האנטומיה של גריי: יום הורים

לכבוד יום המשפחה הפתיעה "האנטומיה של גריי" באחד מהפרקים החזקים והמרגשים בתולדותיה, העוסק ברגישות בהורים, בילדים, בחיים ובמוות. סנונית ליס צפתה וחיסלה חבילת טישיו. זהירות, ספוילרים!

קייס סטאדי: כהורה אתה מרגיש את המגבלות שלך כל הזמן – מגבלות הזמן, הסבלנות, הכוח, שעות השינה, אבל עבור ילדיך אתה גיבור על. בעיניהם, אתה זה שיצר את העולם – הרי יצרת אותם, היית שם מהשנייה הראשונה ודאגת פחות או יותר לכל צורכיהם.

כל הורה מכיר את המרוץ הבלתי נגמר אחרי שלמות – את הרצון להיות מסוגל לדאוג להם מבחינה חומרית, וגם להיות תמיד שם איתם במקום להתעסק בעבודה, למצוא את האיזון המושלם בין עזרה לבין פינוק. הפסיכיאטר ויניקוט תבע את הביטוי "הורה טוב דיו", שמתאר את האם או האב השפויים, האנושיים, שלמרות מגבלותיהם, ממלאים אחר צורכי ילדם בצורה מספקת. פרק השבוע של האנטומיה של גריי, שהיה הטוב ביותר שראינו מזה זמן רב, הציג את מאבקיהם של שני הורים שונים מאד בסרטן, ואת ההתמודדות של ילדיהם עם מחלותיהם.

יש הורים שמעולם לא היו טובים מספיק. כזה הוא ת'אצר, שאיכזב את מרדית' כל חייה, וחיכה לה כדי להיפרד מחייו. מרדית' מגיעה לבקר אותו מהוססת, ובמהלך מבויים לעילא, השניים מתקרבים אט אט, פותחים את הפצעים, מנצלים את ההזדמנות האחרונה לשתף סודות ולפרוק כעסים, וסולחים. הסצנה שבה מרדית' מספרת לת'אצ'ר על הנכדים שלעולם לא יכיר בעודו נופח את נשמתו, היא אחת מהחזקות שנראו בסדרה.

האנטומיה של גריי: יום הורים

ולעומת ת'אצ'ר, יש הורים שגם בזקנתם, כשהם נאבקים במגבלה משלהם, עדיין נראים לילדיהם כמו אלים חיים שיכולים לרפא כל מכה בעזרת נשיקה. כזו היא קת'רין, שנותרת גדולה מהחיים גם כשהיא ניצבת מול המוות. בפרק הזה נאלצים מרדית' וג'קסון להשלים, כל אחד בדרכו, עם כך שהוריהם אינם נבלים או גיבורי על, רק אנשים בשר ודם שעשו מה שיכלו.

ד"ר של כבוד: אמיליה וקורסיק, שהצליחו להציל את חייה ואת יכולת התנועה של קת'רין בניתוח שלא היה מושלם, אבל בהחלט טוב דיו.

תזעיקו רופא ל… לנו, אחרי הצפייה בסצנה הנהדרת הזו. מצחיק, נשמע שתיאור הילדים מפיה של מרדית' באמת נכתב על ידי הורה שמספר על ילדיו.

שאלת השבוע: האם מולי, אחותה הנוספת של מרדית' תחזור לתמונה? כי מזמן לא צצה אחות אבודה של מר בסביבה, ומסורת היא מסורת.

ציטוט השבוע: "קתרין פוקס היא אייקון, קוסמת וענקית ולא רק מהסיבות שאת חושבת. היא הצילה יותר פינים מכל מנתח אחר בעולם, וכל מה שאני מצליח לדמיין זה עשרות גברים עם פינים לא מתפקדים שנידונו לחיים נטולי סקס אם אדפוק את הניתוח הזה" – קורסיק מעמיד דברים על דיוקם

מה חשבתם על הפרק? ספרו לנו בדף הפייסבוק הרשמי!

"האנטומיה של גריי 15" – שני, 21:15, yes DRAMA ו-yes VOD

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *