יש לכם שולחן לחמישה?

'שולחן לחמישה', הסדרה שגוללה את סיפורם של חמשת האחים למשפחת סלינג'ר שאיבדו את הוריהם בתאונה, חוזרת בגרסה מחודשת. עם אותו שולחן, אתגרים מורכבים במיוחד ומשפחה חדשה לגמרי

yes

הרבה לפני שבינג' או VOD נכנסו לחיינו, כשנאלצנו להמתין לשעה המיועדת של כל פרק או לחכות לשידור החוזר, 'שולחן לחמישה' הייתה ללא ספק אחת מהסדרות שלא העזנו לפספס. דרמת הנעורים על האחים סלינג'ר, שנותרו לבד אחרי שהוריהם נהרגו בתאונת דרכים, גידלה כמה כוכבים גדולים בהם מת'יו פוקס ונב קמפבל ,אך היא זכורה בעיקר בזכות היכולת המרשימה שלה לתווך למיליוני צופים צעירים את המורכבות של אובדן פתאומי והאתגרים שמגיעים בעקבותיו.

????? ?????? | 2020 | ???? 1

עשרים שנה בדיוק מסיום העונה האחרונה, 'שולחן לחמישה' חוזרת אלינו בגרסה מחודשת. עצם המחשבה על כך כבר הספיקה לעורר צביטת התרגשות אצל כל מי שהתאהב בצ'רלי או התגעגע לג'וליה, בייחוד אחרי ששמענו שהכותבים שמאחוריה הם היוצרים המקוריים. צריך להדגיש שמכיוון שמדובר ברימייק, מת'יו ונב לא יחזרו אלינו, אבל התחושות שהרגשנו אז מול המסך – לגמרי כן. את משפחת סלינג'ר מחליפה משפחה חדשה, שאמנם כוללת חמישה אחים אבל מתמודדת עם אתגרים חדשים שמותאמים למציאות של ימינו. הפעם מדובר במשפחת אקוסטה, משפחת מהגרים עם זוג הורים שהגיעו לארצות הברית כשבנם הבכור היה תינוק. מאז הצטרפו אליו ארבעה אחים נוספים, וגם מסעדה מקסיקנית קטנה שהם מנהלים.

את תאונת הדרכים הקשה מהסדרה המקורית מחליף בסדרה המחודשת איום אחר, שהוא אקטואלי מאוד במציאות של ימינו – גירוש ההורים בחזרה למקסיקו. את מרכז העלילה תופסת ההתמודדות של האחים כאשר הם נאלצים לגדל את עצמם באופן עצמאי וגם לדאוג לרפאל התינוק, אותו מחליטים ההורים להשאיר בארצות הברית, בהחלטה קורעת לב.

 

אותו שולחן, משפחה חדשה >> אל תפספסו – הצטרפו ל-yes

 

אמיליו, הבן הבכור שנכנס לנעליו של צ'רלי מהסדרה בגלגולה המקורי, הוא מוזיקאי מתחיל שלרגע לא חשב שיהפוך לאפוטרופוס לאחיו. כעת, הוא צריך לשים בצד את השאיפות האישיות שלו כדי להימנע מפירוק התא המשפחתי. בטו הוא ביילי, האח האחראי שמנסה לעשות ככל יכולתו כדי שהמשפחה תתפקד; ולוסיה היא ג'וליה, תלמידה מצטיינת שנקלעת למשבר שמאיים לפגוע בה לא רק בבית הספר. להבדיל מסדרת המקור, שבה ביילי היה בן 16 וג'וליה בת 15, הפעם מדובר בזוג תאומים. מתווספים אליהם גם ולנטינה הקטנה, שתואמת לגילה של קלאודיה, ורפאל התינוק.

Party Of Five 2020 S01e01 153117 20255555

הנוסטלגיה והדמיון המסוים לסדרת האם, מספיקים לבדם על מנת להושיב מול המסך את חובבי הסדרה שמתגעגעים לאמצע שנות ה-90. ועם זאת, הייחוד של הסדרה החדשה, ומה שהופך אותה לשובת לב גם כיום, הוא לאו דווקא בחיבור למקור אלא בנקודות השוני ממנו. מדובר במשפחה שחיה בארצות הברית בזמן ששורשיה נמצאים רחוק ממנה, ובסיפור שבעבר כנראה שלא היה מגיע לטלוויזיה. העובדה שיותר ויותר סדרות מפנות את המצלמה גם לסיפורים אחרים, ביניהם של מהגרים שקולם לא נשמע עד כה, מאפשרת לנו להכיר משפחה שאולי לא זכינו עדיין לשבת מסביב לשולחן שלה. התוצאה היא סדרה מרגשת, מטלטלת ורלוונטית במיוחד, שלגמרי תרצו לפנות לה מקום.

 

שולחן לחמישה | מ-9/1, ימי חמישי | 21:15 | yesDRAMA ,yesVOD 

ואם התגעגעתם, תוכלו למצוא את שולחן לחמישה – סדרת המקור, ב- yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *