8 ניסים לחנוכה שכל הורה מתפלל אליהם

לרגל חנוכה – דליה אילת, מנחת הורים במכון אדלר, מגישה טור מיוחד, על דברים קטנים, שלפעמים באמת קורים! (ועוד בונוס אחד קטן)

כמה מורכב התפקיד הזה שלנו, להיות הורים. איך בבת אחת אנחנו נדרשים לפתח מומחיות בהכנה של ארוחת ערב (ביצים קשות בלי הצהוב!), ובמקביל ניעור בקבוק חלב והרגעת תינוק בוכה הידיים, תוך כדי קריאת מיילים בנייד והכנסת בגדים מלוכלכים לכביסה – נדרשים לא מעט ניסים כדי לצלוח יום שליו ורגוע… לכבוד חנוכה, אתמקד בשמונה ניסים שכאלו ועוד אחד, שמש – נר לרגלינו:

1. נס כשיוצאים מהבית בזמן. בוקר, לחץ, אף אחד לא מעוניין לשתף פעולה ולקחת אחריות על ההתארגנות, ואנחנו נתלים בין איום להטפה, לשכנוע, להבטחות שווא. המלצה: אל תחפשו לחנך בבוקר, למדו עצמאות אחה"צ ובערב. עודדו: איזה יופי, ראיתי שהצלחת לשים את החולצה בעצמך, שמחה שבאת מיד כשקראתי לך. אם תשימו לב לפתח עצמאות לא בזמן לחץ, תראו איך העצמאות מחלחלת גם לבוקר ונהיה נעים יותר.

2נס שהאחים לא רבו כבר שבוע – לפעמים זה קורה, באמת!

3. נס שאמרנו רק פעם אחת – "תיכנסי לאמבטיה" – והיא נכנסה!

4נס שסידרנו את הבית – והוא נשאר כך עד למחרת בבוקר

5. נס שלא צעקנו על אף אחד יום שלם – זה לא באמת עוזר, הלצעוק הזה. אנחנו חושבים שנפרוק כעסים ונרגע, האמת שזה הרבה פעמים רק מחמיר את המצב. דפיקות הלב המואצות, לחץ הדם שעולה, רגשות האשמה אח"כ, גורמים להכל להראות יותר גרוע. אפשר לדבר בכבוד, לומר: "אני מאד כועס על ההתנהגות הזו", בלי תיאטרליות או מופע אימים. פשוט לומר. בדרך שמכבדת גם את הילדים וגם אותנו.

6נס שלא העברנו ביקורת על הילדים אחה"צ שלם – נסו במקום זה למצוא מה טוב, להגיד להם מה טוב ראינו, ליהנות ממה שיש, לדלג על מה שאין.

7נס שלא העברנו ביקורת על עצמנו – פרגון עצמי זה חשוב!

8נס שכולנו התכנסנו יחד לארוחת ערב – וכולם אכלו ונהנו בתיאבון.

9וה-נס: שהם מבלגנים, שהם רבים לפעמים, שמתרגזים, שצועקים, שמתחבקים, שאוהבים, ששותקים, שמדברים, שאנחנו ביחד, שאנחנו לחוד, שכן מקלחת, לא מקלחת הם חלק מרכזי מזמן ערב, שהם ילדים שמרשים לעצמם להיות ילדים במרחב שאנחנו מאפשרים, כהורים. שיהיה לכולם חג מלא אור ואהבה, חג חנוכה שמח.

בואו לחגוג עם אפליקציית "yes עם מי לגדול – חגי ישראל" – בחינם בחנויות האפליקציות!

עצות נוספות מחכות לכם בספריית yes עם מי לגדול ב-yesVOD

%d7%97%d7%a0%d7%95%d7%9b%d7%94-%d7%a0%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%92%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%aa

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *