"משחקי הכס": 7 דברים קטנים שיש מצב שלא שמתם לב אליהם בפרק הסיום

עוד לא חפרתם די? יאללה, קבלו עוד כמה דברים שמצאנו ושיש מצב שיעניינו אתכם בפינאלה שכל העולם מדבר עליה

yes
1

סוגרים מעגל – החזיון של דאינריז אי שם מעונה 2 התגשם במלואו., כשדאני אכן מגיעה לחדר הכס המושלג, ובטרם מספיקה להתיישב עליו, חייה נלקחים ממנה, והיא מתאחדת עם דרוגו ובנם המתים.  אגב, המראה הטראגי של מותה של דאני מדקירה על גבי השלג – מהדהד למותו של ג׳ון מדקירות בסיום העונה החמישית.

2

"שיר של אש ושל קרח"  – זהו השם שסאם נותן לספר המתאר את המלחמות לאחר מותו של רוברט – כמובן בתור קריצה לשם סדרת הספרים של ג׳ורג׳ ר. ר. מרטין ש"משחקי הכס" עיבדה לטלוויזיה. זוהי גם מחווה ל״שר הטבעות״, שם פרודו הוא זה שמסיים את ספרו של דודו בילבו, ונותן לו את השם ״שר הטבעות״.

3

הרעיון של אריה לשוט ולחקור מה נמצא מערבה מווסטרוז נשתל עוד מהעונה השישית, בשיחתה עם השחקנית מבראבוס. כבר אז הסטארקית הצעירה הביעה את שאיפתה לגלות מה שוכן בצד הזה של העולם – שטרם מתואר במפות.
4
סיומה של "משחקי הכס" העניק תמונות מראה רבות לסיום ״שר הטבעות״, בראשן עמדה הפרידה המרגשת של חבורת הסטארקים בסיום הסדרה, בדומה לפרידה המפורסמת של גיבורי ״שר הטבעות״. כמו כן, בדומה לטבעת בעלת הכוח המשחית שנשרפה באש, כך גם כס הברזל מצא את סופו המוחלט.
5
בשיחתם חורצת הגורלות ג׳ון אומר לטיריון הכלוא ״אהבה היא המוות של החובה״. אלו הן המלים שהמלומד אאימון אמר לג׳ון בעונה הראשונה של הסדרה, כשג׳ון רצה לעזוב את המשמר כדי לעזור למשפחתו.  במוקדם או במאוחר, בחייו של כל אדם, יגיע היום שבו זה לא יהיה קל. היום בו יהיה חייב לבחור״ הוסיף המלומד בשיחתו עם ג׳ון בימיו במשמר הלילה – וכעת אנחנו יודעים כיצד ג׳ון בחר כשהיום הזה הגיע.
6

בפתיח הסדרה האחרון אי פעם, לא הופיע אריה מעל כס הברזל – כציון לכך ששלטון סרסיי ובית לאניסטר הסתיים סופית בפרק הקודם. רבים ממרחבי מעלה המלך נראים הרוסים, לאחר מתקפת האש של דאינריז ודרוגון.

7

כשבריאן הפכה להיות מפקדת משמר המלך, זה סומל בכך שעל השריון שלה חרוט עורב – בהתאם לבראן המלך העורב אותו היא משרתת.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *