ספטמבר 2018: מה רואים ב-yes דוקו?

סדרה חדשה על הסכמי אוסלו, מבחר סרטי ספורט מעולים, דוקו מרתק על דייטינג בעידן הדיגיטלי – תראו מה מחכה לכם החודש!

yes

במלאת 25 שנה להסכם ההיסטורי שפילג את החברה הישראלית, נשדר החודש את סידרת המקור החדשה של yes דוקו (שגם תשודר ב-HBO® החודש כסרט): יומני אוסלו | בכורה: ימים ראשון-שלישי, 2.9-4.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

השנה היא 1992, הממשלה מנהלת משא ומתן מדיני בוושינגטון כבר תשעה חודשים, אך ללא פריצת דרך. ההבטחה של רבין לשלום מתרחקת. הייאוש בצד הפלסטיני עמוק וגל אלימות שוטף את הארץ. כל מפגש בין ישראלים לפעילי ארגון הטרור אש"ף אסור על פי חוק. בניסיון אחרון להציל את התהליך נשלחים שני פרופסורים ישראלים ושלושה נציגים של אש"ף למפגש סודי באוסלו המושלגת. כנגד כל הסיכויים הם חייבים להצליח היכן שהמנהיגים שלהם כשלו. הסדרה "יומני אוסלו", מאת היוצרים דניאל סיון ומור לושי ("שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים" – זוכה פרס אופיר לסרט התעודה הטוב ביותר) מביאה למסך בפעם הראשונה את מאחורי הקלעים של שיחות השלום הסודיות, מבעד ליומנים האישיים שנכתבו בידי המשתתפים הישראלים והפלסטינים. זהו רשומון פרטי ולאומי הנע בין האירועים ההיסטוריים שעיצבו את חיינו לבין המסע האישי של אנשים שהקדישו את חייהם לתהליך השלום.

"ג'יין פונדה בחמש מערכות" |  בכורה: יום שלישי, 25.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

"הילדה של השכן", סמל מין, אקטיביסטית, פמיניסטית ומלכת האירובי: השחקנית זוכת האוסקר®, ג'יין פונדה, זכתה לכל הכינויים בזכות חייה יוצאי הדופן, מלאי המחלוקות, הטרגדיות והמהפכים, שנפרשו תמיד לעיני הציבור. כעת, עם הגיעה של פונדה לגיל 80, מציגה הבמאית  עטורת הפרסים, סוזן לייסי ("ספילברג"), את סיפור חייה העשיר של פונדה בחמש מערכות. מסע אינטימי לתוך ליבה של האישה האמיתית מאחורי האייקון, שילוב של רגישות, משיכה, תמימות ואומץ בחיים שעברו כל כך הרבה שינויים לאורך השנים. לייסי יצרה את הסרט על סמך 21 שעות של ראיונות עם פונדה, בהם דיברה בגילוי לב על חייה ועל ה"שדים" האישיים שלה. היא מספרת בכאב על התאבדות אימה בגיל 12, על אביה, השחקן הנרי פונדה, שהיה אדם מנותק רגשית, על 30 שנה של הפרעות אכילה ועל נישואיה החשופים ל-3 בעלים שונים אחד מהשני. לצד ראיונות עם בני משפחתה וחבריה (ביניהם השחקנים רוברט רדפורד ולילי טומלין, המפיקה פאולה ויינשטיין ובני זוגה לשעבר, טד טרנר וטום היידן ז"ל), משולבים סרטונים ביתיים נדירים וצילומים מחייה שעמוסים גם כיום, או כפי שהיא מגדירה אותם  – "תחילתה של המערכה האחרונה שלי".

"מנקי האינטרנט" | בכורה: יום ראשון, 16.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

מי באמת שולט במה שאנו רואים ברשתות החברתיות? בכל דקה מועלות 500 שעות של וידאו ליוטיוב, נשלחים 450,000 ציוצים בטוויטר ומועלים 2.5 מיליון פוסטים בפייסבוק, אך האם ידעתם שלא כל מה שמועלה לרשת בהכרח נשאר שם?

האם ידעתם שמאחורי כל דף אינטרנט שעולה ברשת עומדים אלפי מנהלי תוכן מהפיליפינים ומהמזרח הרחוק והם שמחליטים בכל רגע מה נראה מול העיניים ואיזה תכנים פחות נעימים יוסרו ממנו? אז כן, מסתבר שאת העובדה הזאת הסתירו מאתנו עד היום. הסרט החדש "מנקי האינטרנט" חושף לראשונה את כוח העבודה העצום, שמחליט בכל רגע נתון איזה מקטעי הוידאו, התמונות וההודעות יוסרו מעמודי הרשת. כוח אנושי, שלומד בכל יום אינסוף מונחים חדשים הקשורים לסקס, אלימות וטרור. בסרט מתראיינים מומחי הייטק ו"מנקי" אינטרנט לשעבר שמדברים על הצורך בפעולות ה"ניקיון" ועל האופן שבו הן מתבצעות, לצד ראיונות עם הקורבנות של אותה צנזורה. המסקנה הבלתי נמנעת ברורה – בכוחם של "מנקי האינטרנט" החשאיים מהפיליפינים והמזרח הרחוק להשפיע, בסופו של דבר, על מהלך ההיסטוריה האנושית.

"מחליקים: סטוצים בעידן הדיגיטלי",  בכורה ב-yesVOD: מיום שלישי, 11.9. שידור ביום שני, 17.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

עולם הדייטינג בעידן הדיגיטלי. יותר מ-40 מיליון אמריקאים כבר משתמשים כיום באינטרנט ככלי להיכרויות. אתרים ואפליקציות כמו – Tinder, OkCupid, Match, Bumble, Hinge, ואחרים הם חלק מתעשייה של 2.5 מיליארד דולר, שמשנה במהירות את כללי המשחק בעולם ההיכרויות.

הסרט "מחליקים: סטוצים בעידן הדיגיטלי" מלווה כ-20 גברים ונשים מרחבי המדינה המתארים בפנינו בפתיחות את החוויות שלהם, בעודם מנסים למצוא אהבה בעידן של החלקת האצבע שמאלה או ימינה. לצידם, מביא הסרט גם ראיונות עם מייסדים ומנכ"לים של כמה מאתרי ההיכרויות הנפוצים ביותר, כמו גם מומחים ואנשי אקדמיה העוסקים בנושא מהזווית החברתית וההיסטורית. סופו של הסרט המסקרן הזה מביא גם הצצה לעבר העתיד – אל הרגע שבו נוכל להישאר בבית ולקיים את ה"דייט" בעזרת דמויות חלופיות, שימלאו את מקומנו ב"מציאות מדומה".

במסגרת משבצת דוקו Power נשדר את – 

"9.79", בכורה בערוץ: יום שבת, 8.9, בשעה 14:00 ב-yes דוקו, וכבר עכשיו ב-yesVOD.

הבמאי עטור הפרסים, דניאל גורדון, חוזר אל המרוץ מעורר המחלוקת הזכור ביותר בתולדות האולימפיאדה – ריצת ה-100 מטר בסיאול ב-1988. הקרב שהעמיד בשורה אחת את האצן האמריקאי קארל לואיס והאצן הקנדי בן ג'ונסון. 30 שנה אחרי אותה ריצה – חושפים לואיס וג'ונסון, לצד אצנים נוספים שהשתתפו במרוץ, מידע שלא סופר עד היום על האירוע.

"וופנר: רוקי האמיתי" | בכורה בערוץ: יום שבת, 15.9, בשעה 14:00 ב-yes דוקו, וב-yesVOD

המתאגרף, צ'אק וופנר, שימש השראה לדמות שגילם סילבסטר סטאלון בסרט שובר הקופות "רוקי". וופנר, האלוף במשקל כבד מניו ג'רזי, התחרה במרץ 1975 מול מוחמד עלי ושרד 15 סיבובים לפני שהובס. הסרט מביא את סיפור חייו של המתאגרף הנודע.  בימוי: ג'ף פיורזג (ארה"ב, 2011).

"הקוּגֶרים של יוסטון: פַאי סְלאמה ג'אמה"| בכורה בערוץ: יום שבת, 22.9, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

בתחילת שנות השמונים, הם היו קבוצת כדורסל המכללות הפופולארית ביותר. עם השחקן הניגרי חכים ("דֶה-דְרים") אולאג'ואן כקפטן הקבוצה, ובחור מקומי בשם קלייד ("דֶה-גְלייד") דרקסלר, הקוּגֶרים של אוניברסיטת יוסטון שבטקסס (כך מכוּנוֹת כל קבוצות הספורט הייצוגיות של האוניברסיטה) – לא זו בלבד שחשמלו את הפיינל-פור של אליפות המכללות במשך שלוש שנים רצופות, אלא גם תרמו לשינוי המשחק עצמו.  הסרט מביא תיעוד אנרגטי של חבורת צעירים חדורי תשוקה לכדורסל, ובודק לאן החיים לקחו אותם.

הפאב פייב |  בכורה בערוץ: יום שבת, 22.9, בשעה 14:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת מישיגן היתה אחת מהקבוצות המפורסמות והידועות לשמצה ביותר בהיסטוריה של ליגת הכדורסל של המכללות בארה"ב. כשהגיעו לקמפוס של אוניברסיטת מישיגן בסתיו 1991, חמשת תלמידי השנה הראשונה – כריס וובר, ג'יילן רוז, ג'וואן הווארד, ג'ימי קינג וריי ג'קסון – לא רק שהפכו את המשחק למחשמל, אלא גם הביאו סגנון חדש לתרבות ההמונים עם מכנסי ה"באגי" הקצרים, הגרביים השחורים והשיח הבוטה. שכחו מה שידעתם של ה"פאב פייב" – הסרט הזה יציג אותם באור חדש לגמרי.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *