14:00  ב-yes דוקו  וב-yes VOD

אחת היריבויות המוכרות ביותר בהיסטוריה של מקצועות הספורט היחידני היתה היריבות בין כריס אוורט ומרטינה  נברטילובה. אך מה שהדהים עוד יותר היה שמחוץ למגרש הטניס הן הציגו ידידות חזקה, שנמשכת למעשה עד היום. הבמאים ליסה לקס וננסי שטרן וינטרס מביאים את המבט האישי של השתיים על אחת היריבויות הגדולות בתולדות הספורט.

Unmatched 3 Yesdocu Espn

"בואנה ויסטה קלאב – אדיוס", בכורה: יום שישי, 15.6, בשעה 22:30 ב-yes דוקו וב-yes VOD

18 שנה אחרי צאתו של הסרט התיעודי המצליח מאת וים ונדרס אודות ה"בואנה ויסטה סושיאל קלאב",  שבה הבמאית לוסי ווקר לקובה בכדי לתעד את חייהם של כוכבי הסרט המקורי שעדיין בחיים, להתעדכן במצבם הנוכחי ולחגוג מחדש את תרומתם האדירה להיסטוריה הנסתרת של קובה.

 "מול שער ריק" |  בכורה בערוץ: יום שבת, 16.6, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

סרטו של הבמאי עזרא גולדמן ("או ג'יי סימפסון: תוצרת אמריקה") מביא את סיפור העפלתה של נבחרת צ'ילה  למונדיאל 1974 במשחק שנודע לשמצה במסגרת מוקדמות גביע העולם בכדורגל בין צ'ילה ובריה"מ ב-1973. המשחק נקבע להיערך באצטדיון הלאומי בסנטיאגו, ששימש קודם לכן כמחנה ריכוז לאסירים פוליטיים, אך נבחרת בריה"מ בחרה שלא התייצבה למשחק, כך שנבחרת צ'ילה שיחקה ללא קבוצה יריבה. הם מסרו את הכדור אחד לשני, הבקיעו גול וכך העפילו למונדיאל.

Opposition Yesdocu Espn

עם זכייתם של עיתוני ה"ניו יורק טיימס" ו"הניו יורקר" בפרס הפוליצר היוקרתי לשנת 2018 על חשיפת פרשת ויינשטיין, שהיתה אחת ממחוללי תנועת #MeToo והביאה לשינוי בשיח העולמי על הטרדות מיניות – נשדר את הסרט – "לעבוד עם ויינשטיין" | בכורה: יום ראשון, 17.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

ב-5 באוקטובר 2017 פרסם ה"ניו יורק טיימס" את התחקיר המטלטל על התנהגותו של מפיק הקולנוע האגדי, הארווי ויינשטיין. בהמשך דיווחה התקשורת האמריקאית כי ויינשטיין השתמש בכוחו ובמעמדו כדי להטריד מינית ואף לאנוס, לאורך כל שנות הקריירה שלו,  יותר מ-100 נשים.

הדוקו שלפנינו מפגיש אותנו עם האנשים שעבדו עם הארווי ויינשטיין לאורך 30 שנים שנה בתעשיית הקולנוע הבריטי, שהיתה במה מרכזית להצלחתו הגדולה בבריטניה ובהוליווד. עובדים "פשוטים" לצד מפיקים זוכי אוסקר  ודמויות נוספות מהתעשייה מספרים למצלמה איך התמודדו לאורך השנים עם ההתנהגות המינית הבלתי נסבלת שלו וההתפרצויות האלימות כלפי סובביו.

לצד הצגת התמונה הרחבה של כוחו והשפעתו שהלכו וגדלו עם השנים, נשאלת השאלה – איך אדם במעמדו של ויינשטיין הצליח להתעלל כל כך הרבה שנים באנשים ולשמור על "שקט תעשייתי", מבלי שהואשם על כך מעולם?

"כאוס: דילמת הפליטים" |  בכורה ב-yesVOD החל מיום רביעי, 20.6 וביום שני, 25.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

סרט חדש מבית HBO העוקב אחרי סיפוריהם של אנשים הנמלטים ממדינות המוצא שלהם באפריקה ובמזרח התיכון ומחפשים חיים טובים יותר באירופה, למרות הסכנות האורבות להם בדרך. יוצרי הסרט מביאים את הימים הראשונים של משבר ההגירה ב-2011, כאשר אלפי פליטים יצאו למסע המסוכן מצפון אפריקה בדרכם אל האי הקטן למפדוזה שבדרום איטליה.

"מסע הציצים שלי" | בכורה: יום חמישי, 21.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

הבמאית האמריקאית כריסטן ורמילייה נולדה עם חזה שופע. הנתון הביולוגי הזה השפיע על כל מהלך חייה. לצד כאבי הגב והצוואר היומיומיים, היא תמיד זכתה למבטים ולהתייחסות יוצאת דופן מהסביבה. אחרי שנים רבות של סבל מחליטה כריסטן לעבור ניתוח להקטנת השדיים. אך רגע לפני המפגש עם סכין המנתחים – היא רוצה לנסות ולרדת לעומקה של האובססיה העולמית סביב עניין השדיים. לשם כך היא יוצאת ל"מסע ציצים" אישי ופרובוקטיבי שבמהלכו היא מעלה את השאלות –  מה בעצם המשמעות של שדיים גדולים ולמה אנשים כל כך אובססיביים ביחס אליהם? מהי התחושה של להיות מוגדר ומזוהה ע"י איבר מסוים בגוף ואיך צריכה להרגיש אישה כשהיא מוגדרת ומסומנת כסמל סקס רק בגלל שנולדה עם איבר גוף גדול משל אחרים? סרט משעשע ומעורר מחשבה על האיבר הכי פרובוקטיבי בגוף האדם.

"הנסיך מפנסילבניה"  | בכורה בערוץ: יום שבת, 23.6, בשעה 14:00 ב-yes דוקו  וב-yes VOD

סיפורם של האחים האלופים האולימפיים בהיאבקות, מארק ודייב שולץ, ומערכת היחסים הבעייתית שהיתה להם עם המיליונר ג'ון דופונט, עד הסוף הטראגי.

"נולד בסין" |  בכורה: יום ראשון, 24.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yes VOD

דובת פנדה, נמר שלג ,קוף קטן ועדר של אנטילופות הם הכוכבים של סרט תעודה מרשים זה שנעשה על ידי חברת  Disney Nature בהפקה סינית אמריקאית. כמו תמיד אצל דיסני, התוצאה נהנית מאיכות הפקה מושלמת, עם צילומים מרהיבים, ועם היכולת לארוג את דימויי הטבע לתוך סיפור המושך את הלב, שיש בו חיוך, אומץ חמלה ואפילו צער.

"סוני וקארו: בבלעדיות" | בכורה בערוץ: יום שבת, 30.6, בשעה 14:00 ב-yes דוקו  וב-yes VOD

סוני וקארו הוא אחד מהאנשים המשפיעים והכריזמטיים בעולם הספורט. בגיל 75 מספר סוכן השיווק הוותיק והממולח, שהתפרסם כאיש שהחתים את מייקל ג'ורדן בנייקי ואת קובי בריאנט באדידס, על שני הדברים האהובים עליו ביותר  בעולם: סניקרס וכדורסל.

Sole Man Yesdocu Espn

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *