ספטמבר 2019: הבכורות של yes דוקו

הסיפור שלא סופר על שייקה אופיר, תכנים מרתקים על הפוליטיקה הישראלית ומהעולם לקראת יום הבחירות וארבע המלצות זהב של הצוות של yes דוקו שאסור לכם לפספס

yes

החיים הנסתרים של שייקה אופיר |  בכורה | ימים רביעי-חמישי, 4.9-5.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, שני הפרקים יעלו ל-yesVOD ב-4.9

התחרות הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2019

הסיפור שטרם סופר על אחד מגדולי השחקנים הישראלים בכל הזמנים – שייקה אופיר.

אין ישראלי שלא מכיר את אופיר כבדרן, פנטומימאי או כוכב קולנוע ותיאטרון – אבל לא רבים באמת הכירו את האדם שמאחורי אלף הפרצופים. ״החיים הנסתרים של שייקה אופיר״ מביא את סיפורו המלא של האיש שרצה יותר מכל להצחיק ולהיות נאהב, ואף הצליח להגיע לפסגת עולם הבידור בישראל ומחוצה לה, אבל שילם מחיר אישי ומשפחתי כבד. במקביל לקריירה המזהירה של אופיר, הסרט מפנה לראשונה זרקור אל הנשים המשמעותיות ביותר בחייו, ומשרטט – באמצעותן ובאמצעות משתתפים נוספים וחומרי ארכיון שטרם נראו – דיוקן אישי ופסיכולוגי מפתיע של האיש שהפך לאיקון תרבות.

במהלך ספטמבר, בתקופת הבחירות, נשדר שורה של תכנים פוליטיים מרתקים מהארץ ומחו"ל בבכורה:

 

ליבר-מן | בכורה | יום שלישי, 17.9, בשעה 22:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD
הסרט ישודר בשידור נוסף גם למחרת, ביום רביעי ה-18.9 בשעה 21:00

התחרות הרשמית – פסטיבל ירושלים 2019

מהו סוד כוחו של האיש שמהווה את לשון המאזניים בפוליטיקה הישראלית?

נסיקתו הפוליטית של אביגדור ליברמן היתה הסמן הראשון לעידן פוליטי חדש במדינת ישראל – לשקיעת האליטות הישנות, לסחף ימינה ולעלייה של "ישראל השנייה" אל מרכז הבמה הפוליטית. אבל ליברמן עצמו – שעלה לארץ בגיל עשרים, ללא הון או קשרים – נותר תעלומה. כיצד הוא הצליח כל כך? האם הוא מושחת או קורבן? גזען או פרגמטיסט? ומה פשר היחסים המיוחדים שלו עם בנימין נתניהו, שנעים במחזורים קבועים של איחוד והיפרדות מאז שנות ה-80? סרטה של נורית קידר מציע הסבר חדש להצלחתו של ליברמן וקושר אותה לתהפוכות החברתיות והתקשורתיות שעברו על ישראל בשני העשורים האחרונים.

Webp.net Resizeimage (11)

 

כמו כן נשדר בבכורה טלוויזיונית סרט שגם הוא הוקרן בהצלחה בבתי הקולנוע, על פוליטיקאי מזן אחר, חבר הכנסת שחוקק מעל 100 חוקים בתקופת כהונתו:

 

החבר דב | בכורה | יום רביעי, 11.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

התחרות הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2019

קומוניסט. עוכר ישראל. אשכנזי פריבילג. במשך 13 שנות כהונתו בכנסת, נדמה שהכל כבר נאמר על דב חנין.

הבמאי ברק הימן התלווה במשך תקופה ארוכה לפרלמנטר המצטיין – שחוקק מעל 100 חוקים לטובת האזרח וזכה בתואר אביר איכות השלטון – ויצר סרט שמבקש לגעת בפצעים החשופים של ישראל בת זמננו: החל בפינוי של תושבי גבעת עמל, דרך ועדת הכספים בכנסת וכלה באירוע האלים באום אל-חיראן.

"החבר דב" הוא דיוקן מפתיע ומעורר מחשבה של פוליטיקאי מזן נדיר, אשר מתעקש לא להרים ידיים ולא לאבד תקווה גם כשהמציאות הישראלית המורכבת טופחת שוב ושוב על פניו.

 

ומחו"ל, נשדר את הסדרה החדשה מבית CNN, על מנהיג שסימן הבטחה גדולה בתחילת דרכו, אך ייזכר בעיקר כמי שהכוח והשררה העבירו אותו על דעתו: 

 

ניקסון: טריקי דיק | בכורה | ימים ראשון-רביעי, 8.9-11.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

תקופת שלטונו הסוערת של הנשיא ריצ'רד ניקסון, לצד חייו האישיים – בסדרה חדשה ומרתקת בת 4 פרקים.

הסדרה נפתחת בראשית הקריירה הפוליטית שלו בתחילת שנות ה-50 כסנאטור מטעם קליפורניה, מביאה את העימות הטלוויזיוני הבלתי נשכח מול קנדי, עוסקת בתקופת כהונתו כנשיא שהביא לסיום מלחמת וייטנאם, בפרישתו מהחיים הפוליטיים לצד הקאמבק המדהים שביצע ב-69' ומסיימת בהתפטרותו המחפירה לאחר פרשת ווטרגייט. בעזרת קטעי ארכיון נדירים, שחלקם מעולם לא נחשפו, מציעה הסדרה לצופים נקודת מבט חדשה על הנשיא ה-37 של ארצות הברית.

פרקי הסדרה:

פרק 1 – הרצון לנצח: כדי להבין את עלייתו הדרמטית ואת נפילתו חסרת התקדים של ריצ'רד ניקסון, יש להסתכל על ראשית חייו. ניקסון, שגדל במשפחה חסרת אמצעים, למד כבר בילדותו לחפש הזדמנויות. תקופת לימודי המשפטים מפנה מקום לקריירה פוליטית מבטיחה. אבל העלייה המטאורית של ניקסון מתבטאת בטקטיקות פוליטיות תוקפניות, תרעומת של האליטה ורצון בלתי נשלט לנצח. חייו הפוליטיים המוקדמים מגיעים לשיא דרמטי במרוץ לנשיאות נגד ג'ון פ. קנדי.

פרק 2 – ניקסון הוא האחד: ניקסון מאבד לג'ון פ. קנדי את אחת ממערכות הבחירות הצמודות ביותר לנשיאות בהיסטוריה. הוא נסוג מפוליטיקה בפעם הראשונה בחייו. בשנת 1968, כשהמדינה נקלעת למשבר בבית ומחוץ לו, ניקסון חש שזו הזדמנות לקאמבק. נחוש בדעתו לשנות את דמות "המפסידן", הוא פותח במסע צלב מחושב לנשיאות באחת ממערכות הבחירות הדרמטיות ביותר עד כה.

פרק 3 – ענני סערה: בשנת 1969 ריצ'רד ניקסון נכנס לתפקיד הנשיא. הוא מנווט את אחד הקאמבקים הפוליטיים הגדולים ביותר בכל הזמנים רק כדי לגלות שההישרדות שלו בתפקיד תלויה בהבטחתו המרכזית: לסיים את מלחמת וייטנאם. ככל שהסכסוך במדינה גדל  והתנועה נגד המלחמה מתרחבת, הנשיא חושד במזימה נגדו ומחליט להשתמש בכל האמצעים הדרושים כדי לנצח.

פרק 4 – להרוס את עצמך: זמן קצר לאחר היבחרותו של ניקסון לקדנציה שניה מתרחשת הפריצה למטה המפלגה הדמוקרטית במתחם ווטרגייט. הנשיא מוצא עצמו במאבק בבית המשפט ומול התקשורת. הוא הופך לאדם נואש, האויב הגרוע ביותר של עצמו ולאחר התפטרותו משאיר את הציבור האמריקאי לאסוף את השברים אחריו.

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

מסמכי פנמה – ההדלפה הגדולה בהיסטוריה | בכורה: יום שלישי, 10.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

פסטיבל IDFA 2018, פסטיבל Hotdocs 2019

סיפור הדלפת "מסמכי פנמה", שחשפו את שערוריית השחיתות הנרחבת ביותר בהיסטוריה. ב-2015 הדליף אלמוני 11.5 מיליון מסמכים חסויים של חברת עורכי הדין "מוסאק-פונסקה" מפנמה. חברת עורכי הדין התמחתה ביצירת חברות offshore (שמוקמות מחוץ למדינה בה חי הבעלים של החברה) על מנת להסתיר את הבעלים האמיתיים של נכסים ברחבי העולם דרך רישומם במקלטי מס שונים. המסמכים חשפו את פעולותיה ב-200,000 חברות לאורך 40 שנה וסיפקו מידע על העברות כספים חשודות בין חברות שונות, הונאות, העלמות מס, תשלומי שוחד לפקידי מדינה, הלבנות כספים, התערבויות בבחירות ואפילו רצח.

בין החשודים המעורבים – ראשי מדינות ומקורביהם (פוטין, טראמפ, דיוויד קמרון, אסד, מלך סעודיה ואחרים), בעלי הון, ספורטאים (ליאו מסי, ויליאן, אנדי קול), סלבריטאים (אמה ווטסון, סיימון קאוול, אלמודובר, שרה פרגוסון) וגם ישראלים  (עו"ד יעקב וינרוט ז"ל, עו"ד דוב ויסגלס, עידן עופר וטדי שגיא).  במשך כמעט שנה עבדה קבוצה של 376 עיתונאים מארגון ICIJ (ארגון בינלאומי של עיתונאים חוקרים) מאחורי דלתות סגורות עד שחשפה ב-3 באפריל 2016 את הגילויים מאחורי המסמכים סודיים.

בעקבות החשיפה הודיע ראש ממשל איסלנד על התפטרותו מתפקידו. חוץ ממנו התפטרו נושאי תפקיד נוספים ברחבי העולם שהיו קשורים לגילויים שנחשפו. הסרט המותח "מסמכי פנמה" מביא גישה בלעדית אל הצוות שחשף את עבודת ההדלפה הגדולה בהיסטוריה וזכה על כך בפרס פוליצר לשנת 2017.

 

גזר הדין | בכורה | יום שלישי, 3.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

זוכה פרס הקהל– פסטיבל sundance 2018

סינדי שאנק היתה בת 20 כשניהלה זוגיות עם גבר שסחר בסמים. שנים רבות לאחר שבן הזוג נרצח וסינדי כבר הקימה משפחה חדשה וילדה 3 בנות – היא נעצרת יום אחד ע"י המשטרה על בסיס חוק ה"עונש המנדטורי המינימלי" הנהוג בארה"ב, לפיו כל אדם שקשור באופן מסוים לעבירה על החוק (כגון, סחר בסמים, זנות, אלימות וכו') יקבל את אותו גזר דין כמו הנאשם המרכזי, ללא קשר לחומרת העבירה שביצע (או במונח האמריקאי המקובל –  "בעיית בת הזוג"). עונשה נקבע ל-15 שנה בכלא.

רודי ולדז, אחיה של סינדי, מתחיל לתעד את המשפחה שנשארה מאחור, 8 חודשים לאחר גזר הדין של סינדי, לאורך 9 שנים. מאות שעות צילום נערכו לסרט המרגש הזה, שמביא למסך את ההתמודדות של הבעל והבנות, את המעבר של סינדי לכלא מרוחק, את המאבק המשפחתי לשינוי החקיקה לפני תום כהונתו של הנשיא אובמה ועד הסוף האופטימי של הסיפור.

 

ברגמן: שנה מהחיים | בכורה | יום ראשון, 15.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

פסטיבל קאן 2018

שנת 1957 היתה השנה החשובה והמשמעותית ביותר ביצירה של אחד מגדולי הבמאים בכל הזמנים – אינגמר ברגמן. בשנה זו יצר את "החותם השביעי" ו"תותי בר" ויצירות נוספות רבות לתאטרון, לטלוויזיה ולרדיו.

למרות הבעיות הבריאותיות מהם סבל ומערכות היחסים הרומנטיות והמיניות הרבות שניהל באותה תקופה – זו היתה השנה שהביאה אותו לצמרת של עולם הקולנוע העולמי. הסרט של הבמאית השוודית ג'יין מגנוסון סוקר את חייו ויצירתו של ברגמן, תוך שהוא מתמקד בשנת 1957 וברומנים שניהל עם חלק גדול מכוכבותיו. מתברר שבעוד על המסך הוקרנו הדמויות הנשיות המדהימות שיצר, בחייו הבינאישיים המצב היה שונה.

 

נורייב | בכורה | יום שבת, 28.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

פסטיבל דוקאביב 2019

סיפור חייו של מי שנחשב לרקדן הבלט הטוב ביותר בדורו – רודולף נורייב

דוקו חדש, מרתק ומיוחד מביא את סיפור חייו של רקדן הבלט הרוסי, רודולף נורייב. באמצעות קטעי וידאו ישנים וראיונות נדירים, הסרט מעניק הצצה מרתקת לחייו.

רגע לפני החגים – yes דוקו מציג שבוע שלם של סרטי האופנה החדשים והמדוברים ביותר בעולם. מיום ראשון ה-22.9 עד יום שבת ה-28.9 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 

הלסטון | בכורה | יום ראשון, 22.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

פסטיבל  sundance2018, פסטיבל ירושלים 2019

סיפורו של אייקון האופנה, שהביא משב רוח רענן לאופנה של שנות ה-70 וה-80

מעצב האופנה רוי הלסטון פרואיק נחשב לאגדה. את ההכרה הראשונה כמעצב קיבל בזכות הכובע הפחוס המפורסם שעיצב לג'קי אונאסיס, אך עיקר תהילתו היתה בזכות עיצוב ה"Hot Pants" הפופולרים שלו, ששילבו בין נוחות לאלגנטיות. הלסטון, שנודע גם בזכות המסיבות הרועשות שארגן בביתו ברחוב 63 ובסטודיו 54 עם חבריו – אנדי וורהול ולייזה מינלי, הצליח לעצב קולקציות נוצצות ומינימליסטיות במחירים שווים לכל נפש והציגם כאופנה עילית. אך הכישרון הגדול נאלץ להתמודד גם עם החלטות עיסקיות לא קלות, שהשפיעו בסופו של דבר על קיומו של בית האופנה.

הסרט החדש מביא, בעזרת מקורביו – הדוגמנית והשחקנית מריסה ברנסון, השחקנית לייזה מינלי, הבמאי ג'ואל שומאכר, הדוגמנית קארן ביורסון ואחרים, את סיפור עלייתו ונפילתו של מעצב האופנה ואת השפעתו המכרעת על האופנה והתרבות האמריקאית של שנות ה-70 וה-80.

 

גדול מהחיים: הסיפור של קווין אוקווין | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום שני, 23.9 בשעה 22:00 ב-yes דוקו

פסטיבל DOC NYC 2018

סיפור חייו של אמן האיפור האייקוני, קווין אוקווין, שהפך את המקצוע הפשוט ליצירת אמנות בולטת ומשפיעה.

הבמאית ואמנית האיפור, טיפאני ברטוק, משרטטת דיוקן יפיפה ומעמיק של האדם שהקדיש את חייו להעלאת הביטחון העצמי והנוכחות של האחרים, הן כאמן והן כמנהיג של ה-LGBTQ. באמצעות צילומים אינטימיים וראיונות עם משפחתו של קווין וחבריו – הזמרת טורי איימוס, דוגמנית-העל כריסטי טרלינגטון, השחקנית והבמאית איזבלה רוסליני, ברוק שילדס, המעצב אייזק מזרחי, שר, קייט מוס ועוד, טווה ברטוק את מסע חייו של אוקווין מילדותו בעיירה קטנה בלואיזיאנה, דרך פריחתו בשנות ה-80 בניו יורק ועד סופו הטרגי.

 

באהבה, ססיל | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום רביעי, 25.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו 

פסטיבל דוקאביב 2018

ססיל ביטון נהג לומר על עצמו שיש לו מעט כישרון ושהוא מיוסר מרוב שאפתנות. היצירות המרהיבות שלו מספרות סיפור אחר לגמרי. ביטון – צייר, צלם, קולנוען, כותב מוכשר ומעצב תלבושות ותפאורה שאפילו זכה באוסקר (על "גברתי הנאווה") – היה בעל תאבון בלתי נדלה ליופי ויכולת בלתי נדלית לעבודה.

כמי שלא ירש הון או תואר אצולה הוא נאלץ להתאמץ, אבל הצליח לכבוש את הבוהמה בלונדון ובניו יורק. צילומי האופנה והדיוקנאות שלו (החל במלכה ובמרילין מונרו וכלה בדיוויד הוקני, טרומן קפוטה, מיק ג'אגר וגרטה גרבו) הפכו לצילומים אייקוניים. יומניו האינטימיים, קטעי וידיאו נדירים וראיונות עם ביטון ועם מקורביו, ביניהם המעצב מנולו בלאניק, צלם האופנה דיוויד ביילי, האמן דיוויד הוקני והעורך הבכיר של מגזין "ווג" – האמיש בולס, משרטטים בפנינו דמות מורכבת של אדם, שנע כל העת בין הזוהר לכאב.

 

איב סן-לורן: סלבריישן | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום שלישי, 24.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

פסטיבל ירושלים 2019, פסטיבל idfa 2018

המעצב איב סן-לורן נחשב לאחרון מבין אמני ה"הוט קוטור" הגדולים של פריז. בשנת 2002 עוד הספיק להמם את עולם האופנה עם תצוגה אחרונה וחד פעמית שלו בה היתה עדות מרשימה למורשת שהותיר אחריו ב-40 שנות קריירה. בתצוגה הוצגו 300 עיצובים מכל הזמנים, שרבים מהם הפכו לקלסיקות בלתי נשכחות.

הסרט הססגוני מביא, לראשונה, צילומים נדירים מתוך בית האופנה של איב סן-לורן. סן לורן, עצמו, נראה בצילומים שברירי ולפעמים מרוחק. רוב הזמן נשאר מחוץ לתמונה, בעוד בן זוגו ושותפו העסקי, פייר ברז'ה, מנהל את התופרות החרוצות, את עיצוב הדגמים, את צילומי האופנה ופחות או יותר את כל הדברים האחרים המתרחשים בחלל העבודה.

בין הצילומים בשחור-לבן של בית האופנה משלב הסרט גם אירועים נוספים, כגון – ביקור של חברי הצוות בבניין ריק וישן בו שהה בעבר בית האופנה, צילומים מטקס באובליסק לוקסור, נאום של סן-לורן בניו יורק בעודו מקבל פרס, וכן קטעים מתוך ראיון עיתונאי שבו הופיע ונראה פגיע אך אופטימי.

חברת האופנה שיתפה בתחילה פעולה עם עשיית הסרט, אך בהמשך התנגדה לפרסומו. הסרט הוקרן לראשונה בברלין ב-2007 ואז נגנז, לבקשתו של ברז'ה. 10 שנים לאחר מותו של סן-לורן (ושנה לאחר מותו של פייר ברז'ה), הוקרן הסרט מחדש, בגרסתו המקורית, בפסטיבל IDFA.

 

אייר ג'ורדן 1: להסיר את החרם | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום חמישי, 26.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

פסטיבל טרייבקה 2019

ב-1984 גייסה "השיקגו בולס" לשורותיה שחקן כדורסל צעיר וצנוע בשם מייקל ג'ורדן. באותה תקופה, המקום שלו בהיסטוריה של ה-NBA עדיין לא הובטח וג'ורדן עצמו העדיף דווקא את הנעליים של אדידס. אבל אז חברת נייקי החליטה להמר בגדול, להחתים אותו תמורת סכום אסטרונומי ולהשתמש בשמו בעיצוב נעלי הספורט האיקוניות החדשות שלה – ה"אייר ג'ורדן 1". השאר – היסטוריה.

מיד עם צאת הנעלים לשוק, במקביל להצלחה האדירה של ג'ורדן בליגה, הפכו ג'ורדן והנעל שלו לאייקון הספורט מס' 1. הסרט החדש מביא את השתלשלות סיפורה של הנעל שמשגעת את העולם מאז ועד היום ואת ההשפעה האדירה שלה על האופנה, המוזיקה, הספורט, על השיווק בעזרת סלבס ואפילו על סוגיות פוליטיות.

בסרט משתתפים, בין השאר – הבמאי ספייק לי,  השחקן אנתוני אנדרסון, קניה בריס ("שחורכזה"), ג'ייסון סודייקיס (SNL), צ'אק די ("פבליק אנמי"), אנשי ליגת ה-NBA וג'ורדן עצמו.

לאחר שידור הסרט נשדר גם את הסרט "סוני וקארו – בבלעדיות" – על הסוכן הכריזמטי, איש השיווק הוותיק והממולח, שהיה האיש ששידך בין מייקל ג'ורדן לנייקי.

 

מרילין מונרו: המכירה הפומבית של החיים | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום שישי, 27.9, בשעה 22:50 ב-yes דוקו

55 שנה לאחר מותה, מרלין מונרו עדיין נחשבת לאלילת המסך הלא-מושגת וסמל הסקס האולטימטיבי של הוליווד. בסרט "מרלין מונרו: המכירה הפומבית של החיים" מוצגים 100 פריטים מחייה – מהתלבושות המפוארות ביותר, דרך המתכונים שלה, יומניה, השירים הכתובים בכתב ידה וצילומים נדירים שאוחסנו למשך חצי מאה, מאז מותה.

הסרט מביא את סיפורה של האייקון, שהיתה מקור לתשוקה עבור גברים ומקור השראה לנשים, בעזרת כל הפריטים המועמדים כעת למכירה פומבית שתימשך לאורך 3 ימים, המכירה הגדולה ביותר שנעשתה אי-פעם לחפציה.

Webp.net Resizeimage (12)

 

אריאן פיליפס: להלביש כוכבים | בכורה ב-VOD | מיום ראשון, 22.9. שידור ביום שישי, 27.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו   

הצצה אינטימית אל הקריירה הענפה של מעצבת התלבושות עטורת הפרסים והסטייליסטית הנודעת, אריאן פיליפס. פיליפס שעיצבה, בין השאר, תלבושות לשני סרטי "קינגסמן", ל"יצורים ליליים" ול"עורב", היתה מועמדת פעמיים לאוסקר על הסרטים "וואליס ואדוארד" ו-"הולך בדרכי", מעצבת תלבושות גם לקליפים ופרסומות, ומוכרת בעולם האופנה גם כסטייליסטית הצמודה של מדונה, שאחראית לעיצוב התלבושות ב-5 סיבובי ההופעות האחרונים של מלכת הפופ.

סרט ה"דוקו-פאשן" החדש סוקר את עבודותיה המרשימות של פיליפס לאורך הקריירה הענפה, ומשלב שיחות עם פיליפס עצמה בהן היא מספרת על מקורות ההשראה שלה – ממופע הקולנוע של רוקי ועד תנועת הפאנק. לצידה מתראיינים גם עמיתיה – טום פורד, מדונה, לני קרביץ, קורטני לאב, ז'אן פול גוטייה ואחרים.

 

עוד ישודרו:

מקווין | זמין ב-VOD | שידור ביום ראשון, 22.9, בשעה 19:25 ב-yes דוקו 

חייו הסוערים, המרדניים והיוצאים מן הכלל של מעצב האופנה – אלכסנדר מקווין. מקווין, הפרחח הבריטי, עשה את הבלתי אפשרי בכל הקשור לאופנה: הוא עיצב מעילים עם בטנה עשויה שיער אדם, הציג על המסלול רובוטים, שמלות ניילון דרוסות ושחזורים של זירות פשע. גם חייו האמיתיים היו לא פחות רבי השראה, כאב ותיאטרליות. מקווין צמח מלמטה: בתצוגת האופנה הראשונה שלו קנה בדים בדמי האבטלה והתראיין בגבו למצלמה כדי שלא יזהו אותו. התשוקה, הנחישות והגאונות שלו הובילו אותו לעמוד בראש בית האופנה ג'יבנשי, ולהמשיך לעצב במקביל את המותג שלו – הפראי, הבלתי צפוי והתמיד שערורייתי.  הסרט "מקווין" מציג את סיפור חייו הקצרים של אייקון האופנה הגדול בעזרת קטעים מיומניו, ראיונות איתו ועם קרוביו, צילומי אופנה נדירים ופסקול מרשים של המלחין הנודע מייקל נימן.

 

מנולו: הילד שהכין נעליים ללטאות | זמין ב-VOD | שידור ביום חמישי, 26.9, בשעה 19:45 ב-yes דוקו

דיוקנו של אחד האנשים הנערצים ביותר בעולם האופנה היום – מנולו בלניק. מנולו, שטוען שהוא סה"כ סנדלר, נחשב למעצב הנעליים המוביל של המאה ה-20, וגם של ה-21. בסרט נפגוש את מנולו בכבודו ובעצמו, את המוזות שלו, את הלקוחות יוצאי הדופן שלו, ואת עמיתיו למקצוע – כל אלה שעזרו לשים אותו על המפה העולמית, ונצליח להבין את השאלה המתבקשת – מיהו האיש שמאחורי הנעליים היפות בעולם?

 

סיפורי בדים |הסדרה זמינה ב-VOD | שידור בימים ראשון- שישי, 22.9-28.9, בשעה 21:15 ב-yes דוקו 

סידרה המביאה הצצה ייחודית אל הנעשה מאחורי הקלעים של תעשיית האופנה הישראלית, וחושפת את הפער שבין הזוהר של עולם האופנה המקומי לבין המציאות הלא פשוטה – הכלכלית והפוליטית – בה הוא מתנהל.

במשך השנתיים האחרונות, עקבה הבמאית עידית אברהמי (״העיתונאים״) אחר מספר מעצבים בולטים וכן אחר מפיק האופנה מוטי רייפ בהכנות לקראת שבוע האופנה הישראלי. כך אנו מקבלים תמונה מורכבת ומפתיעה על חייהם ועבודתם של מעצבי אופנה ישראלים בולטים כמו המעצבת והתעשיינית דורין פרקנפורט, המעצבות הוותיקות טובהל'ה ובִתהּ נעמה חסין והמעצבים הצעירים והמבטיחים לארה רוסנובסקי והֵד מיינר.

כל זאת במקביל למעקב אינטנסיבי אחר עבודתם רוויית היצרים של רייפ ואנשיו: על רקע גל הטרור המתחולל בישראל, בליבו של אתר בנייה, מנסה רייפ לגרום לבלתי-אפשרי לקרות – להביא לגמר את שבוע האופנה הישראלי.

באמצעות מעקב רווי סצנות דוקומנטריות ועם שלל הופעות אורח של אנשי מפתח מקרב תעשיית האופנה – עיתונאים, יועצי תקשורת, צלמים ודוגמניות – מציגים ששת פרקי הסדרה את התעשייה הזוהרת-כביכול, תעשייה שנמצאת כל העת במאבק ונאלצת להתנהל במציאות יומיומית מורכבת של הישרדות ומצוקה כלכלית.

 

הסיפור של Uber | בכורה | יום ראשון, 1.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

סיפור נסיקתה של החברה הפופולארית. Uber נחשבת היום כבר לאחד המותגים המוכרים ביותר בעולם. היא הפכה למושג שגור בשפה שלנו ויצרה מהפכה בדרך שבה אנשים מגיעים ממקום למקום ברחבי כל העולם. במהלך תשע השנים האחרונות, המודל העיסקי שלה, שמתבסס על עקרונות של כלכלה משתפת ומאפשר יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים לנוסעים, שינה את כל חוקי התחבורה והפך את הנסיעה השיתופית לדבר "מגניב". אבל בדרך להצלחה נתקלה uber בלא מעט קשיים.

הסרט "הסיפור של Uber" מביא את סיפור צמיחתה של החברה האמריקאית, איך הצליחה לכופף את הרגולטורים ב-66 המדינות ו-499 הערים בהן היא פועלת ומה עלה בגורל מתחריה?

 

בצל אסון התאומים: תיכון סטייווסנט ב-11/9 | בכורה | יום חמישי, 12.9, בשעה 22:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

בשעות בהן התחוללה המתקפה על מגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2011 תלמידי התיכון המדעי היוקרתי "סטייווסנט" במנהטן, הנמצא מרחק 4 בלוקים בלבד ממגדלי התאומים, בדיוק החלו את יום הלימודים.

סרט הדוקו החדש של HBO מביא עדויות מצמררות של שמונה סטודנטים, ממשפחות מהגרים, שהיו עדים למתקפה ומציג פרספקטיבה חדשה לאירועי אותו יום טראגי. הסרט משלב צילומי ארכיון  אותנטיים מהאירוע  לצד ראיונות עם הסטודנטים לשעבר, שמצאו עצמם במסע מפחיד בעודם בורחים ממקום האירוע. כעת, כאנשים בוגרים הם מספרים גם על השינוי שחל ביחס כלפי קהילות המהגרים בעקבות האסון ועל איך האירוע שינה את חייהם לתמיד.

 

מה קרה ב-11/9 | בכורה | יום חמישי, 12.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

סרט קצר המלווה קבוצת ילדים המסיירים במוזיאון שהוקם לזכר אסון התאומים ושומעים מניצולים על ההתרחשויות  באותו יום טראגי, שאירעו עוד לפני שנולדו. לצד העדויות מסופרת ההיסטוריה של הקמת מגדלי התאומים בעזרת סרטי ארכיון מתקופות שונות.

 

באז | בכורה ב-VOD | ב-yes החל מה-26.9. הסרט ישודר ביום שני 7.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו

פסטיבל DOC NYC 2018

העיתונאי והסופר ("אורות ליל שישי"), זוכה פרס פוליצר, באז ביסינג'ר, פותח את כל הקלפים בסרט חדש של HBO ומספר על השנה הסוערת בחייו האישיים, שנה בה שיתף פעולה, בין השאר, עם קייטלין ג'נר בכתיבת הביוגרפיה שלה.

ביסינג'ר חושף בסרט את תשוקותיו המיניות הכי כמוסות באופן שמעמיד למבחן את חיי הנישואים שלו ואת קשריו עם משפחתו.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *